PV2 250x200 Dpi laukAXOR-250x200-Dpi-laukAMfurnitura 250x200 Dpi laukIntarsija 250x200 Dpi laukir-250x200-Dpi-lauk

Latvijas mebeles 250x200 Dpi laukLatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi lauk

 

NO KLASIKAS LĪDZ AVANGARDAM: Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāls 2017

Reklama_A5_2017_lv

Norises laiks: 14.09 -17.09.2017.
Norises vieta: Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs, Uzvaras bulvāris 2a.

Šogad Eiropas profesionālā leļļu mākslas festivālā izstādīti vairāk kā 800 profesionālu mākslinieku autordarbu no klasikas līdz avangardam! Festivāls veltīts jauno materiālu, 3Dtehnoloģiju izmantošanai leļļu mākslā un dizainā. Šī gada tēma ir ”UZ VĒJA SPĀRNIEM”. Dalībvalstis: Latvija, Lietuva, Igaunija, Nīderlande, Jaunzēlande, Polija, Vācija, Šveice, Krievija, Ukraina, Francija, Kazahstāna, Slovākija, Austrālija, ASV.

Festivāla goda viešņa – Tania Mariott (Jaunzēlande) – Maseja universitātes Radošo mākslu koledžas dizaina pasniedzēja, ASV leļļu mākslinieku nacionālā institūta (NIADA) prezidente. Viņas prezentācijas tēma konferencē: 3Dmodelēšanas un drukāšanas tehnoloģijas izmantošana leļļu mākslā un dizainā, 20 gadu pieredze produkta dizaina izstrādē Apvienotās karalistes Rotaļlietu industrijā.

Konference, kultūras programma, meistarklases bērniem un pieaugušajiem, mākslinieces Tatjanas Gavrilenko smilšu kino, Sanktpēterburgas vēsturisko deju teātra PETIT TRIANON deju izrāde sadarbībā ar senās mūzikas ansambli no Latvijas, Latvijas animācijas filmas un tikšanās ar to veidotājiem –Aiju Bley, Indru Sproģi, Patrīciju Brekti, ārvalstu mākslinieku prezentācijas.
Dažkārt laiks lido vēja spārniem un apstādināt to nav iespējams. Vējš var būt postošs, bet tas var arī veldzēt un radīt enerģiju! Enerģiju , kura uzlādē un dod spēku radīt ko tādu, kas pārsteidz, iedvesmo  un iepriecina!

Lai putns lidotu, tam ir nepieciešami spārni, lai dzirnavās samaltu graudus miltiem un izceptu gardu maizi ir vajadzīgs vējš. Lai kļūtu par profesionālu mākslinieku, tam ir jāvelta visa sava dzīve, laiks izglītībai, amata prasmes attīstībai un sava individuālā stila meklējumiem. Patiesu cieņu pelna mākslinieks, kurš nevis ārišķīgi kopē un atdarina, bet pārsteidz ar meistarību , izkopj savu stilu un iedvesmo ar savu radošumu. Mēdz teikt –par gaumi nestrīdas un tomēr … labai gaumei ir liela nozīme, jo tā palīdz māksliniekam radīt patiesas mākslas vērtības un skatītājiem dod iespēju izglītoties,  salīdzināt un izvēlēties savai gaumei atbilstošo.

Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāls- 2017 ir gaidīts notikums Rīgas kultūras dzīvē, jo tajā  organiskā sinerģijā  saplūst leļļu māksla ar tekstilmākslu, stikla mākslu, metālmākslu, glezniecību, tēlniecību, grafikas, dejas un kino mākslām, viena otru papildinot.  Ir patiesi liela veiksme četrās dienās satikt profesionālus pasaules līmeņa māksliniekus , kuri sabrauc pie mums no visas Eiropas un citām pasaules valstīm lai atrādītu savus mākslas darbus un dalītos pieredzē. Tā ir lieliska iespēja iepazīties, rast iedvesmu un zināšanas!

Šogad festivāla izstādē īpaša uzmanība tiks veltīta jauniem materiāliem un jaunām tehnoloģijām, kas paver iespējas radīt līdz šim nebijušus mākslas darbus. Arvien vairāk tiek izmantotas 3D tehnoloģijas, tiek eksperimentēts ar dažādiem materiāliem, kā rezultātā top  mākslas darbi, kas iezīmē mūsu laikmetīgās mākslas iespējas un paver jaunu lappusi 21. gadsimta mākslā, un tomēr visam pamatā ir klasiskās vērtības, kuras kalpo par stabilu pamatu jebkuriem radošā procesa  jauninājumiem.

Festivāla organizētājs: INĀRAS LIEPAS ceļojošais leļļu mākslas muzejs.
Festivāla atbalstītāji – Rīgas dome, KKF, LIVE RIGA.

Plašāka informācija par festivāla programmu un konferenci Leļļu Mākslas muzeja mājaslapā.
Festivāla programma.
Meistarklašu saraksts.