GBD 2014 iesniegto darbu galerija

ID 160 Inguna Grants

Provansa

Privātmāja iecerēta kā Francijas stūrītis Latvijā. Uzdevums: vide, apkārtne, kas rada senas ģimenes ligzdas sajūtu, māja ar senu vēsturi, tradīcijām. Izmantoti dabīgi materiāli: koks, akmens, kalumi, lins, zīds, kokvilna. Autentiski interjera priekšmeti, dekori no FR, sienu apdarei dek. krāsojums,- vietējo prof. mākslinieku un amatnieku darbs. Kamīnam ekskluzīva marmora vecināšanas tehnoloģija, radot vecas sienas efektu. Fasādei metālkalumi, granīts, travertīns. Dārza dizains vēl tikai veidojas un aug, ar laiku māja iegrims krāšņā franču dārzā.

Tālāk

ID 158 Betija Libauere, Artūrs Martinsons

Dzīvoklis Nr. 2

Klients - jauns brīvdomātājs, objekts - dzīvoklis Jūrmalā. Dizaineriem izaicinājumu radīja milzīgās ventilācijas sistēmas, kuras stiepās pāri pa visiem dzīvokļa griestiem. Tanī pašā laikā neviens negribēja atteikties no esošā griestu augstuma. Rezultātā iegūti teju levitējoši un skulpturāli griesti, kuri sasaucas ar pašas ēkas arhitektonisko risinājumu. Šīs skulptūras pārņem sienas un griestus, kuriem ir spēcīga vizuālā klātbūtne dzīvojamajā istabā. Veidotas no riģipša konstrukcijām, tās padara esošo telpu krietni dinamiskāku.

Tālāk

ID 155 Anita Grase

Rito veikalu tīkla jaunais koncepts t/p Alfa

Rito veikalu tīkla jaunais koncepts
Rito veikalu 20 gadu pieredze balstīta cieņā un rūpēs par savu klientu. Jaunais koncepts paredz skaidri nolasāmu filosofiju – Baltais - Melnais:: Svētki - Ikdiena: Viesistaba - Pavards: Elegance - Robustums. Telpa sadalīta zonās, atbilstoši pamatpreču grupām. Mēbeles izgatavotas no vecajām mēbeļu kolekcijām, tās asprātīgi pārveidojot un uzlabojot ar hromēta metāla detaļām. Gaišo mēbeļu grupa veidota no balināta priedes koka un kristālstikla vitrīnām. Lielie gaismekļi aizpilda griestu apjomu, radot telpā mājīguma sajūtu. Kases lete ir transformējama.

Tālāk

ID 154 Anita Grase

Mākonis | Coffee & Design

Dizaina nams Mākonis | Coffee&Design veidots kā mājoklis radošiem cilvēkiem, kur radīt un lietot labu dizainu, kā arī baudīt izcilu ēdienu. Biroja ēkas 160m2 izvietoti nama četros stāvos, kur omulīgi iekārtojusies kafejnīca, neliels mājas restorāns, dizaina birojs, lekciju telpa. Interjerā saglabātas vēstures liecības; Pētera 1.nams ar ratnīcu datēts 1764. , saglabāti eiroremonta fragmenti. Četros stāvos simboliski izvijas cauri dizaina vēstures un attīstības ceļš, demonstrējot dažādu laiku tendences būvniecībā, amatniecībā un dizainā. Telpas iekārtotas ar Latvijā radītām un ražotām vērtībām.

Tālāk

ID 137 Nellija Dziedātāja

Dzīvoklis Rīgā 'high- tech' stilā

Tīras līnijas, gludas un spīdīgas virsmas no telpas formas līdz mēbelēm. Vienkāršība un elegance, izmantojot rūpnieciskās komponentes ir šī stila iezīmes. Tehnoloģijas kļuva katra ‘high-tech’ interjera stila sastāvdaļu. Moderni materiāli, tādi kā nerūsošs tērauds, stikls, plastikāts pielietots interjera projektā; krāsaina apgaismojuma pielietojums dod iespēju panākt siltāku telpas noskaņu. Kopīgais interjera krāsu risinājums raksturīgs tonāli vēss.

