Augstskolu konkursa Dizaina arēna 2019 galerija

LD 925 Anastasija Ribaka

Modulāras bērnu mēbeles

Produkts «Luni» sastāv no modulāriem pufiem un metāla karkasa, kuru, apgrieztu otrādi, var izmantot kā galdiņu. Krēsls ir piemērots lietošanai bērniem, pusaudžiem un arī pieaugušajiem. Galds ir piemērots 4–6 gadus veciem bērniem, kā arī var tikt izmantots kā žurnālgalds. Komplektā ir papildus elementi no eko ādas: actiņas un figūras, ko var brīvi piestiprināt jebkurā vietā, ļaujot bērnam radoši izpausties, pievienojot pufiem raksturu un emocijas.

Tālāk

LD 924 Meldere Vaira Monta

Palīgierīce bērnu koncentrēšanās spēju uzlabošanai

Kolekcijas «KOSMOSS» mērķis ir palīdzēt koncentrēties bērniem ar Uzmanības decīta un hiperaktivitātes sindromu, izveidojot piekariņu kolekciju ar kustīgām funkcijām, kas izglītošanās procesā atvieglo bērna koncentrēšanās spējas, netraucējot mācību procesam. Produkts paredzēts lietošanai jebkurā ikdienas situācijā un vidē. Piekariņa izgatavošanā izmantota bioplastmasa (PLA) un silikons, kas ir nekaitīgs saskarē ar ādu vai siekalām. Piekariņu gabarīti: kosmosa kuģis 43x90x15 mm, kosmosa laiva 36x70x18 mm, citplanētietis 38x70x13 mm, raķete 47x80x12 mm

Tālāk

LD 923 Madara Ārente

Reciklēta džinsa kompozītmateriāla lietojums

Atkritumu daudzums pasaulē ik dienu palielinās un nenoliedzami piesārņo vidi. Šajā darbā otra iespēja tiek dota džinsa auduma biksēm, no kurām tiek izgatavoti paneļi, veidojot moduļveida ziņojuma dēli. Produkts izmantojams piezīmju, atgādinājumu, fotogrāju un dažādu ziņojumu sakārtošanai gan darba vidē, gan mājās. Paneļi pieejami trīs dažādās formās. Viena moduļa izmērs: 200x170x20 mm. Šim materiālam iespējams atrast daudz pielietojumus, tas ir viegli veidojams dažādās formās. Materiāls piesaista ar savu neparasto vizuālo veidolu, tekstūru un vēstījumu par resursu otrreizēju izmantošanu.

Tālāk

LD 922 Vineta Haritonova

Trauks kafijas biezumu uzglabāšanai

Kafijas biezumi ir vērtīgs un tīrs bioloģisks materiāls, kurš diezgan ātri sāk pelēt un tā izmantošanas laiks ir īss. Tāpēc tika izstrādāts trauks, kas aizkavē pelējuma rašanos, nodrošinot brīvu gaisa piekļuvi uzglabāto biezumu masai. Ieteicamā uzglabāšanas vide – ledusskapis +4° C. Produkts izgatavots no nerūsējošā tērauda, piedāvājot iespēju ērti veikt termisko apstrādi, lai sagatavotu izlietotos kajas biezumus tālākai izmantošanai vai uzglabāšanai. Kopējie produkta gabarīti: 100x130 mm Uzglabāšanas trauka (sieta) tilpums: 550 ml.

Tālāk

LD 899 Kristaps Zvirgzds

Guļamistabas interjera aksesuāri "Usma"

Kolekcijā "USMA" izstrādāti četri guļamistabas interjeram komplementāri priekšmeti - rotaslietu spogulis (230 x 172 x 8 mm), rotu lādīte (232 x 174 x 60 mm), spogulis ar plauktiņiem (800 x 556 x 12 mm) un drēbju pakaramais (1368 x 514 x 358 mm).
Priekšmeti izstrādāti apvienojot vairākus materiālus - oša masīvkoku, tērauda loksnes, kokšķiedru plātnes un spoguļstiklu. Īpaša vērība veltīta produkta detaļu ražošanas efektivitātei - detaļu izgatavošanas automatizācijai, augstam materiālu lietderīgajam izmantojumam un īsam tehnoloģisko operāciju laikam.

