GBD 2015 Iesniegto darbu galerija

RD 409 Certes Technologies & Charles Busmanis

"Certes" bezvadu mikrofons "Runa"

Certes Runa bezvadu mikrofons ir galarezultāts ciešai Certes Technologies un dizainera sadarbībai apvienojot tehnoloģijas ar dizainu.
Izaicinājums, kuram tika kopīgi meklēts risinājums bija: “Kādam ir jābūt bezvadu mikrofonam, ko cilvēki vēlētos lietot?” Trīs mēnešu laikā tika izgatavoti vairāk kā 70 prototipi, gan ar lielām izmaiņām, gan ar nemanāmām modifikācijām.
Runa ir divus dažādu krāsu un materiālu izpildījumos – gaiša ozola/dabiski anodēta alumīnija un tumša riekstkoka/tumši anodēta alumīnija. Klipsis un sietiņš ir apzeltīti tādejādi visām detaļām kopā veidojot harmonisku ansambli.

Tālāk

RD 407 Anna Fanigina

VERBA ūdens glāze

VERBA glāze ir viegla, plāna stikla ūdens glāze ar uzrakstu latīņu valodā, kas ir iedvesmojošs, atgādinošs vēstījums, un sveic katru, kas šo glāzi tur rokā. Zīmola raksturojošā estētika ir antīko tradīciju iedvesmota līnijas tīrība un formas vienkāršība, kas stiprinātas ar latīņu frāzēm. Glāze ir roku darbs, tā izgatavota pūšanas tehnikā ar kodinātu uzrakstu, izmantojot fontu Verba. Glāzes ietilpība ir 300 ml, tas mudina dzert daudz, viegli un apzināti. Zīmola devīzi adbibere VERBA puro pectore – pieņemt vārdus šķīstā sirdī (tiešā tulkojumā "iedzert") tagad var realizēt gandrīz burtiski.

Tālāk

RD 405 Mareks Melecis

Dzeramglāžu turētājs iepirkumu ratiem

Pārenēsājamais krūzītes turētājs ir izgatavots no gofrētā kartona, kuru var viegli piestiprināt pie iepirkumu ratiņiem un vēlāk, pēc izmantošanas, salocīt un ielikt somā vai kabatā nākamajai izmantošanas reizei.
Krūzītes turētājam ir divi izgriezumi, ar kuru palīdzību to var piestiprināt pie iepirkumu ratiņiem. Kā arī tam ir divi papildus iegriezumi sānos, kurus ielokot uz iekšu var izmantot, lai noturētu mazākus dzērienus. Krūzīšu turētājs var tikt izmantots iepirkumu ratiem un lielākai daļai lidostu bagāžas ratiem.

Tālāk

RD 371 Mārcis Kalniņš

MKLN FURNITURE kolekcija 1

MKLN FURNITURE kolekcija 1 ir veidota ar mērķi radīt neuzkrītošu taču tajā pašā laikā svaigu un aicinošu klātbūtni Jūsu mājā. Kolekcija sastāv no diviem kafijas galdiņiem, kurpju plaukta un plaukta. Mēbeles veidotas savienojot tādus tradicionālus materiālus kā koks un metāls ar ne tik tradicionālu kā organiskais stikls. Tas pats attiecas uz ražošanu - roku darbs tiek savienonts ar CNC frēzēšanu. Mēbeles veidotas, lai tās izjaucot būtu kompaktas, kā arī viegli saliekamas un izjaucamas uzglabāšanai vai transportēšanai.

Tālāk

RD 365 Renāts Kotļevs

TV galds KRAFLA

Estētisks dizaina priekšmets un funkcionāls TV galds. Priekšmets ir šķietami vienkāršs, unikalitāti rada oriģinālais balsts- slīpās kājās ar smalkiem kapara gredzeniem un atvilktne ar kapara fasādi. Pamatā izmantota otrreizējas pārstrādes koks, papildinot ar kaparu, kas priekšmetam dod senīgu un vienlaicīgi modernu izskatu. Galdu iespējams papildināt ar vēl vienu atvilktni, priekšmetam piešķirot papildus funkcionalitāti. Iedvesma gūta no skarbā Islandes vulkāna Krafla. Krāsa simbolizē sacietējušu lavu un vulkānu. Tas estētiski harmonē ar kaparu un ļauj sajust koka īpašo struktūru.

