GBD 2015 Augstskolu konkursa iesniegto darbu galerija

ID 393 Airita Vīksna

Funkcionālisma iezīmes mācību centra"Austrumi" telpu interjera dizaina risinājumā

Interjera dizains izstrādāts mācību centram "Austrumi". Objekts atrodas Rēzeknē N. Rancāna ielā 23. Interjera projekts risināts pirmā stāva telpām- konferenču zālei, datorklasei un foajē. Projektējamo telpu platība ir 256, 24 kvadrātmertri. Dizaina kocencijas pamatā ir funkcionālisma stilam raksturīgo ģeometrisko formu pielietojums interjerā. Ergonomisku un funkcionālu vidi mācību centram nodrošina akustisko paneļu un mēbeļu izvietojuma risinājums. Mācību centra interjerā dominē 2015. gada aktuālākie toņi: sarkanbrūnais Marsala un zilgani zaļais tonis Blue Paisley.

Tālāk

ID 329 Elvīra Trizna

Biroja interjera dizains produktīvas darba vides nodrošināšanai

Projektā izstrādātais interjers paredzēts uzņēmuma SIA TERMINAL T2, caurlaižu ēkas 2. stāva telpām. Uzņēmums atrodas Rīgas Brīvostas teritorijā, kas bija viens no noteicošajiem faktoriem biroja interjera projekta izstrādē. Tā kā birojs ir ūdens tuvumā, biroja interjera kāsu un materiālu toņu paletei izvēlēti zilganie ūdens toņi. Biroja interjera projekta koncepcijas pamatā ir nodrošināt produktīva darba vidi. Biroja interjera projekts izstrādāt ņemot vērā 2015. gada biroju, materiālu un krāsu tendences.

Tālāk

ID 298 Anna Skaba

’Privātās mūzikas skolas interjers kvalitatīvas mācību vides nodrošināšanā

Projektējamā ēka atrodas Rēzeknē, Krišjāņa Valdemāra ielā 5. Maģistra darbs ietver Zanes Ludboržas privātās mūzikas skolas (ZLPMS) telpu interjera projekta izstrādi. Izstrādājot interjera projektu, tika ņemts vērā, ka mūzikas skolas telpas kalpo kā mācību un darba vide, kur īpaši jānoskaidro un jāmēģina izpildīt lietotāju individuālās vajadzības. Galvenā interjera ideja ir radīt cilvēkos patīkamas asociācijas. Lai interjers būtu kā ‘’vizītkarte’’, daļa no kopējā mūzikas skolas tēla, veidola, to paspilgtinot, esot par pievienoto vērtību skolai.

Tālāk

ID 292 Zelma Kačkāne

Skandināvu dizaina elementi Amatu mājas "Colonka" interjera risinājumā

Diplomprojektā izstrādātais interjers paredzēts Amatu mājai "Colonka". Projektējamais objekts atradīsies Lejas Ančupānos, Verēmu pag., Rēzeknes nov. Izpētot projektējamā objekta būvniecības projektu un izvērtējot pasūtītāja vēlmes, tika izstrādāta koncepcija, kurā tiek apvienots Skandināvu dizaina raksturīgās iezīmes, Latgaļu tradicionālo ēku vērtības un mūsdienu tehnoloģijas.

Tālāk

ID 244 Diāna Apele

Rēzeknes pilsētas Nacionālo biedrību kultūras nams - Staļina laika arhitektūras paraugs Latvijā

Maģistra darba teorētiskajā daļā analizēta informācija par Staļina laika arhitektūru Padomju Savienībā, apskatīti celtniecības norises procesi Rēzeknē 20. gs. 50 gados, veikts Nacionālo biedrību kultūras nama vēsturiskais izvērtējums, analizēti ekspertu aptaujas rezultāti un veikta ēkas interjera dizaina izstrāde. Interjera projekts ir izstrādāts atbilstoši projektēšanas prasībām un aktuālām tendencēm dizainā, kā arī ievērojot gan pasūtītāja, gan mērķauditorijas vajadzības. Projekta konceptā izdevies apvienot, sintezēt un panākt vēsturiskā fona un mūsdienu tehnoloģiju mijiedarbību.

