LatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi lauk

 

Tas, ko Waris glezno. Izstāde Cēsīs

Waris

Dizainers Varis Dzērve, LDS biedrs, jau kādu laiku profesionāli nodarbojas ar gleznošanu.

Tagad Cēsīs – Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, Cēsu Izstāžu namā – vēl līdz 8. martam iespējams apskatīt kolēģa gleznas.

Varat vairāk informāciju par to nemeklēt – tāpat nekā neatradīsiet, jo gadījums tiek noslēpuma miglā tīts.

Ir oficiāls izstādes nosaukums – Latvijas ilustratoru darbu izstāde “Atrasts grāmatā”  – ko, protams, arī ir interesanti apskatīt, jo ne bieži vienuviet skatāmas mūsu spilgtākās personības grāmatu ilustrāciju mākslā, tomēr šī raksta mērķis ir uzvest jūs izstāžu nama otrajā stāvā, kur vienā no telpām ir divu līdzautoru kopdarbs (bet kādas no gleznām pat nav kopdarbs) – ļoti neparasti saistošu gleznu ekspozīcija. Par pazīstamo mākslinieci, grafiķi, daudzu grāmatu ilustrāciju un vāku autori Artu Ozolu – Jaunarāju viss ir puslīdz zināms, arī tas, ka viņa Ināras Liepas reiz aicināta tagad skaisti pievērsusies arī leļļu darināšanai.

Bet šis ir par dizaineru, tagad gleznotāju, Vari Dzērvi, kurš gleznās parakstās kā W, bet izstādes īsajos apraksta vārdos tiek minēts kā Waris Džesika Dzērve, kurš  dzimis 1691. gadā, un kā ceļotājs laikā veicis daudzus mākslinieciskos brīnumdarbus, kā nojaušams – daudzus kopā ar A – Mariju Antuaneti. lr patiesi neiespējami censties izsekot, kurš te ir autors, kurš līdzautors, kurš idejas nesējs, kurš Salātlapiņa.

Bet efekts tiek panākts – noslēpumaini vēsturiskajā ēkā mirdz elegants mākslas risinājums – gleznas kā ainaviskas kompozīcijas ar filozofisko domu nesošiem mītiskiem tēliem, rastru rastos atspoguļojoties. Skaistums ir daudzveidīgs.

Prieks par kolēģa un pazīstama dizainera negaidīti citādo veikumu.

Vīva Ieviņa,
LMA doktorante