Tālāk

ID 136 Nellija Dziedātāja

Dzīvoklis Rīgā skandināvu stilā

Patiess skandināvu interjers ir ļoti piemērots dzīvošanai.Te ir tik neticami daudz priekšmetu no dažādiem ražotājiem. Baltas sienas un vēss, pelēcīgs, gaišs tekstils, noteikti piešķir skandināvu interjeram vēlamo gaisotni. Ir arī daudz krāsaināku risinājumu, kā piem., iespējams, izmantojot sienu apdares materiālus kā akcentus. Abas pieejas ir gan ļoti atšķirīgas, gan ļoti skandināviskas.
Silta un mājīga vieta ir Skandināvijas vannas istaba. Izmantojot minimālisma estētiku, ar vai bez detaļu rotājumiem

Tālāk

ID 130 Guna Akona

Anghinoni juvelierizstrādājumu salons Lugano, Šveicē

Anghinoni - juvelierizstrādājumu salons ar 126 gadu pieredzi.
Vasara Lugano ezera dzidrajos ūdeņos ir interjera koncepcijas iedvesmas avots. Zilzaļi pelēkais ūdens mirdzums, kalni un saulstaru veidotas mežģīnes atspoguļojas interjera apdares materiālu izvēlē.
Respektējot vēsturiskās ēkas iespējas, veidots funkcionāls salona plānojums – plaša ekspozīcijas zāle, diskrēta telpa īpašo klientu apkalpošanai un darbinieku telpas.
Salons Anghinoni ir eleganti maiga vide, kas harmonē ar Grenardi izsmalcinātajām juvelierizstrādājumu kolekcijām.

Tālāk

ID 128 Guna Akona un Ivars Putniņš

Capital biroja revitalizācija

BrandEleven kopdarbs ar Capital ir radījis funkcionālu, produktīvu darba vidi, kurā būt ir ērti un iedvesmojoši.
Vienkāršie kabineti ar garo gaiteni ir kļuvuši par plašu telpu, kas veidota pēc urbānā funkcionālisma principiem, klāt esot dabas sajūtai.
Skaņu absorbējošais grīdas segums ir kā pļavas zāle ar smilšu taciņām un tā vien aicina novilkt apavus un ļauties dabas aicinājumam.. Sienu iekšējai apdarei ierastā reģipša vietā ir spundēts oša masīvdēļu klājs.
Darba videi unikālu vērtību piešķir mākslinieces Ievas Liepiņas dzīvie sienu gleznojumi, kam par iedvesmu ir Rīgas jūgendstila fasādes

Tālāk

ID 127 Lolita Guštaba

BIROJA ĒKA Jūrmalā, Viestura prospektā

Interjera ideja – izveidot biroju, kurā tiktu vizualizēta divu dažādu projektu The Key un Sky Garden izpratne par mūsdienīgu, mājīgu dzīves telpu, radot vēlmi iegādāties īpašumu tieši šajos namos.
Ar atšķirīgu krāsu gammu un interjera priekšmetiem iezīmētas divas atšķirīgas zonas, piedāvātas dažādas interpretācijas par ideālu mājvietu. The Key ar art house stilā ieturētu māksliniecisko gaisotni – radošu, atraktīvu, un Sky Garden ar klasisku vērtību radītu atvērtu, siltu, mājīgu atmosfēru.
Gaumīgi izvietota projektos izmantoto materiālu ekspozīcija, kas atjautīgi integrēta mēbeļu atvilktnēs.

Tālāk

ID 122 AGNI, Gints Ozoliņš

AGNI akmens ekspozīcijas telpa

Kamīnu un akmens apstrādes uzņēmums „Agni” savā salonā radījis Akmens ekspozīcijas telpu jeb „Stone Showroom”. Tās koncepta un dizaina autors ir uzņēmuma akmens apstrādes vadītājs Gints Ozoliņš. Jaunajā telpā vēlamies atklāt dabīgā akmens neierobežotās iespējas, efektus, kas rodas, izmantojot gaismas diodes, akmens veidu dažādību un krāšņumu, kā arī savas iespējas akmens apstrādē.
Telpa tika radīta bez rasējumiem, pamatojoties uz zināšanām un sajutām un piedaloties visai AGNI komandai.
Realizācijas laiks: 2014.gada 2.janvāris - 31.maijs.


Tālāk

ID 118 Natālija Mitina

Dzīvokļis Slokas ielā

Izstrādājot dotā dzīvokļa interjera dizainu praktiski nebija nepieciešamības ne pēc kāda pārplānojuma. Vienīgais, kas tika izmainīts - durvis uz ģērbtuvi tika pārnestas no gaiteņa uz galveno guļamistabu.
Dotā dzīvokļa interesanta īpatnība ir tā, ka tas praktiski ir pusotra stāva - viesistaba atrodas par 90 centimetriem zemāk attiecībā pret pārējo dzīvokļa līmeni. Tas piešķir tai parādes telpas veidolu, pateicoties griestiem ar 3,5 metru augstumu.

