GBD 2015 Iesniegto darbu galerija

ID 406 Interjera arhitektūras birojs Annvil.lv

Bārs - i`BAR

i`BAR interjera koncepts izriet no Apple zīmola sākotnējā logo, kurā attēlots zem ābeles sēdošs Izaks Ņūtons, kuram uz galvas krīt ābols. Ābols kļuva par iemeslu gravitācijas teorijas atklāšanai. Bet i`BAR interjerā gravitācijas teorija apgriezta reversā jeb bezsvara stāvoklī un kļūst par centrālo konceptu, kas manipulē ar vizuālo uztveri par ierasto lietu kārtību. Konstrukcijas, mēbeles un dizaina risinājumi rada vizuālu imitāciju, ka priekšmeti nav saskarē ar citiem objektiem.

Tālāk

ID 403 Evija Ķirsone -Slavinska

"Ķirsons" veikals - kafejnīca

Projekts izstrādāts pamatojoties uz A/S "LIDO" pasūtījumu.
Objekts atrodas tirdzniecības centra "GALLERIJA RĪGA" 1.stāvā un ir realizēts 26.06.2015
Objekta kopējā platība 60,90m2
Interjers ir veidots ņemot verā divus galvenos nosacījumus.
Respektējot "LIDO" izstrādato tehnoloģisko plānojumu, kas atbilst biznesa modelim - veikals.
Ņemot verā "LIDO" klienta asociācijas - interjers, kas veidots no dabīgiem materiāliem: pilnkoka panelējums, ar kokgriezumiem.
Interjerā izmantots,šobrīd aktuālais, vecā un jaunā kontrasts.

Tālāk

ID 402 Artūrs Martinsons, Annija Straume

Fabrikas restorāns

Rekonstrukcijas mērķis bija uzlabot un atjaunot restorāna telpas funkcionālo un konceptuālo risinājumu, saglabājot sākotnējā interjera iezīmes un atspoguļojot Ģipša fabrikas klātbūtni. Atveramās vitrīnas restorāna centrālajā zonā padara telpu plašāku un mijiedarbojas ar Ķīpsalas vidi. Dizaina mēbeļu elegance mijas ar monohromo tonalitāti un kontrastē ar robustiem interjera elementiem. Restorāna interjeru papildina īpaši piemeklēti materiāli un individuāli izgatavotas detaļas un mēbeles. Vitrīnu projekts - Mārtiņš Pīlēns, metāla izstrādājumi - „12.novembris”, sienu gleznojumi – Ieva Ekmane.

Tālāk

ID 400 Alīna Dukāte

Noslēpumi slēpjās detaļās

Apartamenti jaunajam pārim Rīgā. Projekta sākotnējais un pamata uzdevums – sienu pārplānošana, lai izmainītu funkcionālo platību. Koncepcijas pamatā – dabīgo materiālu lietojums. Par pamatu tika ņemti Skandināvu stila un minimālisma elementi. Interjers atspoguļo saimnieku dzīvi: jaunie cilvēki bieži ceļo, tādēļ stilistiski ir izveidota mierīga atmosfēra, lai atgriežoties mājās, justies mierīgi un iegūtu jaunu enerğiju. Interjers ir arī paspilgtināts ar košiem akcentiem, neļaujot jauniem cilvēkiem ilgi garlaikoties.

Projekts pabeigts 2014. gada decembrī.
Būvnieks: BV Būve

Tālāk

ID 398 Larisa Pomeščikova

B85

Koka arhitektūras nams Jūrmalā.Galvenās interjera vadlīnijas-à la jūgenda noskaņa, kuras radīšanai izmantoti šim stilam raksturīgie ornamenti, toņi,tēli, dekori, vitrāžas, arkas, ornamentālais parkets, dēļu grīdas, keramika un stikls u.c. apadares materiāli.Radītais interjers-sava veidā variācija par modernisma tematiku.