Tālāk

RD 361 Lauris Allens

"A" Clip

Izstrādājums paredzēts atvērtu iepakojumu aizdarei un uzglabāšanai. Tā mērķis ir aizvietot tik ļoti pierastos virtuves knaģus ar estētiski pievilcīgākiem, bet tādas pašas funkcijas pildošiem priekšmetiem. Dizains ir īpaši pārdomāts, lai tas būtu ļoti vienkārš un izturīgs ikdienas lietošanai. Tas ir ekoloģiski tīrs produkts, jo izgatavots no īsta koka un apstrādats ar dabīgu lineļļu. Tāpēc tas nenodara nekādu kaitejumu apkārtējai videi un cilvēkam.

Tālāk

RD 357 Kaspars Endols, piedaloties Borisam Krutikam, Laurai Kazberavičai

Radi

Vienkāršas formas modulāra sistēma- kas ļauj izpausties emocionāli un racionāli.
Jo lieta ir konkrētāka - jo tā ir ierobežotāka, atstājot mazāk vietas iztēlei un fantāzijai. Konkrēto lietu pasaule apzog mūsu iztēli.
Modulāra sistēma Radi palīdz attīstīt:
1) Iztēli ar tēlainu un nosacītu formu valodu;
2) Motoriku;
3) Loģiku un telpisko domāšanu;
4) Plānošanas un kārtošanas iemaņas.

Sistēma pieļauj veidot:
• Leļļu mājas;
• Bērnu štābiņus;
• Trīs dimensiju tēlus;
• Plauktus u.c. funkcionālus objektus;

Lietošana: no 3 gadu vecuma!

Tālāk

RD 355 Kaspars Endols

Tukšums

Vienkāršākais veids kā iegūt telpu. Spraud un ir!
Vai var vēl vienkāršāk? Bez stiprinājumiem, bez papildu elementiem- konstrukcija pati sevi spriego! Ērti uzstādīt un izjaukt. Dzīve ir vienkārša - nesarežģīsim to!
Materiāls: bērza saplāksnis.

Tālāk

RD 352 Mārtiņš Līnis

FLO slēdži & rozetes

Jaunā FLO polimērbetona slēdžu un rozešu sērija apvieno sevī mūsdienīgu materiālu un dizainu, kas iederēsies gan komerciālā, gan arī ikdienišķā dzīvojamā vidē.

FLO piedāvā efektīvu risinājumu arhitektiem, interjera dizaineriem, elektriķiem un māju īpašniekiem, kas meklē pieejamu, vizuāli iedarbīgu, viegli kopjamu, modernām un estētiskām prasībām atbilstošu produktu.

FLO slēdži un rozetes palīdzēs iegūt pabeigtības sajūtu jebkurā projektā.

BETONS kļūst par vispārēju radošuma avotu.

Tālāk

RD 331 BrandEleven un Marts Andersons

BoardEleven

BoardEleven ir BrandEleven šīs sezonas kvintesence, kas radusies mīlestībā pret dizainu, ticībā, ka ierobežojumi ir tikai cilvēku prātos, un pārliecībā, ka vispārpieņemtos likumus ir iespējams mainīt. BoardEleven ir prototips vīzijai, ka longbords var būt kas vairāk kā tikai plakans dēlis.
Longborda prototips ir frēzēts no augstākās kvalitātes 15mm bērza saplākšņa un papildināts ar atbilstošiem, profesionāliem trekiem un riteņiem. Visa dēļa apdare ir pašu dizaineru, kaislīgo longbordistu roku darbs. Tas ir pārbaudīts ielas apstākļos un kreisēšanas režīmā iztur 85kg svaru.

Tālāk

RD 327 Daiga Dobre

Portatīvs stāvkrēsls "STAND 'N' REST"

Inovatīvs,pārnēsājams aktīvas sēdēšanas stāvkrēsls,kur lietotāja kājas piedalās ķermeņa balstīšanā.Kā risinājums situācijās,kad nepieciešams sēdēt/stāvēt kājās ilgāku laiku.Izgatavošanā izmantotas neilona,poliamīda,gumijas,porolona un metāla detaļas.Maināms kājas balsts-iespēja to lietot gan iekštelpās,gan ārpus tām.Mērķauditorija-cilvēki, kam ikdienā ir ilgstoši jāsēž/jāstāv kājās,aktīva dzīvesveida piekritēji.Priekšrocība salīdzinājumā ar analogiem-poliamīds,kas ir otrreiz pārstrādājams,viegls un ļoti izturīgs.Rezultātā,1,4kg viegls krēsls,kas spēj izturēt ķermeņa svaru līdz pat 120kg.