Tālāk

ID 242 Mārīte Elksne

Padomju laika arhitektūra un tās ēku pielāgošana mūsdienu tendencēm

Projektējamais objekts atrodas Krustiņos, Inčukalna novadā, priežu silā. Privātmāja būvēta Padomju laikā, kas bija noteicošas faktors interjera stilistikas izvēlē. Mājas interjera iekārtojumam izvēlēta Padomju stilam raksturīgā aura, harmonija un miers ar izsmalcinātu un ģeometrisku akcentu risinājumu. Interjers kopumā tiks balstīts uz faktūru un dažāda krāsojuma virsmu plaknēm. Akcents panākts ar 60. – 70. gadiem atbilstošas ornamentikas tapetēm dažās sienu plaknēs. Interjera noskaņu paspilgtinās Padomju stilam raksturīgie gaismas ķermeņi.

Tālāk

ID 233 Diāna Poševa

Arhitektes Zahas Hadidas daiļrade- iedvesmas avots bērnu un jauniešu centra interjera dizaina risinājumā

Projektējamais objekts atrodas Balvos, Brīvības 48. Interjera dizains tika izstrādāts bērnu un jauniešu centram, iedvesmojoties no arhitektes Zahas Hadidas radošās darbības dizaina jomā. Kā galvenais dekora elements un iedvesmas avots tika izmantots plūstošo, vijīgo formu raksts, kas atkārtosies vairākos interjera dizaina elementos – iebūvējamā skapja dekoratīvajā virsmā, foajē grīdā, stikla panelī, bīdāmajās stikla durvīs, mēbelēs, atsevišķos gaismas ķermeņos un funkcionāli dekoratīvajā objektā – pulkstenī, kas telpas padarīs radošākas un jauniešiem interesantākas

Tālāk

ID 232 Ilze Kukule

Grafiskie elementi projektēšanas biroja „Austrumi” interjera dizaina risinājumā

Izstrādātais interjers paredzēts SIA projektēšanas birojam, „Austrumi”. Projektējamais objekts atrodas Rēzeknē, 18. novembra ielā 16. Izpētot projektējamā objekta esošo situāciju, un, izvērtējot pasūtītāja vēlmes, tika izstrādāta koncepcija, kas balstās uz grafiskajiem elementiem. SIA projektēšanas birojā „Austrumi” galvenokārt strādā arhitekti, līdz ar to autore piedāvā šim amatam raksturīgu grafisko elementu esamību telpās gan sienu zīmējumos, gan mēbelēs u.c.

Tālāk

ID 229 Jūlija Gamuļčika

Rēzeknes 2. vidusskolas foajē interjera dizaina risinājums

Objekts atrodas Dārzu ielā 17, Rēzeknē. Skolas ēka būvēta Staļina kulta laikā, 1956. gadā. Staļinisma arhitektūra sevī apvienoja vairākus stilus, kuru kopējais mērķis bija bagātīgi pompoza padomju režīma varenības paušana. Diplomprojekta ietvaros tika projektēta skolas foajē ar dežuranta darba zonu, garderobe un vējtveris. Foajē telpas dizains ir kā vizītkarte, kas pilda reprezentatīvo funkciju, tādēļ foajē interjerā tika saglabāti Staļina laika grezni arhitektoniskie elementi, kas tika papildināti un sintezēti ar mūsdienu komforta prasībām, aktuālajām tendencēm interjera dizaina jomā.

Tālāk

ID 218 Diāna Opincāne

Fusion stils dzīvokļa interjera dizaina risinājumā

Projektētais trīsistabu dzīvoklis atrodas Rēzeknē. Dzīvokļa telpu kopējā platība ir 91,54 m2. Mājokļa iemītnieki ir divu cilvēku ģimene – vīrs un sieva. Interjera iekārtojumā ir izvēlētas fusion stila iezīmes, ko raksturo vienkāršība savienojumā ar bohēmisko luksusu. Interjera mājīgums un elegance ir panākta, savienojot mūsdienīgo ar antīko mēbeļu izvēli. Eklektisko (eclectic) dažādu materiālu faktūru pielietojumu vienotu padara acij tīkamais silti pelēcīgo toņu koloristikas risinājums: oša koka parkets grīdai, tekstīlijas, svītrainās un Viktoriāņu raksta tapetes, čūskādas imitācijas.

Tālāk