Tālāk

ID 392 Ausma Ķibilde

Jaunā Teika

Te tu guli, audz, iedvesmojies, esi ar savējiem. Te tu bagātinies, pilnveidojies, gatavojies jaunai dienai. Tavu namu mēs esam uzcēluši vietā, kur izsenis darbojušies radoši, bezbailīgi, atvērti prāti. Te visapkārt dzimušas inovācijas, jaunais, svaigais – šī ir viena no iedvesmas bagātākajām vietām Rīgā.
Te ir vieta, kur rodies tu – dinamisks, gudrs pilsētnieks, kas tur roku uz pulsa, rada – strādā, dzīvo, priecājas, nenošķirot neko. Jaunā Teika ir par tevi. Cilvēku ar gribu, sapņiem, prātu, talantiem. Tu te dzīvo, tu radi.

Tālāk

ID 366 Madara Līviņa Aišpure

Gemoss kafijas studija

Interjera projekts tika radīts firmas Gemoss jaunās Kafijas studijas mītnei, kas izvietota 2 stāvu ēkā, uzsvaru liekot uz 1. stāva zonēto telpu, kas paredzēta izcilas kafijas cienītājiem. Krāsu gamma un interjera priekšmeti veido omulīgu mājas gaisotni prezentācijām un baristu apmācībai. Mēbeles izgatavotas no veco un jauno priekšmetu apvienojuma, iedvesmojoties no kafijas dzimtenes piesātinātajām krāsām, rakstiem un materiāliem. 2 stāvā izvietotajai biroja un atpūtas telpai piemērots racionāls un askētisks interjera stils.

Tālāk

ID 345 Natālija Mitina

Privatmājas interjera dizains Jūrmalā

Projekts paredz 4 cilvēku ģimenes privātmājas izstrādāšanu. Visas nepieciešamas zonas un telpas jau bija paredzētas arhitektūras projektā. Interjera dizaina projekta ietvaros tika nebūtiski izmainīti dažu telpu gabarīta izmēri un konfigurācijas. 1. stāvā atrodas kopējas lietošanas telpas – priekšnams, virtuve, viesistaba, ēdamzāle, kā arī kabinets un viesu sanitārmezgls. 2. stāvā izvietotas 2 bērnu istabas, viesu guļamistaba, vannas istaba, kuras iziet centrālā hallē.

Tālāk

ID 342 Katrīna Stirna un Santa Meikulāne

Gastronome restorāns un sea-food bārs

RESTAURANT, SEAFOOD BAR - rekonstrukcijas mērķis bija paplašinot telpas arī iegūt savdabīgi mūsdienīgu veidolu, saglabājot vēsturisku dekoratīvo kontekstu. Strādājot pie koncepcijas izkristalizējās ideja – tā kā galvenais šajā objektā ir delikateses, tad Seafood restorānā izmantota Vidusjūrai atbilstoša krāsu gamma - Vidusjūras stilistikas raksti uz grīdām un stilizēti reljefi raksti mēbeļu tekstīlijās līdzsvarojas ar mierīgām gaiša ozolkoka detaļām, individuāli izstrādātam sienas paneļiem, nodalošam starpsienām, mēbelēm un iespaidīga izmēra spoguļiem


Tālāk

ID 338 Santa Meikulāne

NELLEULLA

Interjera ideja veidojusies balstoties uz šokolādes zīmola NelleUlla konceptu “chocolate from the forest”, Šīm “šokolādes dārglietām” tapis atbilstošs fons - šokolādes dārglietu veikaliņš, kas vienlaicīgi ir aicinoši mājīgs - chocolate boutique. Kopējā interjera koncepcija ir moderna, un mājīga telpa, kurā pats galvenais akcents ir produkts, visas pārējās interjera detaļas ir perfekts dabisks fons šim produktam un norāda uz šokolādes mazliet “mežonīgo izcelsmi” Mūsu šokolādes trifeles ir izkārtotas vitrīnās tikpat akurāti kā Šveices pulksteņi vai briljanti.

Tālāk

ID 335 Reinis Liepiņš, Berta Lerhe

Restorāna telpu rekonstrukcija

Restorāna telpas izvietotas 20.gs. sākumā celtas jūgendstila ēkas 1.stāvā, 2. stāvā un pagrabstāvā.
2. stāva zāles koncepciju veido Eižena Laubes projektētas dzīvojamās ēkas estētikas un Sikhu kultūras mūsdienīga (bez pseidoetnogrāfijas elementiem) interpretācijas sintēze. Savukārt, 1. stāva zāle ir bijušā restorāna interjera (autors - arī “Sudraba arhitektūra”) rekonstrukcija.

