SEMINĀRS UN MEISTARDARBNĪCA „FOTOGRĀFIJA KĀ SOCIĀLĀS PĒTNIECĪBAS UN DIZAINA METODE”

IMG_5515

19.decembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) Latvijas Dizaineru savienība organizē konferences Dizains.Pieredze.Izaicinājumi 2016 2.daļu – semināru un meistardarbnīcu FOTOGRĀFIJA KĀ SOCIĀLĀS PĒTNIECĪBAS UN DIZAINA METODE.

Pasākumā aicināti piedalīties studiju virzienu „Māksla” un “Dizains” programmu potenciālie studenti – Daugavpils Mākslas un dizaina vidusskolas „Saules skola”, Valmieras  Mākslas vidusskolas un Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas, kā arī citu mākslas un dizaina skolu audzēkņi un skolotāji. Laipni aicināti arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas, Daugavpils Universitātes citu augstskolu studenti – topošie dizaineri, skolotāji u.c., kā arī ERASMUS studenti un docētāji.

Mākslas un dizaina vidusskolu audzēkņi un augstskolu studenti iepriekš ir saņēmuši patstāvīgā darba uzdevumu – veikt foto uzņēmumus savā dzīves/ mācību vidē, pievēršot uzmanību objektiem, lietām, procesiem, kas uzrunā pozitīvā vai negatīvā aspektā un, analizējot rezultātus, piedāvāt risinājumu – vai varam/nevaram kaut ko mainīt/uzlabot apkārtējā vidē, cilvēku labbūtībā ar dizaina līdzekļiem vai arī, ja nevaram mainīt realitāti, kā mēs varam mainīt sabiedrības attieksmi?

Skolu audzēkņu un studentu redzējums tiks skatīts prezentācijās un paneļdiskusijā tiks spriests par sociālās fotogrāfijas izmantošanu dizaina pētniecībā.

Savukārt fotogrāfs no Vācijas Manuels Šrēders (www.manuelschroeder.com) iepazīstinās ar savu darbību dažādu mākslas projektu realizēšanā un vadīs meistardarbnīcu, kurā dalībnieki ar datorprogrammu palīdzību mainīs skatījumu uz fotogrāfijā fiksēto realitāti.

PROGRAMMA

Darba valodas: latviešu, angļu

10:00 Konferences atklāšana (RTA aktu zāle 222. telpa)
10:10 Andra Irbīte

Aina Strode

Fotogrāfija kā metode  sociālajā pētniecībā un stratēģiskajā  dizainā
10:30 Manuels Šrēders (Vācija) “Concrete Delusion”. Ievads
 

11:30

 

11:50

12:10

Mākslas un dizaina skolu prezentācijas

Daugavpils Mākslas un dizaina vidusskola „Saules skola”

Valmieras  Mākslas vidusskola

Daugavpils Universitāte

 

Sociālā  fotogrāfija

12:30 Kafijas pauze/ pusdienas
13:15 Manuels Šrēders (Vācija)

 

Meistardarbnīca. Fotogrāfijas intervences

(ITC 203.aud.)

 

Paralēli – Paneļdiskusija:

Dizaina izglītība: pieredze un nākotnes scenāriji. Sociālā fotogrāfija vides izpētē. Pētījuma metodika.

15:15 Semināra noslēgums
15:25 Ekskursija pa RTA, izstādes „Pēctecība” apmeklējums koncertzāles „Gors” foajē.