Līdz pieteikšanās termiņa beigām
Dienas
Stundas
Min.
Sek.


LatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi laukAnitra_logo_mazs
AttelsR_250x200
Kronospan_250x200ACS_LV_AJ-Logo-mazais
sadolin_250x200

RTU studentu modes skate Ķīpsalas pavasaris 2014

Ausma Vilumsone ML2

Noskaidrotas RTU topošo apģērba dizaineru studentu modes skates «Ķīpsalas pavasaris 2014» balvu ieguvējas, kuras žūrijas skatījumā šogad sevi parādīja visspožāk. Skate notika 28. aprīlī RTU Dizaina centrā Ķīpsalā un  kolekciju vienojošais temats bija veltīts Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam.

Kolekciju vadītāju – Skaidras Deksnes, Dainas Šķiņķes un Elīnas Rožkalnes – balvu ieguva 4. kursa studente Līva Sietiņa par vakarkleitu kolekciju «Austra», kas radīta, smeļoties iedvesmu senlatviešu dievību Saules, Māras un Laimas zīmēs. Bet studiju programmas «Materiālu tehnoloģijas un dizains» balvu ieguva Ieva Bratuškina par kolekciju «Rotaļas», kurā dominē latviskie raksti, kas veido dekoratīvu rotājumu. Izvēloties šīs balvas pretendentu, tika vērtēts, cik sekmīgi studente tikusi galā ar studiju programmas prasībām un kā apgūto integrējusi kolekcijā.

dsc_0515283   dsc_0516283

Savukārt SIA «Solution» balvas piešķirtas Dzintrai Līdigai par kolekciju «Antracīts», kas tapusi, iedvesmu smeļoties no jaunbūvētās Gaismas pils. Kolekcijā dominē asimetriskas, askētiskas formas un vēsas, atturīgas krāsas. Otru balvu ieguva Dita Miska par kolekciju «Rīdzinieks», kas bija vienīgā vīriešiem domātā kolekcija un veidota, vērojot rīdziniekus to ikdienas gaitās.

Augstu kopvērtējumu guvušas arī Jekaterina Žiguļiča ar kolekciju «Salna pavasarī», Ieva Kočāne ar kolekciju «Saule un Mēness» un  Inna Ļekareviča ar kolekciju «1903».

Vairāk www.focus.lv→

«Tā kā Rīga šogad ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, savukārt Latvija nākamgad būs Eiropas prezidējošā valsts, un mode dod tendences perspektīvā, tad modes skati vienojošais temats ir Latvija: latviešu etnogrāfija, Latvijas arhitektūra un latviešu mākslinieku daiļrade. Studentu kolekcijā šogad dominē etnogrāfija kā mūsu nācijas identitātes simbols, jo tieši ar to, nevis ar globalizācijas radīto modes vienveidību, varam būt interesanti pasaulei. Turklāt ne vien mēs Latvijā, bet arī citur pasaulē tautas atgriežas pie savām saknēm,» teica tērpu māksliniece Skaidra Deksne.
Citāts no IR →