GBD 2014 iesniegto darbu galerija

MD 148 Lolita Katkovska

Vienkārša ģeometrija

Somu kolekcija pastaigai pilsētā, ikdienai, iepirkšanās reizei vai atpūtai veidota no vienkāršām ģeometriskām formām.
Somu kolekcijai izmantots neparasts sintētisks pamatmateriāls ar spilgtu krāsu faktūru, kas mijiedarbībā ar klasiski veidotām dabīgas ādas detaļām, rada materiālu, faktūru un krāsu savstarpējo saspēli. Somas ar košajiem krāsu laukumiem būs pamanāmas ziemas salā un vasaras tveicē. Ādas detaļas veido papildus ietilpību somu iekškabatām. Somas ir vieglas, aizdarei izmantots rāvējslēdzis un magnētpoga.

Tālāk

MD 147 Diāna Potapova, Sandra - Agrita Greivule

Ezerezis

Dizaina tekstillietas „Ezerezis” apvieno amatniecības tradīcijas un kvalitātes ar mūsdienām aktuālām formām un funkcijām. Tekstila objekti ir telpiski, piramidālas formas. „Ezereža” izgatavošanā tiek izmantotas dažādas aušanas tehnikas un materiāli (tekstilmateriāli, ādas, dabas materiāli), kas ļauj iegūt unikālu objekta virsmas tekstūru. Pateicoties dažādajiem virsmas risinājumiem un iespējai šos objektus piepildīt ar dažādiem materiāliem vai lietām, tiem ir daudzfunkcionāls pielietojums – attīstošās rotaļlietas bērniem, spilveni, sēžamie maisi, interjera aksesuārs dažādu lietu uzglabāšanai.

Tālāk

MD 145 Monta Apsāne

"Collar" peldkostīmu kolekcija "Captured"

„Captured” sērijas tērpi radīti kā veltījums dedzīgajiem ziemas peldes cienītājiem. Piedāvājot nākamās sezonas mode tendences, zīmols iestājas par netradicionālu izpildījumu. Unikālu, ar rokām izstrādātu un reāli valkājamu kolekciju veido askētiska piegriezuma, vienkāršas formas un silueta kopējie un atsevišķie peldkostīmi, īsās tunikas un ekscentriski aksesuāri – gaisīgas tīklveida peldcepures, kā arī vēl neredzēta ar tuniku apvienota galvassega „Saules slēpnis”. Ekskluzīvs, taču funkcionāls produkts radīts, lai aktualizētu sportiskās aktivitātes un veselīgu dzīvesveidu.

Tālāk

MD 140 Variant Studio (Artūrs Analts/ Rūdolfs Strēlis)

Usi Susi maskas

Galvas aksesuāru kolekcija sastāv no sešām galvas rotām, katra no tām ir unikāla ar savu stāstu, personību un garu, ko tā iemieso. Kolekcijas galvasrotu raksturs attēlo noteiktus tēlus no Latviešu mitoloģijas - zalktis, ūsiņš utt. Katra auduma maska radīta īpašā trīsdimensionālā audumu locīšanas un apšūšanas tehnoloģijā, tādējādi radot telpiskumu, un neredot materiālu pārpalikumu. Sešas galvasrotas ir radītas katrai nedēļas dienai, ar iepēju nedēļas pēdējā dienā kļūt pašam par sevi!

Tālāk

MD 129 Baiba Cihovska, Sandra Dzilna

KIMONO „Pieskāriens”

Lina kimono ir dizaina priekšmets, kas savieno austrumu ideju ar latviešu priekšstatu par linu kā tradicionālā un modernā dzīves stila vērtību. Gluži kā kimono Japānā ir neatņemama kultūras sastāvdaļa gadsimtiem ilgi, arī lins ir gan latviešu tradīciju, gan mūsdienu luksusa simbols. Darināts no lina dabīgās šķiedras, kimono ir patīkams pieskārienā, atšķirīgs izskatā. Katrs kimono eksemplārs ir unikāls. To atšķir modelis, krāsa un filozofiska grafika – digitāli izšūts zīmējums. Par ko tas kļūst - mājas tērpu, ielas tērpu, vakara vai dienas, nosaka valkātāja individualitāte.

Tālāk

MD 119 Rasma Pušpure

Paraksts

Es domāju, ka mūsdienu cilvēkam ir svarīgi apzināties savu piederību konkrētai nācijai un lepoties ar savas zemes dabu, kultūras mantojumu un valodu. Rotu kolekcija, kas radīta latvietim (vīrietim un sievietei) ir mana interpretācija par tēmu "dzintara rota". Sākot darbu, es vēlējos uzsvērt dzintara dabisko skaistumu, kas, ietverts rotās, piešķirtu spilgtu individualitāti pašcieņas pilna latvieša vizuālajam tēlam.

Tālāk

MD 115 Laura Murāne

Patvērums

Bakalaura darbs,Latvijas Mākslas akadēmija,Vides māksla, 2014 g.Transformējams objekts, kurš pilda patvēruma, apģērba, segas, somas, guļammaisa un sēžamā saiņa funkcijas. Cilvēkam - ceļiniekam, kurš dažādu iemeslu dēļ atrodas ārpus mājām tuvākā vai tālākā attālumā. Māju sajūtas radīšanai izmantots no sendienām aizgūts segšanās veids ar seģenēm. Objekta viena kārta veidota no tautiskā vilnas auduma (dažādi Latvijas novadi), otra kārta - no mitrumu aizturošā materiāla. Objekts atbalsta mūsdienu cilvēka kustīgā dzīves veida ieradumus, un nodrošina savas cilmes saglabāšanu klejojumu laikā.

