GBD 2015 Iesniegto darbu galerija

VD 323 arhitektu birojs „Nams”

Ielu vingrošanas laukums Sporta ielā 5, Ventspilī

Ielu vingrošanas laukums ir izveidots Ventspils pilsētas pašvaldībai atbalstot Ventspils ielu vingrošanas kustības dalībnieku ierosinājumu. Laukums ir piemērots gan ikdienas ielu vingrotāju treniņiem, gan arī starptautiskām sacensībām. Projekta izstrādes laikā ir ņemtas vērā Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrības rekomendācijas par laukuma aprīkojuma funkcionalitāti un estētiku. Ielu vingrošanas laukums ir veidots kā daļa no „Olimpiskā centra „Ventspils”” kompleksa, tas harmoniski iekļaujas apkārtējā vidē, vienlaicīgi veidojot savu vietas identitāti.

Tālāk

VD 212 EDGARS NEILANDS

The "Dzīvžogs"

Edgars Neilands nolēma piedāvāt skolas direktorei (kura arī Sandra Sīle) sakopt kokus, kuriem jau pāris reizes kāds bija ļoti nodarījis pāri. Projekta nosaukums: „IEPRIEKŠ GALOTŅOTU LIEPU VAINAGU FORMĒŠANA”. Īsumā runājot projektā tiek piedāvāts kokus, kas reiz smagi apgriezti – galotņoti – vainagoti un ir problēmkoki gan pilsētai, gan sabiedrībai, padarīt par ko vērtīgu.

Tālāk

VD 199 Dr.sc.comp. Mārtiņš Gills

Auces Saules pulkstenis

Saules pulkstenis ir veltījums Auces novada iedzīvotājiem, Auces novada sadraudzības partneriem un novada muzikālajām tradīcijām. Tā centrālais elements ir novada simbols pasta raga formā, kas veidots kā paralēlu plakņu kopa, nodrošinot mainīga apjoma caurredzamību no dažādiem skata leņķiem. Tas tika izveidots Auces centrālajā daļā transformējot skvēru bez specifiskas funkcijas par ainaviski nozīmīgu vietu ar interesantu apskates objektu. Saules pulksteņa forma un novietojums ir veidots tā, lai atbilstoši astronomiskiem aprēķiniem saulainā laikā tas rādītu laiku.

Tālāk

VD 173 Uģis Šēnbergs, Dace Vigule

Dikļu brīvdabas estrāde

Dabas koncertzāle veidota ar saudzīgu ekoloģisku būvniecību, izmantojot dabiskus, atjaunojamus elementus un materiālus. Vietas unikālās akustiskās īpašības veidotas ar ūdens spoguli, koka konstrukcijām, esošiem parka stādījumiem, terasēm un nogāzēm. Skatuve un amfiteātris ietver daudzfunkcionalitātes ideju - skatuvei ir divas maināmas iespējas, kuras izmantojamas gan apjomīgo Dziesmu svētku pasākumu nodrošināšanai, gan jau ierasto ikdienas kultūras pasākumu rīkošanai – transformējamas tribīnes lieluzvedumiem, horizontāla grīda ar portālu un ekrānu brīvdabas uzvedumiem, koncertiem.

Tālāk