Tālāk

RD 322 Aija Priede- Sietiņa & Daneks Sietiņš

SO:LO

KUKUU jaunais produkts SO:LO ir transformējama mēbele, kas var kalpot tā lietotājam neierobežotu laiku.
Sākotnējā funkcija – bērna pārtinamais galdiņš. Bērnam paaugoties, vecāki var pārveidot mēbeli par bērnu galdiņu ar solu, kas, bērnam uzsākot skolas gaitas, viegli transformējams par rakstāmgaldu. Radot koncentŗējāmies uz katru detaļu, lai lietiotājam mēbele būtu vieli saliekama un transformējama. Pateicoties mēbeles estētiskajam dizainam un rūpīgi atlasītiem materiāliem, lietotājs varēs to izmantot neierobežotu dzīves laiku.


Tālāk

RD 319 ERLANDS

ASTE.

Vienkāršs un askētisks dubļusargs, kas pasargā braucēja muguru sliktos laikapstākļos, nebojājot velo izskatu. Ātri fiksējas bez instrumentiem vai papildus detaļām. Sver tikai 40 gramus. Viegli sarullējams 10x6cm rullītī, ko piestiprināt pie velo vai atslēgām un būtu vienmēr ērti paņemt līdzi. Sastāv no vienas detaļas, ko atloka un uzliek, kad nepieciešams -lai neapgrūtinātu velo ar liekām detaļām.Ir vieglāks, neizmanto nevienu stiprinājumu. Savienojams ar slēptu apgaismojumu, kas braucēju padara labi redzamu. Izcirsts no dažādu krāsu pārstrādājama, izturīga polipropilēna biezumā zem 1mm!

Tālāk

RD 311 Elīna Kulda

„1915” - MULTIFUNKCIONĀLA MĒBEĻU GRUPA”

«1915» - projekts, veltīts izcilā supremātisma meistara Kazimira Maļeviča leģendārā darba 100 - gadei.
«1915» - tā ir multifunkcionāla mēbeļu kompozīcija, kura ļauj lietotājam, ietaupot vietu telpā un finansiālos līdzekļus, iegūt uzreiz 4 mēbeļu priekšmetus vienā.
Iespējamie izmantošanas varianti: galds un divi krēsli atpūtai un sarunām (pasēdēšanai), galds un viens krēsls kā skolas sols skolniekam, "make up" galdiņš, televizora galdiņš, kumode u.t.t.
Dotās mēbeles vienādi labi iederēsies gan askētiskajā studentu miteklī, gan mājīgajā jaunlaulāto ligzdiņā, gan vecpuiša "migā".

Tālāk

RD 309 MĀJO

Lampa LIGHT

Minimāla formā, konstrukcijā un ražošanā. Vizuāli viegla, bet stabila. Lietotie materiāli raupjais lietais čuguns un glancētais kapars, kontrastējot rada saspēli. Kā arī čuguna smagums nodrošina lampas nesasvēršanos, lai tā būtu ērta lietošanā.
Materiāls: čuguns, kapars, LED

Tālāk

RD 301 Laura Kazberaviča

"Spēļu trauki"

Pieaugot cilvēki sadala lietas svarīgajās un vienaldzīgajās, nopietnajās un vieglprātīgajās gan darbā, gan izklaidē. Mēs vēlējāmies nedaudz atgriezties bērnībā - kad viss bija svarīgs un viss bija spēle.” PlayPlate” ir gan ‘nopietns’ šķīvis, gan radošs spēles laukums (arī spēlei „desās”) - gan produktiem, gan cilvēkiem.
Materiāls: bērza saplāksnis, apstrādāts, lai izceltu koka īpašības un struktūru, tādā veidā piešķirot mūsdienīgu senatnīgumu.

Tālāk

RD 294 Sigita Muratova

Masīvkoka ietvaru kolekcija "TējaiKoks"

Ir cilvēki, kam patīk dzert tēju no glāzēm, un šis produkts ir domāts tieši viņiem. Pārnēsāšanas laikā pasargā rokas no karstuma un saglabā tēju ilgāk siltu, vai gluži pretēji - saldējuma kokteili aukstu. Raupjā un smalkā savienojums. Var kombinēt ar dažāda materiāla un stila glāzēm; ir izstrādāts modelis arī krūzei. Vislabāk - izgatavot pēc pasūtījuma mīļākajai krūzei.
6 ietvaru kolekcija izgatavota no oša un sarkankoka, gaišās lineļļas pernicas apdare, kas saglabā koksnes dabīgo krāsu, izceļ tekstūru.