Tālāk

ID 113 Anna Butele

Villa 21

Ēka Villa 21 atrodas tuvu jūrai, priežu audzes ieskauta. Naturālā vide akcentēta ēkas eksterjerā-koka apdarē. Ilgtspējīgais apdares materiāls izmantots arī interjerā.Villai 21 apvieno divus nozīmīgus komponentus–jūras tuvumu un koka klātbūtni.
Interjera dizains veidots pamatojoties uz jahtu interjeru principiem, kurā dominē augstvērtīgi un kvalitatīvi apdares materiāli, garantējot drošību un ilgmūžību. Jahtu dizaina tradīcijas ir senas, un to interjers izkopts līdz smalkākajai detaļai. Katra dizaina forma, līnija, faktūra un elements ir precīzi pārdomāts,piešķirot dizainam izsmalcinātu efektu

Tālāk

ID 103 Liesma Markova

Kuldīgas novada muzeja rekonstrukcija un interjeru restaurācija

20. gs. sākumā Bangerta kundze arhitektam P. M. Berči pasūtīja vasarnīcas projektu. Divstāvu koka karkasa ēku uz mūra cokolstāva ar izteiktu apjomu plastiku uzcēla uz bijušās pils vaļņa pie Ventas rumbas. Kopš 1939. gada mājā atrodas Kuldīgas novada muzejs. Izpētes laikā atrada dažādus interjera apdares veidus: sienu un durvju dekoratīvo āderējumu, sienu un grīdu krāsojumus kā arī tapešu fragmentus. Pirmajā stāvā iekārtotas divas maināmo izstāžu telpas. 2. stāvā kā īpaša vērtība atjaunots Bangertu dzīvoklis. Trešajā stāvā izvietota Kuldīgas un novada vēstures ekspozīcija.

Tālāk

ID 98 Vīva Ieviņa

"Also Latvia" birojs Mārupē

Uzņēmumam ALSO LATVIA attīstoties, bija nepieciešamas izmaiņas pirms 12 gadiem projektētās (arhitekts A. Polis) un būvētās biroja ēkas plānojumā, iekārtojumā un krāsojumā. Tika mainīts biroja darbinieku darba vietu raksturs un izvietojums, iekārtotas jaunas konferenču un apspriežu telpas, ieviests jauns telpu nosaukumu risinājums un daļēji atjaunots grīdu segums un mēbeļu klāsts.
Birojs ir ieguvis mūsdienīgu telpisko tēlu, ko nodrošina slīpētās betona grīdas, gleznotājas Aijas Bāliņas gleznas, uzņēmumu SPALS, ISKU un FEIDI mēbeles, ANITRA un SALONS OBJEKTS grīdu klājumi.

Tālāk

ID 59 Dizaina birojs H2E

Izstāde “Desmit lietu stāsti par cilvēku un varu”

Dizaina risinājumā būtiska bija ekspozīcijas lokācija – 90. gadu “eiroremonta” stila telpas Stūra mājas 4. stāvā. Ekspozīcijas mērķis - telpu un ēkas vēsturi interpretēt jaunā kontekstuālā līmenī, kur galvenie “stāstnieki” ir 10 autentiski objekti. Dizaina koncepcijas pamatā ir 10 telpu, 10 galveno objektu un 10 stāsta līniju apvienošana, parādot cilvēku un varas attiecības 20. gadsimtā. Apmeklētājam virzoties cauri telpām, ar izteiksmes līdzekļu - videoprojekciju, apgaismojuma, pavadošo skaņu un scenogrāfisku elementu - palīdzību tiek veidota vienota emocionālā stāsta līnija.

Tālāk

ID 27 Arnita Melzoba, Kārlis Melzobs

Biroja "Ideju institūts" interjers

Interjera projekts tika radīts pasākumu producentu kompānijas Ideju Institūts jaunajai mītnei. Esošas, izremontētas biroja telpas Barona ielā ar jaunu mēbeļu dizainu un vienkāršiem grafiskiem paņēmieniem tika pielāgotas Ideju Institūta vajadzībām - atspoguļojot zīmola vizuālo identitāti, unikālo stilu, attieksmi un filozofiju. Krāsas un formas, kas aizgūtas no logotipa, ir izspēlētas biroja kodolā – sapulču telpā un sarkanie trīsstūri uz stikla sienām ļauj biroja telpas un lietas ieraudzīt citā krāsu gammā.

Tālāk