GBD 2015 Iesniegto darbu galerija

VD 382 Jurģis Gaveiks

ATRODI ELEMENTU !

Uz būvniecības laiku SIA "Arčers" dizainers Jurģis Gaveiks izstrādājis unikālu būvžoga noformējumu - ATRODI ELEMENTU! Kompozīcija sastāv no renovējamā objekta - Rīgas Doma, speciāli fotogrāfētām fasādes elementu un proporcionāli sadalītu trīs toņu kvadrātiem. Fotogrāfijas ilustrē dažādos Doma arhitektūras elementu - kapiteļu, karnīžu, mūru, cokolu, arku, dzegu, apmaļu un citu daļu fragmentus, kurus papildinot ar aicinošiem uzkrastiem, tiek rosināta fotoattēlos redzamo elementu sameklēšana dzīvē - uz objekta fasādēm.

Tālāk

VD 358 ROJAL Art Lab autoru grupa, Māris Grosbahs.

Mākslas laboratoriju vides objekti Rojā

Piecpadsmit gadus Mākslas laboratorijas Rojā piedāvā radošu arēnu māksliniekiem, kuri ir ambiciozi savā radošajā darbībā, kuri ir gatavi strādāt kooperatīvā, eksperimentālā ideju apmaiņu specifiskajā vidē. Kopš 1997. gada vairāk ka 80 mākslinieku no visas pasaules ir piedalījušies mākslas laboratorijās Rojā, strādājot dažādās disciplīnas: tēlniecībā, instalāciju mākslā, vides un skatuves mākslā, performancēs, fotogrāfijā un skaņu mākslā. Tā rezultātā Roja ir kļuvusi par unikālu vietu Latvijā ar ievērojamu daudzumu vizuālās mākslas objektu pilsētvidē.

Tālāk

VD 344 SIA „Ziedu dizains”

Jūras svētku „Zelta zivtiņu meklējot” pilsētvides dekori Ventspilī

Pilsētvides noformējums Jūras svētkiem Ventspilī ir tematiski atbilstošs svētku scenārija vienojošajam motīvam „Zelta zivtiņu meklējot”. Dekori veidoti no zivtiņu siluetiem ar spoguļa virsmu, kas ir iesietas stilizētos zvejas rīkos. Kustoties vējā zivtiņas vizuļo un atspoguļo apkārtējās vides un laika apstākļu mainību. Vienā mirklī dekors uzmirdz kā spožs akcents pilsētvidē, bet jau nākamajā tikai viegli vizuļo, ļaujot izcelties citām pilsētas rotām.

Tālāk

VD 341 Didzis Jaunzems, Klinta Pickaine

Skatuve XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atklāšanas koncertam

Skatuve XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atklāšanas koncertam veidota 30 000 bērnu un jauniešu lielai publikai. Tās mākslinieciskā koncepcija izriet no kopējās svētku uzstādījuma par burtu burvību, grāmatu un skatuve veido saikni ar jauno bibliotēku - stikla kalnu. Skatuves tēls veidots kā bērnu pop-up grāmatiņa, kuru atverot izveidojas pakāpju veida kalns. Aiz baltā auduma visos līmeņos ir apslēpti ekrāni, uz kuriem rādītas video projekcijas.

Tālāk

VD 339 Didzis Jaunzems, Ervīns Gorelovs

Scenogrāfija koncertuzvedumam „Tur, kur gars ar garu jūtās satiekas”

Koncertuzvedums „Tur, kur gars ar garu jūtās satiekas” veidots par godu latviešu literātu Raiņa un Aspazijas 150. gadu jubilejai. Uzvedumā tiek atklāts Raiņa un Aspazijas iepazīšanās stāsts un krustpunktu mistērija. Scenogrāfija caur simboliem un metaforas vēsta par abu dzejnieku radošo ceļu, šaubām un cerībām, viņu savstarpējo attiecību nozīmi literārajā mūžā. Ar video projekcijām un gaismu spēli tiek radītas noskaņas vēstuļu sarakstei starp Raini un Aspaziju un uzvedumā atskaņotajiem fragmentiem no abu dižgaru ideju drāmām.

Tālāk

VD 333 Didzis Jaunzems, Paula Bloma, Ervīns Gorelovs

Scenogrāfija Lielajai mūzikas balvai 2014

Scenogrāfija „Lielās mūzikas balvas 2014” ceremonijai veidota kā mākslas instalācija, kas kopā ar gaismas un video projekcijām veido kopējo pasākuma rotaļīgo atmosfēru. Mākslīgi radītajā ainavā ar iluzoru dziļumu tiek integrēti mūziķi. Skatuves 20 metru dziļums tiek divkārt palielināts precīzi novietojot spoguļu siena instalācijas aizmugurē. Tas veido vizuālu apmānu perspektīvai, kas turpinās ārpus operas sienām. Instalācija veidota no 3000 nelielu balonu elementiem ar dažādu caurspīdīgumu pakāpi, kas rada dažādas gaismas un krāsas spēles.

