LatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi lauk

 

RIBOCA1 ielūdz uz ziedu brokastīm un ilgtspējīga dizaina sarunu

RIBOCA1_Opening event at Art Station Dubulti_Photo by Didzis Grodzs

Šajā nedēļas nogalē, 11. augustā, Rīgas Centrāltirgū un jaunnedēļ Kronvalda parkā pie bijušās LU Bioloģijas fakultātes Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA) aicina kopīgi šķetināt ar dabu un dizainu saistītus jautājumus perfomancē un sarunā.

Vai zinājāt, ka kliņģerīte ir lieliski baudāma ēdama puķe un kresei piemīt saldi asa, puķaina garša un vircoti piparota pēcgarša? Šo sestdien, 11. augustā, no plkst. 8.00 līdz plkst. 11.00 aicinām uz portugāļu izcelsmes, šobrīd Berlīnē dzīvojošās mākslinieces Marisas Benjamimas (Marisa Benjamim) performanci “Floristorāns” Rīgas Centrāltirgū, iepretim sakņu paviljonam. Performances laikā Benjamima atklās jaunus veidus, kā pagatavot un nogaršot puķes, dārzeņus, augus, eļļas, garšaugus un augļus.
Sestdienas performance ir daļa no instalācijas “Floristorāns”, kas skatāma Mākslas stacijā “Dubulti” un ir tapusi Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennālē.

Savukārt otrdien, 15. augustā, plkst. 18.00 sarunā “ILGTSPĒJA UN PRIEKŠMETI: Dekodējot neredzamās struktūras ap mums dizaina labā” kopā ar Klodu Oprī (Klaudiu Oprea), mākslinieku, pasniedzēju un permakultūras dizaineru no Lielbritānijas piedalīsies dizaina pētniece, inovāciju stratēģe no Ungārijas, Karina Visonova (Karina Vissonova). Sarunā abi viesi šķetinās mums visiem būtiskus dizaina jautājumus: “Kas ir ilgtspēja?”, “Kas padara priekšmetu ilgtspējīgu?” un “Vai mūsu izraudzītais ceļš ved mūs uz tādu nākotni, kādu mēs meklējam ar ilgtspējīgu dizainu?”.

Lekcija notiks angļu valodā, pie mākslinieka Džeimsa Beketa instalācijas ‘Pilsdrupas’ (Palace Ruin) Kronvalda parkā (Kronvalda bulvārī 4).

Ieeja abos biennāles Publiskās programmas pasākumos ir bezmaksas.

Pasākumi notiek sadarbībā ar MAD – Starptautisko dizaina vasaras skolu, kas šogad veltīta biomīmikrijas tēmai, un tā norisināsies Siguldā no 16. līdz 26. augustam. 10 dienu laikā vasaras skolas dalībnieki meklēs risinājumus cilvēka veselības un uztura problēmām, kombinējot dabaszinātņu atziņas ar praktiskām nodarbībām, kurās tradicionālā amatniecība apvienota ar mūsdienu tehnoloģijām.

Kā iepriekš ziņots, Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (Riga International Biennial of Contemporary Art – RIBOCA) ir vērienīga laikmetīgās mākslas izstāde, kas šogad norisinās pirmo reizi. Tajā piedalās 104 mākslinieki no dažādām pasaules valstīm, un tajā iespējams iepazīt 141 mākslas darbu 8 norises vietās Rīgā un Jūrmalā.

Bienālē ietilpst  mākslinieku lekcijas, koncerti, performances, debates, radošās darbnīcas ģimenēm ar bērniem, filmu programma un citi pasākumi, kas norisināsies līdz šī gada novembrim.