GBD 2014 iesniegto darbu galerija

VD 157 Uldis Balga, Agris Dzilna

Reiz... vēlreiz

Latviešu tautas pasakas parasti sākas ar vārdu "Reiz..." , bet kādēļ tas nevarētu notikt vēlreiz. Šī vārda grafiskais attēlojums mums saistās ar matemātiku, bet reizināt var arī sajūtas.
Skulptūra tika aizdedzināta divos punktos, degšanas procesā diagonāles nomainīja savu virzienu.
Autori ar šo skulptūru piedalījās ugunsskulptūru čempionātā. Čempionāts no 16. līdz 18. janvārim risinājās Ķīpsalas pludmalē kā daļa no „Rīga 2014” programmas ietvaros.

Tālāk

VD 153 Dita Lesiņa

Fasāžu krāsojuma un dekoratīvās apdares koncepcija Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādes ēkai Tirzas ielā 2

Fasādes apdares grafiskais risinājums veidots izmantojot abstraktas, ģeometriskas formas un rakstus, tie rada iespaidu it kā tie būtu lidojoši un nepārtrauktā kustībā. Vietās, kur fasādes zīmējums satiekas ar asfaltu, bērni to var ”turpināt” zīmējot ar krītiņiem uz asfalta. Tādā veidā attīstot iztēli un telpisku objektu uztveri vidē un paši piešķirot zīmējumam katrs savu nozīmi. Tādā veidā pat zīmējums uz fasādes var kļūt interaktīvs.
Fasādes apdare realizēta imantojot Baumit toņu paleti un dekoratīvo apmetumu. Krāsu laukumu kontūras iestrādātas apmetumā ar padziļinājumu.

Tālāk

VD 150 Pēteris Zilbers

Olimpia Lounge

Olimpia lounge tika veidotā kā puslode, kurā ieejot kā baltā mākonī var baudīt rotējošo objektu optisko efektu radīto skurbumu vai relaksējoši atgulties zviļņos.
Sēdmēbelēs ieprogrammētās gaismas diodes veido uz centru vērstu kustību, pasvītrojot klātesošo telpisko kopības sajūtu.
Telti veido alumīnija karkass, kas pārklāts ar caurspīdīgu PVC materiālu. Iekšpusē iestiprinātais baltais elastīgais materiāls, ieejot teltī, rada unikālu telpas integritātes sajūtu. Telts konstrukcija uzlikta uz desmitstūru podesta.
Materiāli: Alumīnijs, PVC, sintētisks audums, OSB, LED gaisma.
2014. gads.

Tālāk

VD 149 Pēteris Zilbers

Autobusa pieturas „Positivus„ dizains

Apkartējo vidi atspoguļojošs iepirkumu centra „Olimpia“ reklāmas objekts Salacgrīvas starptautiskajā mūzikas festivālā „Positivus“, kas iezīmē autobusa pieturas attiešanas vietu.
Tas izgatavots no pulēta alumīnija kompozītmateriāla, kas kā šķautņainas formas spogulis ļauj spoguļoties tajā un fotogrāfēties.

Dizains: Pēteris Zilbers, 2014. gads.

Materiāli: Alumīnija kompozītmateriāls, metāls, LED gaisma.

Tālāk

VD 146 Pēteris Zilbers

Autobusa pieturas i/c „Olimpia“ dizains

autobusu pietura i/c „Olimpia“ projektēta kā sākumpunkts starptautiskā mūzikas festivāla Positivus Ekspresim. Viegla stiklašķiedras trijstūru konstrukcija nodrošina festivāla apmeklētājiem patvērumu no lietus un saules. Gludie, matētie stiklašķiedras paneļi harmoniski kontrastē ar iekšpusē nevienmērīgi dzīsloto faktūru. Metāla konstrukcijas iezīmē simetriski šķautņaino līniju turpinājumu. Pieturas velvjveida forma ļauj paneļiem pildīt nesošo slodzi, ar nelielu metāla konstruktīvo elementu atbalstu, kas arī ļauj ievietot reklāmas materiālu. Materiāli: stiklašķiedra, metāls, koks. 2014. gads.