Tālāk

RD 293 Miks Pētersons

TiME

Vai Tev ir laiks man? Rakstāmgalda TiME dizains veidots grafisks, iedvesmojoties no smilšu pulksteņa uzbūves. Stūraina ģeometrija transformējas ērtā ergonomikā, kas kombinācijā ar izturīgu bērza saplāksni un ozola masīvkoku nodrošina komfortablu un ilgstošu produkta lietošanu. Piegādāts izjauktā veidā, lai padarītu ērtāku transportēšanu. Rakstāmgalds iederēsies gan privātā, gan sabiedriskā interjerā, cilvēkiem, kuri zina sava laika vērtību.

Tālāk

RD 290 Aiga Blāķe

MĒNESSĒNE

Darba uzdevums radīt kvalifikācijas darbu RDMV stikla dizainu izstrādājumu programmas ietvaros.Tādēļ, iedvesmojoties gan no stikla tīrības un Latvijas dabas formām,gan skolas tēmas – eko viesnīca –,esmu izvēlējusies veidot dizaina priekšmetus – ekoloģiski tīru dabā augušu un zemnieku audzētu labumu ievietošanai.Nosaukums “Mēnessēne” raksturo trauku grupas izskatu un iedvesmas avotu – sēņu cepurītes –, pēc kuru parauga veidota trauku faktūra.Trauki veidoti no bezkrāsaina caurspīdīga stikla, dekoratīvai un praktiskai lietošanai.Stikla masa tika iepūsta pašu rokām gatavotās ģipša formās.

Tālāk

RD 289 Inta Berga

Intaslights

Kolekcija sastāv no dažāda lieluma skulpturāliem objektiem. Objekti dod spēcīgus, daudzveidīgus gaismas efektus krāšņi atgādinot zvaigžņotas debesis, pāva asti, krāsainus ziedus... radot interjērā eksotisku un romantisku noskaņu. Materiāli: koks un stikla škiedra (formas), dažādu struktūru audumi- sākot no smalkām mežģīnēm un beidzot ar raupju džutu, lina diegu pīnes, stikls (galdiņu virsmas).

Tālāk

RD 287 Brigita Šļivka

MOVE compact living

Daudzfunkcionāla kompakta mēbele mazizmēra dzīvokļiem. Pamatstāvoklī mēbele savienojas plauktā, bet pēc vajadzības ir transformējama un atklāj apslēptās funkcijas galdu un krēslus. Kompakts risinājums telpas ekonomēšanai, kas pielietojams, lai apmierinātu dažādas viena cilvēka vajadzības, - mēbele kalpo, gan kā darba vieta, atpūtas zona, gan mantu glabātuve.
Materiāli: masīvkoks – osis , saplāktnis, nerūsējošais tērauds

Tālāk

RD 286 Elīna Binde-Dzelzīte, Kārlis Dzelzītis

Koka puzle "Alfrēds Stiprinieks un viņa brāļi..."

Vienkārši labi koka draugi mazām un lielām darbīgām rociņām! Šī lieliskā rotaļlieta patiks Jūsu bērniem un ar to labprāt spēlēsies arī pieaugušie. Attīstošā rotaļlieta izgatavota no 15 mm saplākšņa. Apstrādē izmantota dabīgā lineļļa. Katra Alfrēda kāja ir tādā pašā izmērā kā kakla izliekums, līdz ar to ir iespējams tos salikt kopā neskaitāmos veidos. Puzle palīdz bērniem attīstīt kustību koordināciju un sīko motoriku, kā arī trenē uzmanību, pacietību un precizitāti. Piemēroti bērniem no 3 gadu vecuma. Puzle pieejama komplektos - 21 un 45 gb.

Tālāk

RD 283 Elīna Vojevoda

BAUDI DESIGN BEDS

BAUDI kolekcijā radīti 11 gultu dizaini, kas papildināti ar gultasveļu, kopā veidojot neatkārtojamas kompozīcijas. Gultu unikalitāte slēpjas galvgalos, kas ir mīksti, pie sienas stiprināmi paneļi, kas ļauj veidot neskaitāmas formu variācijas, kalpo kā ērts muguras balsts un skaņu slāpējošs elements. Katra gulta veidota atšķirīgā tehnikā – no adījumiem, apgleznotiem audumiem līdz sarežģītiem matemātiskiem aprēķiniem, veidojot salikumus no dažādmalu seštūriem. Pieejamas plašs krāsu un augstas kvalitātes apdares materiālu klāsts. BAUDI rada estētisku baudījumu guļamistabā. BAUDI!