Tālāk

LD 898 Renāte Raubišķe

Vinila ierakstu atskaņošanas tehnikas un aksesuāru uzglabāšanas sistēma

Pēdējos gados vinila plates piedzīvo savu otro atdzimšanu. Tām ir nepieciešama īpaša un uzmanīga glabāšana, lai mūzikas ieraksts nezaudētu skaņas kvalitāti, tāpēc tiek izstrādāta mēbele pareizai vinila plašu glabāšanai un novietošanai, kurā paredzēta vieta arī atskaņotājam, skaņas pastiprinātājam, nepieciešamiem tīrīšanas līdzekļiem un citiem lietotājam svarīgiem aksesuāriem. Uzglabāšanas sistēma izgatavota no MDF, kam raksturīga augsta mehāniskā izturība, kā arī labas vibrācijas un skaņas slāpēšanas īpašības. Uzglabāšanas sistēmas gabarītizmēri: 1072x540x950 mm

Tālāk

LD 895 Alise Rūja

Modulāra mugursoma tautas tērpa aksesuāriem

Produkts «Laimrota» ir modulāra mugursoma, kas paredzēta tautas tērpu kroņu un aksesuāru pārvadāšanai un uzglabāšanai. Tā lietotājas ir sieviešu kārtas pārstāves, kurām gan hobija, gan profesionālā līmenī ir saskarsme ar tautas tērpu. Somas moduļi savienojami ar rāvējslēdzēju, un tos ir iespējams pilnībā atvienot, kas paredz iespēju katrai lietotājai individuāli veidot savu somu. Somas bāzi veido aksesuāru modulis (60 mm) un kroņu modulis (120 mm). Pārējie moduļi ir 100 un 80 mm augsti. Piestiprināmās mugursomas lences dod iespēju somu nest gan kā mugursomu, gan kā pleca somu. Soma izgatavota no lca un ādas. Kopējie somas gabarītizmēri: 250x235x400 mm

Tālāk

LD 894 Tatjana Kolomenčikova

Produktu sagatavošanas komplekts ''Tidy''

Komplektā ietilpst: liela, izturīga un stabila masīvkoka griešanas virsma (406x250x16 mm) ar padziļinātu gropi sulu uzkrāšanai, ietilpīga izvelkama paplāte (400x220x37 mm) un četri divu dažādu formu un izmēru konteineri no pārstrādāta polipropilēna nesagriezto un sagriezto produktu, kā arī nevajadzīgo sastāvdaļu īslaicīgai uzglabāšanai pirms turpmākas apstrādes. Komplekts «Tidy» ir pieejams trijos variantos: ar griešanas virsmu no dižskabārža, riekstkoka vai oša kombinācijā ar četriem dažādu toņu konteineriem. Produktu sagatavošanas komplekts «Tidy» galvenokārt domāts lietošanai iekštelpās, virtuvē, bet nav aizliegts lietot to arī ārā, vasarnīcas verandā vai piknikā.

Tālāk

LD 892 Marta Hohlova

LAMPA

Stāvlampa ar stikla kupolu, kas veidots stikla pūšanas tehnikā. Vēlējos lai kupola forma radītu brīvu, nenoteiktu un plūstošu efektu, kas būtu realizējams tikai vienā eksemplārā. Ideja bija izveidot divu materiālu funkcionālu dizaina objektu tā, lai materiāli savā starpā viens otru neaizsegtu un būtu caurredzamas visas detaļas un nianses. Savukārt klāt piesaistot gaismu radīt atmosfēru un gaismas spēles, kā rezultātā apvienojot visas augstākminētās īpašības tapa objekts, kas kalpo gan kā interjera elements, gan funkcionāls gaismas ķermenis un plaukts nelieliem priekšmetiem.

Tālāk

LD 880 Līga Klodāne - Dunda

Skatuves apģērbs pamatskolas vokālajam ansamblim

Pamatskolas vokālā ansambļa skatuves apģērba idejas pamatā kompozīcijas elementi: saskaņotība formās un siluetā, faktūra un krāsas. Dominē vienkāršas ģeometriskas formas, trapeces un kvadrātveida silueti, jo tie spēj nodrošināt kustību brīvību, kas ir īpaši svarīga skatuvei. Košas krāsas, kontrastējošo toņu gamma ir kā papildinājums kolektīva koptēlam. Faktūra detaļās, ko rada mežģīnes, ir izmantota kā akcents un piešķir tēlam romantisku noskaņu. Virsdrāna - poliesters ar elastānu. Kolekcijā 15 apģērbi, 12 kleitas meitenēm (3 bāzes modeļi), 3 vestes zēniem.
Apģērbs atklāj kolektīva būtību, veic tā identitāti paspilgtinošu funkciju, tas ir ērts un vecumposmam atbilstošs. Tērpi iedvesmo!

Tālāk

LD 877 Inese Dembovska

Virsapģērbu kolekcija "Punkts uz I"

Padarīt apģērbu funkcionālu cilvēku drošībai diennakts tumšajā laikā, saglabājot tā pievilcību, var iekļaujot atstarojoša materiāla funkcionāli dekoratīvus elementus. Dabīgās vilnas drāna un filcēti dekoratīvie elementi - no vilnas šķiedras savienoti ar sintētisko materiālu. Iedvesma - Latvijas laukos tik bieži sastopamais asais dadzis un tā savdabīgie ziedi, kuri pieķeras pie apģērba, radot dekoratīvu efektu. Kolekcijā pieci sieviešu virsapģērbi (īsās un garās virsjakas un vestes) ar papildinājumiem (somiņu, aproces), plastiskas līnijas, apļa kā punkta dažādas formas, neitrālo krāsu toņu nianses, ļauj justies ērti, silti, droši, būt unikālai, savu stilu demonstrējošai tā valkātājai.

