LatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi lauk

 

Taipeja – Pasaules dizaina galvaspilsēta 2016

taipei-world-design-capital-2016-designboom
Taipeja (Taivāna, ķīniešu Taipeja)

Taipejas pilsēta sagaidījusi jauno gadu kā Pasaules dizaina galvaspilsēta 2016, kas 12 mēnešus turpināsies ar dizainu saistītiem notikumiem un aktivitātēm. ICSID (International Council of Societies of Industrial Design) un valdības pārstāvji, dizaina entuziasti un sabiedrība sanāks kopā, lai nosvinētu un atzītu Taipejas sasniegumus kā pilsēta, kas izmanto dizainu, lai uzlabotu sociālo, kultūras un ekonomisko dzīvi.

Taipeja attīstījusies, pakļaujoties resursu ierobežojumiem. Galvenā tēma Taipejai, kā Dizaina galvaspilsētai 2016, ir “ Pielāgojama pilsēta – dizains kustībā” (Adaptive City-Design in Motion), kas nozīmē, ka Taipejai sniegta iespēja pielāgot pilsētu iedzīvotāju vajadzībām, izmantojot dizaina domāšanas metodoloģiju. Lai gan jāsaskaras ar resursu ierobežojumu, Taipeja joprojām spēj saglabāt inovatīvu pieeju, lai spētu sekot līdzi iedzīvotāju vajadzībām, kombinējot dizainu un citus elementus, pilsētas labklājības celšanai.

Pasaules dizaina galvaspilsēta (World Design Capital (WDC)) ir iniciatīva, ko dibinājusi ICSID padome. Apzīmējums “Dizaina galvaspilsēta” sniedz iespēju pilsētām iezīmēt savus sasniegumus inovatīva dizaina piesaistīšanā un veicināšanā, kā arī izceļ panākumus pilsētvides uzlabošanas stratēģijās.

Pasaules dizaina galvaspilsēta tiek pasludināta ik pēc diviem gadiem. 2016. gadā šo godu saņem Taipeja. Iepriekš šis tituls piešķirts šādām pilsētām: Turīna (Itālija, 2008), Seula (Dienvidkoreja, 2010), Helsinki (Somija, 2012) un Keiptauna (Dienvidāfrika, 2014).
Turpinot Pasaules dizaina galvaspilsētas titula nešanu, Taipeja veidosies par globālu piemēru tam, kā ar dizainu īstenot pilsētvides attīstību, kļūstot par ievērojamu dizaina pilsētu.

Vairāk info par Pasaules dizaina galvaspilsētu 2016: skatīt šeit>>>.