Tālāk

RD 282 Miks Pētersons

SiGN

Trauslas ēnas izgaist kā zīmes pludmales smiltīs. Mēbeļu kolekcija SiGN veidota ar iluzoru vieglumu un praktisku stabilitāti. Izvēlētie materiāli, bērza saplāksnis un locīts metāls, nodrošina ilgstošu produkta lietošanu. Konstrukcija ļauj kraut sēdmēbeles vienu uz otru, kā arī variēt ar dažādām krāsu kombinācijām. Kolekciju veido taburete, lampu galds un sols. Pielietojums gan privātā, gan sabiedriskā interjerā.

Tālāk

RD 281 Elīna Binde-Dzelzīte, Kārlis Dzelzītis

Šūpuļzirdziņš "Rockingvespa"

Saviem bērniem mēs taču gribam dot visu to labāko – vai mums tas izdodas – nu ticēsim, ka jā – šādu uzdevumu arī mēs risinājām izstrādājot Rockingespa, jo par idejas pamatu uzvēlējāmies Itālijas simbolu – Vespu, protams, to mērogojot, lai bērni justos komfortabli. Izgatavota no bērza saplākšņa, vaskota un pulēta.
http://smuklietas.lv/index.php?route=blog/article&article_id=15

Tālāk

RD 275 Oskars Lubiņš, Andris Lubiņš, Dana Prince

Pārvietojama ugunskura vieta Etno

Latviešu rakstu zīmes nav tikai estētisks rotājums, tajās ir iekodēta enerģētika, kas līdzsvaro un ietekmē mūsu dzīvi. Mēs vēlamies saglabāt un turpināt šo senču mantojumu iekļaujot to mūsdienīgos produktos. Ugunskura vieta paredzēta dārza mauriņam vai pasākumu dekorēšanai. Uguns rotaļas seno zīmju rakstos piešķir īpašu noskaņu. Uz turētājrāmja var pagatavot maltīti. Ugunskurs aprīkots ar malkas dedzināšanas resti un siltuma starojuma aizsardzības plāksni, lai neizdegtu zāliens vai cits pamats. Aprīkojams ar zemē ieskrūvējamu enkurskrūvi. Izgatavots no tērauda, pārklāts ar struktūrpolimērkrāsu

Tālāk

RD 271 Tīna Zommere

Pielāgojams gaismeklis "LAMMMPA"

„LAMMMPA” ir gaismekļis, kurš izstrādāts tiecoties uz praktisku, oriģinālu un aktuālu dizainu. Gaismekļa abažūra daļu pārvietojot un pozicionējot kādā no leņķiem, var regulēt gaismas plūsmas virzienu, bet ar dimmeri – LED gaismas intensitāti. Tādējādi ir panākts mērķis – lietotājam sniegt unikāla dizaina gaismekli, kurš ir piemērots dažādām situācijām. Gaismekļa veidols ir askētisks, un tas tiek akcentēts ar dekoratīviem elementiem un toņu risinājumiem. „LAMMMPA” izgatavots no lameles un finierēta saplākšņa, izmantojot neizjaucamus savienojumus, "Huglock" un magnētu stiprinājumus.

Tālāk

RD 269 Anete Mugureviča

Vannas istabas mēbele "WO:CO"

Mēbele veidota no ozola masīvkoka izlietnes un betona plaukta,iedvesmojoties no aktualitātēm dizainā un mūsdienu tehnoloģijām,kas piedāvā plašas iespējas radīt ilgtspējīgus un progresīvus materiālus.Betona smalkā,īpaši izstrādātā struktūra rada maigu un izturīgu plaukta virsmu,bet koka izlietne vizuāli un taktīli kontrastē ar tumšo betonu.Izlietnei izvēlēts Latvijā audzis ozols,kuru sazāģējot mazās detaļās,salīmē vairākās kārtās un izfrēzējot uz CNC iekārtas,iegūst īsto formu un noklāj ar apdari.Betona masa iegūta no dažādu sastāvdaļu kombinācijas,kuru pēc tam lej iepriekš izgatavotā veidnī.