Tālāk

LD 876 Ilze Mežinska

Gaismas objekts “SAULES SISTĒMA”

Digitālās mākslas projekta „European Connections in Digital Arts – EUCIDA” realizācijas gaitā tika izstrādāts gaismeklis “Saules sistēma”. Saules sistēma ir Saules un tās orbitālo objektu gravitācijā saistītā planētu sistēma. No objektiem, kas tiešā veidā orbītē ap Sauli, lielākās ir astoņas planētas. Gaismekļa dizains ietver planētu, kā plakņu saspēli visumā, veidojot saules sistēmas interpretāciju mūsdienīgā izpildījumā. Objekts izgatavots no lāzergrieztām melna ekstrudēta organiskā stikla (3 mm) detaļām, pamatam izvelēts bērza saplākšņa stiprinājums.

Tālāk

LD 830 Zelma Kačkāne

Lenču kleita - Šūna

Rēzeknes Tehnoloģijas akadēmijas Granta projekta realizācijas gaitā tika izstrādāta lenču kleitas vizuālais koptēls un modeļa piegriezums, kuru ietekmēja tās attīstības vēsture un mūsdienu apģērbu tendences. Pieguļošu stāva daļa, kas izceļ sievietes figūru un stāju. Saules piegriezuma svārku daļa, lai svārki plīvotu un kustētos līdzi sievietes gaitai, radot tai pasauli ap sevi. X formas siluets piešķirot sievietei ideālo formu, lai tā būtu eleganta un pašpārliecināta. Melnas krāsas izmantošana nodrošina lenču kleitas daudzfunkcionālo pielietojumu un 3D printējums rada gaismēnu saspēli tērpā piešķirot tam unikālo dizainu.

Tālāk

LD 829 Everita Žuka

Gaismas objekts "ĢEOMETRISKAIS 22"

Digitālās mākslas projekta "European Connections in Digital Arts - EUCIDA" realizācijas gaitā tika izstrādāts gaismas objekts "ĢEOMETRISKAIS 22". Grīdas lampa, kuras pamatā ir taisnu līniju detaļas, kas izgatavotas no 4mm bieza melna organiskā stikla, veido dažādu gaismēnu saspēli, cilvēkam aplūkojot lampu atšķirīgos leņķos. Gaismas objekta vertikālās detaļas ir iespējams transformēt katra lietotāja individuālajai gaumei.

Tālāk

LD 821 Vineta Jogure

Gaismas objekts: „LAIMAS ZĪMĒ”

Gaismas objekts tapis digitālās mākslas projekta "European Connections in Digital Arts – EUCIDA" ietvaros. „Laimas slotiņa” latviešu kultūrā uzskatāma par vienu no senākajām zīmēm, kas ar savām simboliskajām īpašībām pārnes laimi un laba izdošanos uz priekšmetiem, kur tā tiek attēlota. Gaismas objekts interjerā rada mājīgu atmosfēru: attiecīgi tās apgaismojumu pielāgojot konkrētajai telpai, ar maināmām gaismas krāsu variācijām un gaismas spilgtuma gradācijām.
Materiāli: finieris 3mm un akrils 3mm, izgriezti lāzergriešanas tehnikā.
Apgaismojums: LED RGB daudzkrāsainās spuldzes.
Darba izmērs: 1520x300mm.

Tālāk

LD 809 Zaiga Protizāne

Gaismas objekts "Brīdis sev"

Digitālās mākslas projekta "European Connections in Digital Arts – EUCIDA" realizācijas gaitā tika
izstrādāts gaismeklis "Brīdis sev". Gaismas ķermenis tiek paredzēts sabiedriskā interjera telpām, kas tiek risināts diplomprojekta ietvaros. Gaismas objekts ir izgatavots no caurspīdīga, matēta organiskā stikla (3mm), ļaujot tam iekļauties jebkurā telpas interjerā. Gaismas objekts pilda arī kafijas galdiņa funkcijas. Funkcija: Grīdas lampa. Darba izmērs: ⌀490 x 720 mm.

Tālāk

LD 803 Santa Cabuļeva

Gaismas objekts "Gaisma logā"

Digitālās mākslas projekta "European Connections in Digital Arts – EUCIDA" realizācijas gaitā tika izstrādāts gaismas objekts “Gaisma logā”. Gaismeklis tiek paredzēts sabiedriskajam interjeram, kas tiek risināts diplomprojekta ietvaros. Vienkāršas līnijas un ģeometriskas formas ir skandināvu stila sastāvdaļas, savukārt svarīgākais skandināvu interjera elements ir apgaismojums, jo gaisma ir enerģijas avots. Gaismas ķermenis ir izgatavots no melna organiskā stikla (4 mm). Skandināvu dizainā melnais tonis tiek izmantots kā akcents.

Tālāk