Tālāk

VD 144 Didzis Jaunzems

Paviljons un darbnīcas pasākumam "Dabas koncertzāle"

Paviljons / skatuve pasākumam „Dabas koncertzāle” veidota kā vides mākslas objekts, kas sevī apvieno galvenās atmosfēru veidojošās sastāvdaļas– telpiskais apjoms, gaisma, video un mūzika. Zem paviljona jumta izvietots akadēmiskais simfoniskā orķestra 20 mūziķu kamersastāvs un Dabas koncertzāles mūziķu grupa, bet skatuves fasādes kalpo kā vieta dažādām video un gaismas projekcijām. Zinātniskās darbnīcas veidotas no moduļu sistēmas apjomiem, kurus savstarpēji kombinējot iespējams iegūt dažāda lieluma un konfigurācijas telpas, kā arī saudzīgi izvietot vidē.

Tālāk

VD 121 Līga Saulespurēna (arhitekte, dizaina koncepcija), Andis Niedre (grafiskais dizains vārdiem), Igors Koroļs (dizaina konsultācijas), Kaspars Bondars (būvkonstrukcijas), Kristaps Arbačevskis (realizācija)

Informatīvs vides objekts "Vārti no pagātnes uz nākotni"

Vides objekts atrodas Brīvības laukumā, Tukumā. Tas novietots rotēti attiecībā pret Pils torni, kurā atrodas Tukuma muzeja filiāle, ar mērķi vērst uzmanību un apmeklētāju plūsmu uz torni. Vienlaikus vides objekts funkcionē kā dinamisks informācijas stends par muzejā notiekošajām aktivitātēm- priekšējās slīpajās plaknēs integrēti 2 augstas izšķirtspējas LED ekrāni. Objekta sānu un aizmugures alumīnija plaknēs iefrēzēti ievērojamu tukumnieku vārdi. Daļa vārdu caurfrēzēti un izgaismoti. Objekts tapis ES programmas „Eiropa pilsoņiem” projekta „Savējo stāsti, ne svešo” ietvaros.

Tālāk

VD 92 Gatis Vectirāns

Multimediāla instalācija „Ascendum Audiodušas”

Instalācija „Ascendum Audiodušas” ir multimediāla platforma, kas tās apmeklētājam rada iespēju uz mirkli aizbēgt no trokšņaino pasākumu kņadas, uzliekot austiņas un ļaujoties stāstiem, dzejai, sapņiem vai mūzikai. Instalācijas apmeklētāji vienlaikus ir arī vizuālas performances dalībnieki. 2013. gadā „Audiodušas” apceļoja Latvijas lielākos vasaras festivālus, savukārt 2014. gada sezonu sāka ar Starptautisko bērnu dienu Kalnciema kvartālā. Jesajas Berlina dienā “Audiodušās” tika atskaņotas filozofa esejas par brīvību, bet turpmāk instalāciju plānots uzstādīt virknē citu vasaras pasākumu.

Tālāk

VD 73 Vadošā arhitekte Zane Tetere, arhitekti Rita Laudere, Dairis Tiesnesis, Alvis Petrovskis.

LEGEND.Beach

LEGEND.Beach pludmales kafejnīcas koncepcijas galvenais priekšnoteikums ir harmoniska iekļaušanās pludmales ainavā. Komplekss veidots gaiša koka apdarē. Dekoratīvā koka fasādes apdare veidota kā vēja dekorētu smilšu grafisks atainojums. Ieeja risināta kā brīvstavoša, ažūra, vizuāli viegla koka konstrukcijas siena. Sienas apdare risināta kā telpisks režģis, kura caurredzamā daļa veidu jūras viļņu motīvu. Visas redzamās koka detaļas apstrādātas ar ekoloģisku, balinošu eļļu. Paredzēts, ka koks balos saulē, kas kompleksam ļauj organiskāk iekļauties vidē. Realizācijas datums 2014. gada jūnijs.

Tālāk

VD 64 Arnis Dimiņš

Jūras parka labiekārtojums

Saulkrastu Jūras parka pastaigu laipas veidotas kā ažūras koka redeles. Risinājums ir saudzīgs pret dabu un paver iespējas laipu klāju izmantot kā matricu labiekārtojuma elementu veidošanai. Parka soliņi, zviļņi, velostatīvi un atkritumu urnas ir pilnībā integrēti laipu klājā. Visi labiekārtojuma elementi veidoti no imprignēta priedes koka un stiprināti ar speciālām savilces trosēm, kas sānos ir paslēptas.