Tālāk

RD 268 Inese Lapiņa (Leite) Jānis Leja

DUSIS RafaelRadot dzīves komfortam atbilstošu telpu, būtiska loma ir ergonomikai. Domājot par daudzfunkcionālās dizaina mēbeles Dusis attīstību, nākamais būtiskais solis ir funkcionalitātes palielināšana, kas ļautu paplašināt tā izmantošanas iespējas.

Tālāk

RD 266 Ints Neiberts

Whale lamp

„Whale lamp” ir emocionāls piedzīvojums, kur forma un gaismas spēle ir būtiska sastāvdaļa telpā. „Whale lamp” piemīt noslēpumains raksturs un tā katrā veicina radošumu un iztēli. Kādam tā atgādina dzīvnieku, bet citam kosmosa kuģi no nākotnes.
„Whale lamp” ir funkcionāls produkts, jo tas var darboties gan kā naktslampiņa un draugs bērniem, gan kā iespēja romantiskas noskaņas radīšanai telpā. Tas ir lielisks veids kā mēs varam personificēt lietas sev apkārt, tādā veidā iemācot jau no bērnības lietu nozīmību un vērtību.

Tālāk

RD 265 Ieva Jakuša

GALDĀ

Viesībās, ikdienā vai savam priekam mēs liekam lietas galdā. Lai to izdarītu, mums ir nepieciešams kas svarīgs - trauki. Piedāvāju bļodu komplektu Galdā, kur varat salikt savas sajūtu lietas. Estētiskais dizains ļauj iekļauties visdažādākajos interjeros. Uzsvars tiek likts uz materiālu spēli starp raupjo finieri un gludo, krāsoto, sfērisko iedobi. Bļodas ir ļoti stabilas, kā arī izturīgas, jo veidotas no finiera saplākšņa. Paldies Latvijas Finierim par sadarbību.

Tālāk

RD 264 Ints Neiberts

INPULSE

INPULSE ir masāžas paliktņu sistēma, kas iedarbojas uz pēdās esošajiem refleksogēnajiem punktiem. Šie paliktņi efektīvi palīdz novērst enerģijas bloķēšanos ķermenī, stimulē ādas virsmas bioloģiski aktīvos punktus un normalizē organisma vispārējo orgānu funkcionālo stāvokli.
Darba galvenais pamatmērķis bija palīdzēt cilvēkam atvieglot nogurumu un sāpes kājās.
INPULSE punktu sistēma ir apslēpta, jo lietošanas laikā, tas palīdz vairāk koncentrēties uz sajūtām.

Tālāk

RD 255 Ludmila Ekalne

Svečturu kolekcija "PRUT"

Dizaina mērķis ir radīt alternatīvu variantu svečturim ar atturīgu dizainu, izmantojot ģeometrisko formu un materiālu īpašības. Objekta primārā funkcija ir svečturis jeb interjera dekors.
Konceptuālā ideja ir radīt produkta grafiskumu telpiskajā objektā. Degšanas laikā svečturis rada interesantu gaismas un ēnu spēli.
Salīdzinājumā ar citiem produktiem, šis dizaina objekts lauž stereotipus par svečturiem.
Produkta izpildījuma materiāls ir kalibrēts metāla stienis, tā veidošanā pielietota locīšana, metināšana un krāsošana.

Tālāk

RD 238 Laura Krūmiņa

Koka tekstila produktu kolekcija “Concept”

Produkti reprezentē koka īpašības, kas integrētas trīs dimensionālās formās kombinācijā ar elastīgiem materiāliem. Pamatideja apvienojas kontekstā radīt unikālu materiālu un produktus, kas ir patīkami dažādām cilvēku maņām, ne tikai redzei, bet arī taustei. Produktu virsmu radīšanas procesā izmantota lāzergriešanas tehnoloģija. Tie atspoguļo dažādu taustāmu materiālu kombinācijas kā ādu, linu un koku. Produkti ir radīti no naturāliem komponentiem un piedāvā inovatīvu risinājumu. Šajā unikālajā savienojumā ir izcelti estētiskie koka struktūras aspekti, bagātinot produkta emocionālo vērtību.