Tālāk

ID 260 Anda Andžāne, Ēriks Karlsons, piedaloties Ilzei Desainei, Jānim Kaimiņam

"INIZIO"

Restorāns "INIZIO" atrodas Berlīnes centrā, ekskluzīvu viesnīcu rajonā.
Tulkojumā no itāļu valodas INIZIO nozīmē
- laiks, sākums. Interjera dizains veidots pamatojoties uz kontrastējošu
toņu un industriālai videi raksturīgo robustumu, kurā dominē
augstvērtīgi un kvalitatīvi apdares materiāli, garantējot ilgmūžību.
Interjerā izmantotie objekti ir izcilu dizaineru radīti meistardarbi,
kas piešķir restorānam atpazīstamību un statusu. Kopējā platība-209.9 m2

Tālāk

ID 256 Anita Grase

Dzīvoklis pie Bukultu kanāla

Dzīvoklis divos stāvos pie Bukultu kanāla veidots gaišos toņos, viegli romantisks un pārdomāti funkcionāls, lai abām dzīvokļa saimniecēm būtu saskanīga, komfortabla un estētiska mājvieta. Emocionāli telpās jāsadzīvo atšķirīgiem temperamentiem, dažādām dzīves filozofijām. Košās krāsas un formu plastika līdzsvarota ar tonāli izturētu sievišķīgu eleganci. Dzīvokļa plānojums veidots sabalansēts, izmantojot pat komunikāciju šahtas, lai izvietotu saimniecībai nepieciešamās ierīces un iekārtas. Viesistabas atvērtais plānojums optiski nodalīts no kāpņu telpas un virtuves, paslēpjot tās aiz TV sienas.

Tālāk

ID 254 "Lauders Architecture" Rita Laudere, Kārlis Lauders

Interjers zobārstniecībai Ģertrūdes ielā 59A

Oriģinālie 19. gs. ķieģeļi tika no jauna izmantoti ēkas fasādes apdarē, kas ar smalki niansētām māla nokrāsām, jauno ēku harmoniski iekļauj apkārtējā vidē. Interjers veidots mājīgi gaišos toņos, mēbelēm pārsvarā izmantojot siltu ozolkoku. Ieejas vestibila galvenā mēbele ir lete, kas apvienota ar kāpnēm uz otro stāvu, veidojot divstāvu telpu - ātriju, caur kuru gaisma papildus no otrā stāva izgaismo arī pirmā stāva vestibilu. Pateicoties ātrijam, mazās telpas iegūst plašumu. Ārsta kabinetos daļa telpas tiek veidotas kā liela nodaloša mēbele, kur koncentrējas viss zobārstam nepieciešamais.

Tālāk

ID 248 Reinis Liepiņš, Ilze Liepiņa, Ainārs Plankājs, Roberts Valdmanis, Liene Adumāne, Sintija Jonikāne

Studijas dzīvokļa interjers Rīgā

Studio tipa dzīvoklis atrodas Elizabetes Parka Nama jumta stāvā. Dzīvokļa telpisko struktūru veido divlīmeņu atvērums, kas savieno 1. līmenī izvietoto studiju – darba telpu ar 2. līmenī izvietoto jumta terasi. Atklātas kāpnes integrētas vienotā kompozīcijā ar apjomīgu bibliotēkas sienu. Individuāla dizaina sarkanais kamīns kalpo par akcentu vienotās tonalitātes telpā.

Tālāk

ID 209 Agnes Rudzīte, piedaloties Marijai Rudakovai

Apartamenti Legend kvartālā Jūrmalā

Šī ir atpūtas residence ģimenei, kura dzīvo ārpus Latvijas. Tāpēc es arī gribēju interjerā "koncentrēt" Jūrmalas sajūtu. Lai panākt šo efektu, es izmantoju krāsu paleti un materiālus, kas atgādina mūsu ainavu pie jūras, kā arī stilistiski iedvesmojos no slavenām Jūrmalas sanatorijam. Gribējās ievest kādus elementus, kuri bija raksturīgi 70-80. gadu estētikai, tāpēc arī stikla māksla pie sienas un koka panelējums.

