LatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi lauk

 

Latvijas paviljona EXPO 2020 Dubajā metu konkursam gatavi?

dubaiML

2020. gadā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera organizēs Latvijas dalību “EXPO 2020” Dubaijā. EXPO izstāde Dubajā ir pasaules uzmanības lokā jau šobrīd – valstis, organizācijas, uzņēmumi aktīvi rīkojas, lai globālais forums kļūtu par pagrieziena punktu cilvēku, valstu, uzņēmumu, organizāciju savstarpējās attiecībās. Izstādes virsmērķis ir veicināt inovatīvus risinājumus visā pasaulē, lai mainītu cilvēku dzīves, bet izstādes moto ir “Savienot prātus, lai radītu nākotni”. Latvijas uzņēmumiem ir iespēja kļūt par Latvijas paviljona partneriem un dalībniekiem, dodot savu artavu globālajiem izaicinājumiem un liekot skanēt uzņēmuma vārdam gan vietējā mērogā, gan starptautiski, un veicinot Latvijas atpazīstamību pasaulē.

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina uzņēmējus, kas vēlas piedalīties Latvijas paviljona metu konkursā dalībai Expo 2020 Dubai, pieteikties un iepazīties ar sagatavotajiem materiāliem radošā risinājuma izveidē.

Pašreiz norit darbs pie līguma sagatavošanu ar Ekonomikas ministrijas, ko deleģējis Ministru kabinets. Kad tas tiks parakstīts, plānots izsludināt metu konkursu, bet, lai darbi noritētu raiti, LTRK aicina jau tagad uzņēmējus iepazīties ar noteikumiem un prasībām Expo izstādei.

Paredzēts, ka paviljons tiks veidots kā unikāls pieredzes notikums izstādes apmeklētājiem, kas radīs tādu rezonansi, lai ikviens vēlētos nokļūt šajā piedzīvojumā. Latvijai atvēlētā izstādes vieta atrodas Mobilitātes kvartālā un aizņem 1550 kvadrātmetrus. “Ņemot vērā mūsu iespējas, plānojam, ka pats paviljons un ekspozīcijas daļa aizņems aptuveni 300 kvadrātmetrus no kopējā zemes platības, savukārt pārējā tiks atvēlēta tieši pieredzes jeb aizraujoša stāsta risinājumiem, veicinot apmeklētāju interesi par Latviju,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

LTRK paredz, ka konkurss būs starpdisciplinārs, ietverot gan ekonomisko pamatojumu, gan arī radošos risinājumus, lai Expo 2020 Dubai apmeklētāji būtu maksimāli apmierināti. Metu konkursu vērtēs dažādu jomu profesionāļi, tostarp sociālantropologi, arhitekti, dizaineri, mārketinga speciālisti, u.c.

Lai iegūtu pieejamos materiālus, aicinām reģistrēt savu interesi dalībai metu konkursā kontaktformā: https://ej.uz/ExpoDubai2020, norādot kontaktinformāciju, uz kuru vēlaties saņemt  informāciju, tostarp Latvijas zemes gabala plānu un Expo 2020 Dubai organizatoru izstrādātos nosacījumus. 

 

Expo 2020 Dubai solās būt nozīmīgs notikums pasaulē. Līdz šim dalību apstiprinājušas jau vairāk nekā 170 valstis. Paši organizatori uzsver, ka šī būs visu laiku labākā Expo izstāde. Jau pašreiz Expo 2020 Dubai organizatori rīkojas jaunos, līdz šim neredzētos veidos, organizējot izstādi, piemēram, izveidojot īpašu inovāciju fondu 100 miljonu eiro apjomā, lai atbalstītu dažādus jaunuzņēmumus. Finansējumu saņēmis arī viens Latvijas uzņēmums.