Tālāk

RD 235 Ieva Pastare

"Krāsainie"

LMA 2015. gada maģistra darbs. Darba vadītāja-asoc.prof. Barbara Ābele.
„Krāsainie” ir krītiņi no māla. Krītiņu galvenā ideja ir sekmēt krāsas izziņu caur formu un veicināt zīmētgribu. Piemēroti arī bērniem ar iedzimtu un iegūtu redzes invaliditāti.
Dažādu augļu, ogu, dārzeņu dabas dotas formas kalpo par krāsu atpazīšanas „atslēgu”. Forma kalpo arī dažādu zīmēšanas veidu izziņai: apļveida līnija, dažādu biezumu un daudzumu līnijas vienlaicīgi. Forma, svars un virsma stimulē rokas muskulatūras darbību un akupresūru delnā.
„Krāsainie” paredzēti zīmēšanai uz tāfeles virsmām, asfalta un papīra.


Tālāk

RD 227 Agris Godiņš

Darba galds tekstilrokdarbiem

Otrās paaudzes darba galds tekstilrokdarbiem paredzēts izšuvumiem līdz 920mm platumā. Aprīkots ar četriem magnētiem ērtākai instrumentu stiprināšanai pa rokai. Viegli saliekams un transformējams nelielas telpas platības gadijumā.

Tālāk

RD 217 MĀJO

Stāvlampa DIVI

Lampa '' DIVI'' paredzēta lasīšanai kā arī grāmatas, dzēriena un citu priekšmetu novietošanai sev blakus. Lampai ir divi gaismas avoti, kas ļauj variēt ar gaismas intensitāti telpā - augšējais, kuru var lietot lasīšanas laikā un apakšējais, kurš būs ērts lietošanai naktī vai agrās rīta stundās, kad nepieciešams mazāks apgaismojums.
Lampa izgatavota no metāla, krāsota ar pulverkrāsu un apgaismojumam lietotas LED spuldzes.

Tālāk

RD 210 Rūdolfs Matīss Trops

Latvju rakstu stikla šķīvji

Stikla šķīvji ar latvju rakstiem — ekskluzīvs elements uzkodu galdam viesībās. Tas izceļ namsaimnieka prestižu un latviešu kultūras izpratni un cieņu. Šķīvis lietojams arī kā dekoratīvs elements vai sveces paliktnis.
Šķīvim lietotie raksti ir fragments no Lielvārdes jostas. Te kā galvenais elements izcelta Saules zīme (un tās variācijas).
Šķīvis apvieno seno aizlaiku viedos rakstus ar mūžam noturīgu, skaidru, dzidru, bet plīstošu materiālu un mūsdienīgu pieeju.
Liela daļa ražošanas procesa ir roku darbs, kādēļ katrs šķīvis ir savā ziņā unikāls.

Tālāk

RD 206 Nora Gavare, Normunds Bērziņš

lampa ZOOM

Lampa radīta industriālā stilistikā, piemērojot arī atbilstošu materiālu – melnā matētā tonī krāsots metāls. Asimetriskā forma piešķir dinamisku raksturu.
“Zoom” gaismeklis sevī apvieno divas funkcijas – tehnoloģisko risinājumu (LED spuldzes garā kronšteina paslēpšanu) un emocionālo simboliku (tālredzību, atklājumus, došanos uz mērķi, jaunu horizontu apzināšanu). Šie abi aspekti ietver sevī pasūtītāja vēlmes un vienlaicīgi atspoguļo kompānijas “Aukstuma Serviss” darbības filosofiju.

Tālāk

RD 202 Raimonds Cirulis

KRAGIS kresls

TANGO ir minimālisma piemērs , no autora radītās plašākas minmālisma krēslu serijas.

Savienojumā ar ērtu lietošanu un minumumu HIGH-TECH materiālu izlietojumu krēsla ražošanā, TANGO ir unikālā dizaina rūpnieciski ražota izstrādājuma piemērs.

TANGO pakļauj telpu kurā tas atrodas, jo ir vizuāli aktīvākais prieksmets telpā .

Gan svara gan grēdošanas iespēju dēļ, TANGO transportēšanas izmaksas ir minimālas.

Izgatavots no oglekļa šķiedras, tā svars nepārsniedz 900gramus.

Neskatoties uz TANGO minimālismu, tas ir ērts sēdēšanai.


Tālāk

RD 195 Toms Babčuks

UMU

«UMU» ir figūru komplekts, kas palīdz veicināt tēlaino domāšanu, emocionalitāti un intelektuālas domas attīstīšanu gan bērniem, gan pieaugušajiem.Rotaļlietu pamatideja ir veicināt vizuāli asociatīvu stāstīšanu — ar iztēles palīdzību figūru nosacītajām formām piešķirt kādus konkrētus tēlus un ar tiem izspēlēt dažādas situācijas un notikumus, lai veicinātu bērnu un pieaugušo tēlaino domāšanu. Šāda veida garīgā attīstība veicina prasmi katru jautājumu vai problēmu risināt dažādos veidos, kā arī vieglāk pieņemt lēmumus nestandarta situācijās.

