GBD 2014 iesniegto darbu galerija

RD 141 Variant Studio (Artūrs Analts/ Rūdolfs Strēlis)

Mēbeļu līnija 'Tilts'

Bridge' produkta koncepts ir vizuāli tieši saistīts ar tērauda tiltu konstrukcijām un to struktūrām. Lakoniskais konstrukciju ritms ir pārnests gan āra, gan interjera mēbeļu kolekcijā
'Tilts' reprezentē saikne starp sākumu un galamērķi, simbolisku saikni starp divām pasaulēm, uzsverot pāreju uz jaunu sākumu. 'Bridge' mēbeles raksturo to formas dinamika, kas tiek atveidota izvēlētajā materiālā - Latvijas bērzā.
Mēbeļu kolekcija sastāv no funkcionāliem āra mēbeļu dizaina objektiem - četrvietīga dīvāna un atpūtas krēslu.

Tālāk

RD 123 Nauris Cinovics

Sajūti Sajūtu

“Sajūti Sajūtu” ir galda piederumu komplekts, kas izstrādāti smagnēji, lai tiktu palēnināts ēšanas process. Katrs trešais cilvēks pasaulē cieš no liekā svara. Aizvien biežāk ēšana notiek steigā, nedomājot par to, kā un kas tiek apēsts, kā rezultātā notiek pārēšanās. Ātri apēdot daudz ēdiena, prāts tam vēl nav ticis līdzi, jo nav pagājis pietiekoši ilgs laiks, lai rastos sāta sajūta. Izmantojot “Sajūti Sajūtu” galda piederumus, lai mainītu ēšanas paradumus, arī organisms ir spējīgs mainīties pozitīvā virzienā.

Tālāk

RD 105 Normunds Cercins

GREAT SPLIT BURGEON

Ceriņa pumpura siluets,kas ierakstīts drēbju uzkarināmā profilā,ieguvis jaunu reinkarnāciju - no pentagrammas pārtopot apsolūtu līdzsvaru vēstošā IŅ un JAŅ enerģijā..
Jugendstila romantiku saglabājušās masīvā bērza detaļas - 3 melnas un 3 baltas, apvieno masīva pamatne, bet abas sadalāmās puses savieno tikai divi bezdelīgastes ķīlīši - MELNS un BALTS.
Maziem birojiem, kuros notiek lielākas sapulces, un mūsdienīgām ģimenēm, kuras apciemo gaidīti ciemiņi - ..domāts!

Tālāk

RD 101 Imants Žūriņš (1923.-2014.) un Jurģis Šeibaks

Mūža lāde

Mākslinieka Imanta Žūriņa projektētais dizaina objekts Mūža lāde tapis sadarbībā ar produktu dizaineru un galdnieku Jurģi Šeibaku. Mūža lādes izgatavošanai izmantots bērza masīvkoks un bērza saplāksnis. Rokturu un balsta funkcijām izmantota rupja sizala virve, pēc senām tradīcijām lādē sabērtas ēveļskaidas . Objekta apdarei izmantota ūdensbāzes laka. Dizaina priekšmets izgatavots 2014. gadā.

Tālāk

RD 96 Normunds Cercins

ŽAGARU SAIŠĶIS

Funkcionāls dekors moderniem interjeriem. To var izstādīt, izrādīt, ..lietot.., un novākt dažu sekunžu laikā. ŽAGARU SAIŠĶIS ērti iegulsies divu pretī vērstu plaukstu izliekumā, bet izvērsts - droši noturēs ..pat 100 mēteļus.
Esi moderns? Nedaudz steidzīgs, pārdomāti paviršs? Šis drēbju uzkarināmais domāts tieši TEV - novelc un uzmet... Tieši tik vienkārši. Un nekas, ja jūsu ir daudz - drēbēm vietas pietiks visiem. Tas izgatavots no ovāla profila masīva bērza līstēm,kas sadrumstalošanai pa vidu iešķeltas,un kopā saliktas atgādina žagaru bunti..