Tālāk

MD 108 Baiba Vaivare

Naturalis

Atslēgas vārdi kolekcijai: DABISKUMS, KOMFORTS, KONTRASTS.
Unisex. Radīts tiem, kas sirdī jauni. Raupjš lins urbānā vidē. Dabas un pilsētas vienotība. Sajūtas. Unikāls raksts katram mētelim. Kopiju nav.
Pateicoties īpašai apdarei mētelis ir kā valkātāja "OTRĀ ĀDA": nemanāmās vīles, kas rada neapstrādāta auduma iespaidu, palīdz apģērbm piekļauties valkātāja augumam. Raupjais audums, patīkami kontrastē ar mīkstajām, pieglaudīgajām kabatām. Silts vēsā laikā un dzesējošs karstumā. Viegli kopjams, ilgtspējīgs valkāšanā. Lins dara stipru. Radīts 2014.

Tālāk

MD 104 Dzintars Volmanis, Madara Lesīte, Roberts Strautnieks

Modernais Tvīds

„Modernais Tvīds” ir koka tauriņš no „Bug” koka aksesuāru jaunākās kolekcijas, kas izceļas ar īpaši pamanāmiem aksesuāriem. Tajā klasiskā tvīda auduma raksts interpretēts jaunā veidā un materiālā. Audumam līdzīgo rakstu veido trīs dažādi nažfinieri, kombinējot silti vēsos toņus – sarkankoku, kļavu un pelēko ozolu. Savu formu tauriņš gūst, pateicoties nažfiniera lokanībai. Tā gala apstrādei tiek izmantots vasks, kas izceļ un saglabā koka dabīgo tekstūru. Komplektā tiek piedāvātas arī koka aproču pogas. Katrs tvīda tauriņš un aproču pogas ir roku darbs.

Tālāk

MD 102 Ilizane Grīnberga

Somas LMS

LMS ir trīs somu ansamblis lietišķai sievietei.
Horizontālajai somai L lielumu diktēja 15 collu MacBook Pro. Rēķinoties ar somas satura svaru, tās rokturi piemēroti trīs veidu nēsāšanai
Vertikālā soma M ir A4 mapes izmēra ar četros veidos variējamu siksnu – lietojama arī kā mugursoma. Horizontālās somas S izmēru nosaka tālruņa, maka un atslēgu maciņa parametri.
Visas somas modelētas pēc viena uzbūves principa.
Somas izgatavotas no augstas kvalitātes dabīgas ādas ar raupju faktūru. Rokturiem un plecu siksnām izmantotas dažāda resnuma apaļas ādas auklas

Tālāk

MD 83 Dārta Kleinberga

MANTOT

Kolekciju veido laikmetīgas un interaktīvas dzintara skaistumlietas ar dziednieciskām īpašībām. Tās sniedz plašas variāciju iespējas rotu salikšanā un lietošanā, un kopā ar pievienoto revitalizācijas (dzintarskābe + masāža) funkciju, veido jauna tipa aksesuāru sievietei.Silikons izvēlēts kā modernais dzintara sabiedrotais:- oriģinālā tehnoloģijā izgatavoto silikona detaļu monohromais krāsojums (balts vai tumši pelēks) kontrastē ar zeltainajiem dzintara gabaliņiem, kas brīvi variējami pēc valkātāja ieskatiem;
- silikona detaļās un to kombinācijās iekodēta Baltu rotām raksturīgā formu valoda.

Tālāk

MD 81 Anna Gulbe

''Ārpus rāmjiem''

Tērpu grupa radošām sievietēm un bērnam (meitenei no 6-8 gadiem), kas kopā sastāv no 8 mēteļiem pavasara/vasaras sezonai. Mēteļiem ir brīvs trapecveida siluets, bet pēc izvēles ir viegli transformējams uz X-veida siluetu ar jostas palīdzību. Griezuma līnijas ietur minimālismu, lai izceltu veidotās materiāla faktūras un krāsu saspēli, kam par iedvesmu ņemta Anitas Melderes glezniecība. Materiāls tika veidots no dabīgām vilnas un zīda šķiedrām, izmantojot slapjās filcēšanas tehniku.

Tālāk

MD 20 Elīna Svirska

Vannas istabas silikona paklājs

Uzdevumi: Izmēģināt darbā sanitārā silikona pielietojumu citādā veidā, kā tas parasti tiek lietots (hermētiķis,u.t.t )
Izstrādājot produkta paraugu vēlējos atrisināt ikdienas problēmas ,ar kurām mēdzam sastapties vannas istabās. Analizējot vannas istabām piemērotus materiālus secināju to, ka silikons ir viens no piemērotākajiem materiāliem vannas istabu paklāju veidošanai. Ņemot vērā, silikona un kaprona diegu īpašības, šos paklājus varēs bieži tīrīt un tie nepazaudēs savu sākotnējo izskatu. Tika izvēlēts aust skujota trinīša tehnikā , jo šāda tehnika ir saskatāma Latviešu tautas tērpos.

Tālāk

MD 3 Ginta Zabarovska

Mājas

"Mājas" ir rotu kolekcija, kas sastāv no četrām piespraudēm un kaklarotas. Katram no mums ir sava iekšējā un ārējā pasaule. Iekšējā pasaule nav redzama nevienam, tās attēlojums ir interpretācija par sajūtām. Ārējā pasaule spēj būt disciplinēta līdz pat smalkākajai detaļai. Kas ir tas, kas mums iepatīkas vienam otrā pirmajā tikšanās reizē? Kuras durvis cilvēks paver un kuras pašas atveras viņa priekšā? Nosaukums "Mājas" izvēlēts, jo tā ir mums katram sava iekšējā pasaule un to mums ir jāveido un jākopj. Šo rotu tapšana ir manu pārdomu materiālais rezultāts.

Tālāk