GBD 2015 Augstskolu konkursa iesniegto darbu galerija

ID 393 Airita Vīksna

Funkcionālisma iezīmes mācību centra"Austrumi" telpu interjera dizaina risinājumā

Interjera dizains izstrādāts mācību centram "Austrumi". Objekts atrodas Rēzeknē N. Rancāna ielā 23. Interjera projekts risināts pirmā stāva telpām- konferenču zālei, datorklasei un foajē. Projektējamo telpu platība ir 256, 24 kvadrātmertri. Dizaina kocencijas pamatā ir funkcionālisma stilam raksturīgo ģeometrisko formu pielietojums interjerā. Ergonomisku un funkcionālu vidi mācību centram nodrošina akustisko paneļu un mēbeļu izvietojuma risinājums. Mācību centra interjerā dominē 2015. gada aktuālākie toņi: sarkanbrūnais Marsala un zilgani zaļais tonis Blue Paisley.

Tālāk

ID 298 Anna Skaba

’Privātās mūzikas skolas interjers kvalitatīvas mācību vides nodrošināšanā

Projektējamā ēka atrodas Rēzeknē, Krišjāņa Valdemāra ielā 5. Maģistra darbs ietver Zanes Ludboržas privātās mūzikas skolas (ZLPMS) telpu interjera projekta izstrādi. Izstrādājot interjera projektu, tika ņemts vērā, ka mūzikas skolas telpas kalpo kā mācību un darba vide, kur īpaši jānoskaidro un jāmēģina izpildīt lietotāju individuālās vajadzības. Galvenā interjera ideja ir radīt cilvēkos patīkamas asociācijas. Lai interjers būtu kā ‘’vizītkarte’’, daļa no kopējā mūzikas skolas tēla, veidola, to paspilgtinot, esot par pievienoto vērtību skolai.

Tālāk

ID 292 Zelma Kačkāne

Skandināvu dizaina elementi Amatu mājas "Colonka" interjera risinājumā

Diplomprojektā izstrādātais interjers paredzēts Amatu mājai "Colonka". Projektējamais objekts atradīsies Lejas Ančupānos, Verēmu pag., Rēzeknes nov. Izpētot projektējamā objekta būvniecības projektu un izvērtējot pasūtītāja vēlmes, tika izstrādāta koncepcija, kurā tiek apvienots Skandināvu dizaina raksturīgās iezīmes, Latgaļu tradicionālo ēku vērtības un mūsdienu tehnoloģijas.

Tālāk

ID 244 Diāna Apele

Rēzeknes pilsētas Nacionālo biedrību kultūras nams - Staļina laika arhitektūras paraugs Latvijā

Maģistra darba teorētiskajā daļā analizēta informācija par Staļina laika arhitektūru Padomju Savienībā, apskatīti celtniecības norises procesi Rēzeknē 20. gs. 50 gados, veikts Nacionālo biedrību kultūras nama vēsturiskais izvērtējums, analizēti ekspertu aptaujas rezultāti un veikta ēkas interjera dizaina izstrāde. Interjera projekts ir izstrādāts atbilstoši projektēšanas prasībām un aktuālām tendencēm dizainā, kā arī ievērojot gan pasūtītāja, gan mērķauditorijas vajadzības. Projekta konceptā izdevies apvienot, sintezēt un panākt vēsturiskā fona un mūsdienu tehnoloģiju mijiedarbību.

Tālāk

ID 233 Diāna Poševa

Arhitektes Zahas Hadidas daiļrade- iedvesmas avots bērnu un jauniešu centra interjera dizaina risinājumā

Projektējamais objekts atrodas Balvos, Brīvības 48. Interjera dizains tika izstrādāts bērnu un jauniešu centram, iedvesmojoties no arhitektes Zahas Hadidas radošās darbības dizaina jomā. Kā galvenais dekora elements un iedvesmas avots tika izmantots plūstošo, vijīgo formu raksts, kas atkārtosies vairākos interjera dizaina elementos – iebūvējamā skapja dekoratīvajā virsmā, foajē grīdā, stikla panelī, bīdāmajās stikla durvīs, mēbelēs, atsevišķos gaismas ķermeņos un funkcionāli dekoratīvajā objektā – pulkstenī, kas telpas padarīs radošākas un jauniešiem interesantākas

Tālāk

ID 229 Jūlija Gamuļčika

Rēzeknes 2. vidusskolas foajē interjera dizaina risinājums

Objekts atrodas Dārzu ielā 17, Rēzeknē. Skolas ēka būvēta Staļina kulta laikā, 1956. gadā. Staļinisma arhitektūra sevī apvienoja vairākus stilus, kuru kopējais mērķis bija bagātīgi pompoza padomju režīma varenības paušana. Diplomprojekta ietvaros tika projektēta skolas foajē ar dežuranta darba zonu, garderobe un vējtveris. Foajē telpas dizains ir kā vizītkarte, kas pilda reprezentatīvo funkciju, tādēļ foajē interjerā tika saglabāti Staļina laika grezni arhitektoniskie elementi, kas tika papildināti un sintezēti ar mūsdienu komforta prasībām, aktuālajām tendencēm interjera dizaina jomā.

Tālāk