Tālāk

RD 91 Līga Šnore

LĀVA PĀLA

Lāva Pāla ir divu izmēru vannas lāvas moduļi, kuri atvieglo mazgāšanās procesu vannā visu paaudžu cilvēkiem. Vannas lāva pilda sēdvirsmas funkciju un palīdz vannā iekāpt un no tās izkāpt. Moduļus kombinējot, iespējams uz tiem sēdēt un atgulties vai atbalstīt kājas, arī tos pilnībā neizmantojot, vannā joprojām ir iespējams mazgāties stāvus vai guļus. Roku balsti, kuri iestrādāti vannas lāvās, ļauj pie tiem pieturēties ceļoties no sēdus pozīcijas vai stāvot kājās vannā.
Koks ir termiski apstrādāts.
Tālāk

RD 84 Anete Smoča

Meditācijas krēsls

Materiāls: liekti līmēta kaņepju šķiedra. Meditācijas krēsls nodrošina optimālu muguras un roku atbalstu meditācijas laikā. Ceļgalu atrašanās zemāk par muguras lejasdaļu palīdz noturēt mugurkaulu taisnā pozīcijā un atslābināt to meditācijas laikā - tiek sabalansēts smaguma centrs sēdvirsmas spilvenā. Meditācijas krēsls radīts cilvēkam, kurš ikdienā vēlas uz mirkli sasniegt pilnīgu prāta mieru, uzturēt labu fizisko un mentālo veselību ilgtermiņā. Īpaši ieteicams mugurkaula veselībai. Individuāli pielāgojams griķu sēnalu sēdvirsmas pildījums. Paredzēts lietošanai gan iekštelpās, gan ārpus tām.

Tālāk

RD 70 Agnese Lakševica

"LīdzsvaROTA"

Galvas un plecu rotu kolekcija radīta kustību terapijai—profilaktiskai vestibulārā aparāta trenēšanai, lai atgūtu kontroli pār ķermeni, uzmanības noturīgumu, mērķtiecību un prāta mieru. Izmantotā svara mainība un skaņas radīšana padara rehabilitācijas procesu atraktīvāku, bet kustības palīdz iegūt staltu stāju, stiprināt pārliecību.
Rotas darbina smiltis un ūdens-dabas pamatelementi ar dziednieciskām īpašībām.
Ar smaguma centra izmaiņām un skaņas pavadītām kustībām rotas rosina jaunu pieredzi.

Tālāk

RD 65 Lāsma Kondrāte

Galda lampa "Osis"

Lampa kalpo kā estētisks, interjeru papildinošs objekts. Izgatavošanā izmantotas koka kontrukcijas, kuras funkcionāli papildina viena otru. Lampa ir interaktīva, lietotājam ir jāiesaistās procesā, lai mainītu kupola augstumu un leņķi. Izmantotais kokmateriāls ir parastais osis, tā ir viena no izplatītākajām lapu koku sugām Eiropā. Osis tiek augstu vērtēts tā ātraudzības, koksnes izturības un elastības dēļ. Materiāls ir ekoloģisks un to iespējams pārstrādāt.

Tālāk

RD 60 ATIS DALBERGS

LŪGŠANU SOLIŅŠ

Šis lūgšanu soliņš izgatavots Valmieras Romas katoļu baznīcas vajadzībām. Tas tika veidots kā daļa no kopējā baznīcas interjera ansambļa. Izmantotie materiāli – tonēts, lakots oša masīvkoks, nerūsējošais tērauds un atsperu tapsējums pārvilkts ar vērša ādu. Tas tiek lietots, novietojot altāra vai svētbildes priekšā, lai cilvēks uz tā varētu nomesties ceļos lūgšanā. Īpaši to izmanto laulību ceremonijas laikā, radot jaunajam pārim svinīguma un atbildības sajūtu Dieva un cilvēku priekšā.

Tālāk

RD 55 Imants Rubīns

Konverts

Darba uzdevums - izstrādāt vietu taupošu saliekamas konstrukcijas galdu no ekoloģiski tīriem materiāliem.
Saliekamais galds īpaši piemērots telpām ar ierobežotu platību, kurās ikdienā novietot pusdienu galdu nav pietiekami daudz vietas.
Tā salikšana aizņem mazāk kā minūti.
Galds sastāv no 2 daļām – salokāmas rāmja konstrukcijas kājas un salokāmas virsmas.
Galda virsmai iespējams izmantot abas puses un tās var veidot dažādās krāsās.
Materiāli – eļļots bērza saplāksnis un mēbeļu linoleja DESK TOP apdares virsma.

Tālāk

RD 46 Kristaps Kubuliņš

Magnētiskie moduļveida plaukti

Magnētiskie moduļveida plaukti sastāv no atvērta tipa saplākšņa kastēm. Pateicoties magnētu pievilkšanās spēkam, plauktu moduļus iespējams viegli un ērti kombinēt neskaitāmās variācijās un šie plauktu moduļi spēcīgi turas kopā. Plauktu moduļi ir izgatavoti no balta laminēta saplākšņa ar iestrādātiem neodīma magnētiem.
Plaukti lieliski iederas modernā mājoklī, kā arī dod iespēju nemitīgi mainīt mājokļa interjeru, viegli pārveidojot plauktu. Plaukta moduļus iespējams izmantot kā atsevišķus dizaina elementus, to pārveidojot par kafijas galdiņu, kā arī parocīgu sēžamo krēslu.