Tālāk

VD 316 Idejas autors - Inese Sulojeva, Kuldīgas novada pašvaldības Būvniecības nodaļas vadītājas vietniece/māksliniece

KULDĪGAS PILSĒTAS GĀJĒJU IELAS TELPAS PĀRVĒRTĪBAS CAURI GADSKĀRTU SVĒTKU PRIZMAI

Unikālā Kuldīgas vecpilsēta vēl īpašāka tiek veidota svētku laikā. Ar vietējo bērnu un amatnieku iesaisti tiek realizētas pilsētas mākslinieces individuālās svētku dekorāciju idejas, kas tapušas vizuālā kontekstā ar vecpilsētu un pilsētvides mērogu.

Tālāk

VD 313 Paulis Liepa

Pauļa Liepas supergrafikām uz Rīgas Doma torņa rekonstrukcijas aizsargtīkliem

Pauļa Liepas veidotās Rīgas Doma baznīcas torņa rekonstrukcijas aizsargtīklu supergrafikas šobrīd ir vienas no redzamākajām vizuālajām zīmēm galvaspilsētas publiskajā telpā. Tomēr zīmējumi nav tikai estētiski priekšmeti, bet pilda praktisku funkciju un pastiprina dievnama torņa kā vizuāli pamanāmas un semantiski uzlādētas būves raksturu.
Supergrafiku izveidē Paulis tieši neatsaucas uz Rīgas Doma vēsturi, bet ņem vērā ēkas sakrālo nozīmi. Projekta realizētājs - būvkompānija "Arčers" (galvenais dizainers Jurģis Gaveiks).

Tālāk

VD 304 Didzis Jaunzems, Klinta Pickaine, Ernests Šveisbergs

Instalācija Baltijas ceļa 25. gadadienas atceres pasākumam

Baltijas ceļš bija akcija, kas notika 1989.g. 23. augustā. Baltijas ceļa 25. gada dienas atceres pasākumam, tika izveidota instalācija pie Brīvības pieminekļa. Ar to tika sasaistīti vienotā kompleksā skatuve, ekrāns, uzrunu tribīne un piemineklis un panākts laukuma telpiskais dziļums. Siena veidota no vertikāliem blakus esošiem elementiem kas simbolizē kopību un vienotību. Svārsta principa elementi visā sienas garumā vējā šūpojas un veido laukumu gaismas projekcijām. Norādot uzrunu teicēju un skaņdarbu valsts piederību uz kinētiskās sienas tika projicēti Baltijas valstu karogi.

Tālāk

VD 194 GAISS / RIJADA

Vizionārās struktūras. Izstādes LNB Rīgā un Bozar Briselē

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izstāde “Vizionārās struktūras. No Johansona līdz Johansonam” norisinājās vispirms LNB izstāžu telpās un pēc tam Briseles mākslu centrā Bozar. Arhitektu biroja GAISS izstādes scenogrāfijai un RIJADA grafiskajam dizainam bija jārada spēcīgs, vienojošs, bet reizē arī neitrāls fons 7 latviešu avangarda mākslinieku darbiem, tos eksponējot gan modernās, gan art deco stila telpās. Tumšās plaknes un minimālā grafika rada dziļumu un veido abstraktu telpu, kurā attīstīties dažādo mākslinieku daudzveidīgajām konceptuālajām struktūrām.

Tālāk

VD 191 WARP, Reinis Adovičs

[ERASMUS]+ interaktīvā instalācija

Vides objekts bija kā daļa no sabiedrības informēšanas kampaņas par Erasmus+ izglītības programmu.
Darba ideja ir uzdot skatītājam jautājumus par ceļu pie zināšanām. Par lēmumu pie tām kāpt, par proaktivitāti zināšanu iegūšanā, kolektīvismu un konkurenci, kā arī vai un kā indivīds mainās procesa gaitā.
Darbs veidots, izmantojot mobilas konstrukcijas, jauktā materialitātē (metāls, koks, audums). Interaktīvais vizuālais materiāls ir reāla laika parametrisks dizains, balstās uz lietotāju darbībām (sensori, projekcija, datorprogrammas).

Tālāk

VD 189 Johanna Jöekalda, Johan Tali, Siim Tuksam, Reinis Adovičs, WARP

INTERSPACE - Igaunijas ekspozīcija Venēcijas 14. starptautiskajā arhitektūras biennālē jeb La Biennale di Venezia

Informācijas sabiedrībā telpa ir definēta kā attiecības, uzvedība, norises - fiziskas un digitālas. Aizvien vairāk darbības publiskajā telpā notiek, izmantojot reāla laika datu plūsmas, lietu internetu. “Big data”, personalizācija, tūlītēja reakcija kopā ar arhitektūras principiem veido jaunu ideoloģiju. Ekspozīcija pēta vai, kāpēc un kā fiziskai telpai nepieciešams iekļaut digitālo.
Vizuālais materiāls ir reāla laika interaktīvs parametrisks/algoritmisks dizains, kas noris gan fiziskā novietnē, gan tīmekļa vietnē, balstās uz lietotāju darbībām vai to neesamību. Telpa kalpo šim mērķim.

Tālāk