“Vizionārās struktūras. No Johansona līdz Johansonam” – rakstu krājuma un dubultdiska par Gustavu Kluci atvēršana

logo

11143494_978230868877351_320570207821024074_n

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs un Vides Filmu Studija sadarbībā ar galeriju Noass aicina uz rakstu krājuma un kataloga „Vizionārās struktūras. No Johansona līdz Johansonam” un DVD dubultdiska „Klucis. Nepareizais latvietis” speciālizlaiduma atvēršanas svētkiem 27. maijā, plkst. 19.00 galerijā Noass.

Vakara gaitā uzstāsies eksperimentālās mūzikas pārstāvis Toms Auniņš, kurš ir mūzikas autors Ginta Gabrāna izstādes darbam „Ne no kurienes”, un Gas of Latvia (Andris Indāns), kas veidojis audio pavadījumu īsfilmai „Vizionārās Struktūras”. Īpašu steampunk performances programmu sagatavojis mākslinieks Artūrs Riņķis, tā ietvers „Nekurienes ziedu pasniegšanu”, zinātniskās fantastikas noveles “After 5000 Years” („Bezgalīgais stāsts”) fragmenta lasījumu un īsfilmas „Cauri Eiropai uz BOZAR” demonstrāciju.

Rakstu krājums un katalogs „Vizionārās struktūras. No Johansona līdz Johansonam” sniedz ieskatu Kārļa Johansona, Gustava Kluča, Valda Celma, Jāņa Krieva, Artūra Riņķa, kā arī Ginta Gabrāna un Voldemāra Johansona radošajā darbībā. Savukārt Pētera Krilova dokumentālajā filmā “Klucis. Nepareizais latvietis” mākslinieka pretrunīgais liktenis tiek atklāts stāstā par mīlestību un attiecībām ar varu. Izdevumā iekļauta grāmata angļu valodā ar filmas scenārija versijām un starptautisku mākslas ekspertu esejām.

Uz tikšanos atklāšanā!

Vairāk informācijas: http://www.lcca.lv/lv/aktualitates/-vizionaras-strukturas-no-johansona-lidz-johansona-rakstu-krajuma-un-dubultdiska-par-gustavu-kluci-atversana/