Tālāk

VD 58 tēln. Olga Šilova, arh. Sandra Laganovska, arh. Jānis Dripe

Ziedonis

Objekta uzdevums - Integrēt tēlniecības darbu - statueti "Imants ziedonis" LNB ēkas ātrijā, pirms ieejas "Ziedoņa zālē". Darba eksponēšana balstās uz minimālisma principiem. No nerūsējoša tērauda izgatavotais plaukts šķetami levitē. Izvēlētie materiāli / alumīnijs - skulptūra, nerūsējošais tērauds - nesoša konstrukcija/ harmoniski iekļaujas ēkas kopējā interjerā. Skulptūra un I. ziedoņa paraksts uz pienstikla veidoti niansētā pelēko toņu gammā. Objekta noskaņa - vieglums, vitalitāte un trauslums vienlaicīgi sasaucas ar dzejnieka daiļradi, kā arī papildina Gaismas Pils konceptuālu metaforu.

Tālāk

VD 52 Roberts Jaunzems-Pētersons

Velonovietne

Velosipēda novietne sastāv no diviem gala moduļiem un viena vai vairākiem vidus moduļiem.
Velosipēda novietne moduļi savā starpā tiks fiksēti ar speciāli izgatavotu skrūvi, kuru varēs atskrūvēt tikai ar speciālu atslēgu, tā, lai to varētu izjaukt tikai tās īpašnieks.
Velonovietnes augšējie moduļi ir pārklāti ar karsto pulverkrāsu.
Moduļi ir izgatavoti no nerūsējošā tērauda caurules 42,5 mm diametrā.

Tālāk

VD 44 Didzis Jaunzems

Scenogrāfija uzvedumam „Mūzika, deja, piedzīvojums!”

Deju uzvedums „Mūzika, deja, piedzīvojums!” ir jauns redzējums par mūsdienu scenogrāfiju. Scenogrāfija vairs netiek uztverta kā skatuves dekorācija, bet gan kā rīks dažādu telpisko situāciju radīšanai. Operas skatuves telpa 10m X 10m X 10m tiek sadrumstalota vissīkākajā pamatvienībā. Ar iegūto masu iespējams veidot visdažādākos telpas scenārijus specifiskus dažādām dejām. Iespējams veidot telpu kā viendabīgu masu (pamats), no divām pusēm atvērtu telpu (aizkars), telpu ar centrisku elementu (koks), telpu ar vairākiem vertikāliem elementiem (mežs), utt.

Tālāk

VD 28 Arnita Melzoba, Kārlis Melzobs

Rīgas Tūrisma transporta pieturzīme

2012. gadā GAISS izstrādātais priekšlikums konkursā par Rīgas Tūrisma transporta pieturzīmju dizainu ieguva 1. vietu. Šobrīd kuģīšu piestātnē 11. novembra krastmalā uzstādīts pirmais pieturzīmes prototips. Rīgas pilsēta plāno ieviest vienota dizaina pieturzīmes visās tūrisma transportlīdzekļu pieturvietās. Zīmju sistēma veidota vienkārša un viegli pielāgojama, ar raksturīgu siluetu un krāsu, kas ļaus nekļūdīgi atpazīt tūrisma interešu punktus. Melnā metāla konstrukcija iekļaujas pilsētas vidē, tā sasaucas ar esošajiem elementiem - margām, laternu stabiem, ēku detaļām.

Tālāk

VD 6 Didzis Jaunzems

Scenogrāfija "Lielās mūzikas balvas 2013" ceremonijai

Scenogrāfija „Lielās mūzikas balvas 2013” ceremonijai veidota kā skatuvi vienojošs objekts, kurā integrēti visi galvenie vizuālo atmosfēru veidojošās sastāvdaļas– telpiskais apjoms, gaisma un video. Tas sastāv no 12 000 papīra salocītiem trīsstūrveida elementiem, kas fiksēti ar specifiskiem atvērumiem. Elementi atveras pakāpeniski sākot no operas portāla virzienā uz skatuves centru, tā veidojot pamatu gaismas un video projekcijām. Trīsstūrveida elementi pievienoti pie 60 strukturāliem segmentiem, kas aizpildīti ar gaismu caurlaižošu audumu.

Tālāk