Tālāk

RD 40 Ilze Gūtmane

Mājas darba vieta

Mājas darba vieta sastāv no divām atsevišķām mēbelēm, to skaitā grāmatu plaukta ar funkcionālām zonām lietu un dokumentu glabāšanai, kas piemērots arī darbam stāvus pozīcijā. Un rakstāmgalda rakstīšanai un klēpjdatora lietošanai sēdus pozīcijā, nepieciešamības gadījumā tas ir salokāms un aizbīdāms aiz grāmatu plaukta, tādā veidā ieekonomējot telpu. Iespējams grāmatu plauktu un rakstāmgaldu dažādi savstarpēji kombinēt, gan savietojot ar mugurpusēm kopā, gan novietojot tos šķirti.
Mājas darba vieta piemērota gan jauniešiem, gan pieaugušajiem.
Materiāli: Bērza masīvkoks un bērza saplāksnis

Tālāk

RD 34 Jasmīna Grase

Meet The Wicker

Projekts veidots, lai piešķirtu Latviešu amatnieku prasmēm mūsdienīgu elpu. Laiks iemīlēt no jauna mums pieejamos ekoloģiskos materiālus un novērtēt latviešu prasmīgo roku darbu.
Sadarbojoties ar vietājiem metāla apstrādes meistariem un kārklu klūgu pinējiem, ir tapusi mēbeļu sērija “Meet The Wicker”, kura sastāv no kumodes (D1100), sola (R350) un neliela galdiņa (R650).Liels uzsvars projektā ir likts uz harmonisku saskaņu starp radikāli atšķirīgiem materiāliem- metāla un klūgām, rūpīgi sekojot līdzi komplicētajam klūgu iegūšanas, pīšanas un sagatavošanas procesam.
https://vimeo.com/97704825

Tālāk

RD 18 Elīna Svirska

Vannas istabas silikona paklājs

Uzdevumi: Izmēģināt darbā sanitārā silikona pielietojumu citādā veidā, kā tas parasti tiek lietots (hermētiķis,u.t.t )
Izstrādājot produkta paraugu vēlējos atrisināt ikdienas problēmas ,ar kurām mēdzam sastapties vannas istabās. Analizējot vannas istabām piemērotus materiālus secināju to, ka silikons ir viens no piemērotākajiem materiāliem vannas istabu paklāju veidošanai. Ņemot vērā, silikona un kaprona diegu īpašības, šos paklājus varēs bieži tīrīt un tie nepazaudēs savu sākotnējo izskatu. Tika izvēlēts aust skujota trinīša tehnikā , jo šāda tehnika ir saskatāma Latviešu tautas tērpos.

Tālāk

RD 8 Ernests Krūmiņš

Āra duša

Āra duša ir lielisks ainavu arhitekturās elemets, jo izceļ dabas svaiguma klātbūtnes un tik pierastā pilsētvides komforta mijiedarbību, un lietotājiem ļauj izbaudīt īpašo noskaņu, ko sniedz it kā ikdienišķs process, vienlaikus izceļot brīvības sajūtu. Āra duša ir funkcionējošs estētiski minimālismā ieturēts dizaina objekts, tā izgatavota no slīpēta nerūsējošā tērauda ar Brazīlijas cēlkoka Tatajuba pamatnes dēļu klājumu, kura kvalitātes īpašības nodrošina ilgmūžību bez apstrādēs ar ķimiskiem impregmentiem.

Tālāk

RD 4 Kitija Gaile, Rinalds Grauze

Kalnu velosipēds ar koka detaļām

Piedāvātais produkts ir kalnu velosipēds, kura ergonomiskie izmēri ir ņemti izejot no sacensību velosipēdu ergonomiskajiem izmēriem. Tā izgatavošanai ir izmantots rieksta masīvkoks, rieksta drāztais finieris un bērza saplāksnis. Kā apdares materiāls izmantota divkomponentu poliuretāna laka. Konkrētais izstrādājums ir projektēts uz 29 collu ratiem ar rāmja izmēru - 15 collas. Forma veidota dinamiska un eleganta. Ergonomiski ērts velosipēds, komfortabla braukšana dažāda veida segumos (grantēti ceļi, meža takas, veloceliņi u.c.). Labi absorbē vibrācijas.

Tālāk