LatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi lauk

 

RADOŠĀS DARBĪBAS NEDĒĻA – radi!2018 – atklāta

radi2018

Radošās darbības nedēļas radi!2018 oficiālais atklāšanas pasākums norisinājās 18. aprīlī, un par tā norises vietu šogad izvēlēta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola zāle. To ieskandināja dinamisks etīžu teātra Nerten priekšnesums par tēmu “nākotnes prasmes”, kam sekoja Kultūras ministres Daces Melbārdes uzruna un Kārdifas metropolitēna universitātes (Apvienotā Karaliste) Starptautiskā dizaina un pētniecības centra dizaina politikas vadītājas Annas Višeres (Anna Whicher) iedvesmas stāsts par dizaina un radošuma lomu mūsu dzīvē. Pasākuma izskaņā radi!2018 projekta vadītāja Līva Stūrmane klātesošos iepazīstināja ar šī gada Radošās darbības nedēļas notikumiem un iespējām iesaistīties to īstenošanā.

Pozitīvas emocijas, radoša gaisotne, lieliska kompānija un iedvesmas pilns skats nākotnē!

2018. gadā Radošās darbības nedēļu plānots izvērst kā septiņu radi!2018 komandas organizētu pasākumu kopumu, kas visi kopā simboliski veido nedēļu un no kuriem pirmais būs Rīgā notiekošais atklāšanas pasākumus, savukārt pārējie – dažādos Latvijas reģionos īstenoti kopā radīšanas un darīšanas pasākumi ar mērķi aptvert lielākās valsts pilsētas un reģionu centrus. Tādējādi radi!2018 programmas ietvaros šovasar gaidāmi vairāki interaktīvi starpnozaru uzņēmējdarbības veicināšanas semināri ar pieredzes bagātu ārzemju ekspertu dalību, ko apmeklēt aicināts ikviens interesents. To gaitā ar radošām dizaina domāšanas metodēm tiks risināti reģioniem un to iedzīvotājiem aktuāli izaicinājumi, iesaistot un apvienojot pārstāvjus no dažādām nozarēm, profesijām un iestādēm un ģenerējot risinājumus, kas nepieciešami tieši problēmjautājumu gala lietotājiem.

“Radošās darbības nedēļa radi! arī šogad rosinās sabiedrību paskatīties uz dažādiem procesiem sev apkārt caur radošo industriju un īpaši dizaina domāšanas metodes izmantošanas prizmu. Vienā solī ar Latvijas simtgades svinībām izgaismosim tieši reģionu radošo un unikālo potenciālu. Pasaulei strauji mainoties, jāspēj sekot jaunumiem un izmantot visu to, kas sniedz pievienoto vērtību labbūtības veicināšanā. Arī starpdisciplināras aktivitātes var būtiski veicināt reģionu ekonomisko izaugsmi, darba efektivitāti un iedzīvotāju labklājību. Tāpēc arī šogad reģionos notiks četri nozīmīgi radi! notikumi,” komentē Latvijas Republikas Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas departamenta Radošo industriju nodaļas vadītāja Lilita Sparāne.

Attēlus no Radošās nedēļas atklāšanas pasākuma skatīt šeit >>>