Tālāk

RD 183 Līga Vanaga

"Leons Betons" - gaismas ķermenis

Lai mainītu vispārpieņemtos uzskatus, ka betons ir smags, raupjš un masīvs, tika radīts pretstats – lampa, kas ir plāna, eleganta un „lidojoša”. Tā kā praktiski neapgūta niša ir betona kombinēšana ar citiem materiāliem, betona masā tika iestrādāts papildmateriāls – kokosa šķiedru tīkls, lai padarītu betonu vizuāli dabīgāku un iederīgāku mājas interjerā. Rezultātā tika radīts jauns, inovatīvs materiāls, kas ne Latvijas, ne pasaules dizaina tirgū līdz šim nav manīts un ir potenciāls ne tikai lampu izgatavošanā, bet arī citos interjera objektos un sienu/ grīdu apdarē

Tālāk

RD 178 Ivars Lācis

galds "FX 9"

Ozola pusdienu galds. Virsma izgatavota no speciāli atlasīta ozola un ir apstrādāta ar cietā vaska eļļu. Galda kājas ir ar smiļšu akmens apdari, kas piešķir īpašu dabiskuma efektu.

Tālāk

RD 174 Rolands Landsbergs

Boxetti/MO

BOXETTI / MO ir baudāma kā mākslas darbs.
Pirmo reizi tā prezentēta Londonā iztādē „100% design 2014”.
Kolekcijā ir izmantoti īpaši projektēti mehāniski un elektroniski risinājumi un augstas kvalitātes apdares materiāli - koks, dabīgā āda, nerūsējošais tērauds.
Vienvietīgs krēsls ir ērta sēdvieta ar grāmatu glabātuvi vai minibāru un gaismekli.
Žurnālgaldu iespējams atvērt, atklājot ietilpīgu novietni minibāram vai avīzēm.
TV stends. Izmantojot Boxetti pulti, kurā iestrādāts kapacitatīvais sensors, dekoratīvie paneļi transformējas un paver skatam stendā integrēto 55'' TV ekrānu.

Tālāk

RD 170 Aldis Blicsons, Imants Bisenieks, Jānis Jirgens, Krišjānis Jermaks, Raimonds Tāle, Ričards Litavnieks

Brum Brum balansa velosipēds bērniem

Brum Brum līdzsvara divriteņa rāmim ir oriģināls dizains, kas pilda ļoti svarīgu funkciju – tas teicami amortizē braukšanu un iznes mazo braucēju cauri bedrēm. Alumīnija diski ar bezkameru riepām ir bez spieķiem, lai mazajam braucējam neniez nagi tur iebāzt pirkstus. Brum Brum ir taisīts no koka un to kopā satur tikai 1 nerūsējoša tērauda skrūve un tam ir 4 skrūvītes augstuma regulēšanas uzlikām.

Tālāk

RD 168 Reinis Saliņš

Doe mēbeļu sērija

Mēbeļu dizains mērķtiecīgi veidots viegls un caurskatāms. Ieturot formās estētisku līdzsvaru, tiek panākts koptēls, kas vienlaikus rada telpas piesātinājumu.
Dizaina iedvesma aizgūta no dabas, precīzāk stirnas, pārmantojot ģeometrisko kompozīciju, stabilitāti un mirkļa stingumu.
Precīzi veidotie mēbeļu savienojumi radīti, lai ieturētu plūstamību un izvairītos no asiem stūriem. Šāds formas koptēla viengabalainums panākams vienīgi ar rūpīgu roku darbu.

Tālāk

RD 164 Katrīna Strādere

Ogu trauki "MELLENE"

Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas, izglītības programmas „Stikla izstrādājuma dizains”. Diplomdarbs, 2015.
Ogu trauki, ar nosaukumu „MELLENE” paredzēti izmantošanai galdu servēšanas vajadzībām. Trauku vizuālajai koncepcijai iedvesmojos no lielogu mellenes ogu formas. Darba autores mērķis bija izveidot tos estētiskus, ietilpīgus un ērti izmantojamus. Trauki paredzēti lielogu melleņu pasniegšanai. Trauki izstrādāti pūšanas tehnikā, izvēlēts caurspīdīgs stikls.

Tālāk