Tālāk

ID 208 Miks Bērziņš

Freddie Mercury

FREDDIE MERCURY veikala telpu interjera un gaismu projekts
Telpas sajūta ir grūti definējama un vizualizējama, to rada paši cilvēki. Ar savu klātbūtni, notikumiem. Telpa veidota kā balts audekls, labvēlīga augsne notikumiem un stāstiem.

Tālāk

ID 204 Nora Gavare

Interjers "Aukstuma Serviss" biroja telpām

Birojs atrodas tam netradicionālā vietā – privātmājas pirmajā stāvā ar nodalītu ieeju un skatu uz dārzu. Balstoties uz biroja nestandarta novietojumu, darba uzdevumā tika uzstādīts mērķis telpas vidi veidot ar personalizētām interjera komponentēm. Mēbeļu un apgaismojuma dizains izstrādāts tieši šim interjeram, ar skaidru funkciju un simboliku, kas atspoguļo kompānijas filosofiju.
Lai radītu maigu pāreju starp interjeru un eksterjeru, biroja telpās izmantoti dabīgi materiāli – koka grīdas, žalūzijas un saplāksnis mēbeļu apdarē. Kā kontrastējoši materiāli - plastikāts, metāls un stikls.

Tālāk

ID 181 Dizainere-arhitekte Anda Ozoliņa

Restorāns "VAIRĀK SAULES" Valdemāra iela 112.

Restorāns 'VAIRĀK SAULES" ir demokrātiskas vide, tādēļ interjerdizaina koncepcija tika veidota saprotama visai ģimenei, radot patīkamu un mājīgu atmosfēru. Šim restorānu tīklam ir vairāki restorāni , bet konkrēti šis objekts ir netipisks, man kā dizainerei bija uzdevums sabalansēt esošo industriālo vidi ( vēsturisko ūdens torni) un restorāna mājīgo koncepciju. Interjers ir tadīts pilsētvides -urbāns, max cenšoties mākslīgi nepārveidojot to. Pamat materiāli, kas tiek izmantoti ir dabīgs koks, metāla plāksnes, metāla lampas, lina tekstilijas un ANDRA VĪTOLIŅA orģināgleznojumi.

Tālāk

ID 177 Darja Tjagnirjadko

Dzīvoklis Alises ielā

Divistabu dzīvokļa kopējā platība ir 32 kvadrātmetri. Dzīvoklis ir pilnvērtīgi un funkcionāli iekārtots un ļoti ērts. Tajā iekārtota virtuve ar visu nepieciešamo sadzīves tehniku, guļamistaba ar gultu un lielu iebūvēto skapi, viesistaba ar televizoru un dīvānu (to iespējams izmantot kā papildu guļamvietu), gaitenis, plaša vannas istaba ar dušas kabīni un veļas mazgājamo mašīnu. Interjerā izmantotas telpas agrākās īpatnības – nesošās sienas ķieģeļu mūris un antikvārās mēbeles.

Tālāk

ID 172 Vīva Ieviņa

Francijas Institūta Latvijā valodu kursu telpu interjeri

Francijas Institūta Latvijā valodu kursu telpu interjeri (Elizabetes 59, Rīgā) bija 2014. gadā jāatjauno. Telpas ļoti intensīvi izmanto arī bērni un jaunieši, interjera raksturs ir franču krāsu izjūtā balstīts, aktīvs un dzīvespriecīgs.
Tika mainīts plānojums, veikts kosmētiskais remonts, uzlabota akustika. Telpas ieguva jaunus griestus vestibila daļā, dekoratīvi krāsotas durvis, neparastus ziņojumu dēļus, izteiksmīgus akustiskos paneļus, autores veidotus pēc pazīstamā franču mākslinieka Matisa darbu motīviem, jaunas mēbeles (FEIDI) un apgaismojuma risinājumus.

Tālāk