LatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi lauk

 

Latvijas Dizaina gada balvas 2019 ieguvēji

ir

4. aprīlī īpašā apbalvošanas ceremonijā Rīgas Latviešu biedrības namā tika noskaidroti nacionālas nozīmes apbalvojuma “Latvijas Dizaina gada balva 2019” ieguvēji – pirmo vietu ieguvusi kampaņa #esesmuintroverts, autors: platforma “Latvijas literatūra”, otro – mobilā lietotne “Derec”, autors: “CUBE Systems”, trešo vietu – pastāvīgā ekspozīcija “Sirdsapziņas ugunskurs”, autori: Krista un Reinis Dzudzilo.
Galvenās balvas ieguvējs no Kultūras ministrijas saņems finansiālu atbalstu 2000 eiro vērtībā Latvijas dizaina starptautiskajam mārketingam.

Latvijas Dizaina gada balvas 2019 žūrijas priekšsēdētājs, Viktorijas un Alberta muzeja (Victoria and Albert Museum) Dizaina, arhitektūras un digitālās mākslas nodaļas vadītājs, kā arī 2018. gada Londonas dizaina biennāles radošais direktors Kristofers Tērners (Cristopher Turner): “#esesmuintroverts kampaņa izmanto konceptuālu dizaina domāšanu, lai apgrieztu nacionālu stereotipu kājām gaisā un uzsvērtu tā pozitīvās iezīmes. Kampaņas pamatā ir dizains, kas vērsts uz sociālo iesaisti – tas palīdz veidot kopienas un veicina lasīšanu, piesaistot interesentu uzmanību ar dažādu stratēģisko dizaina rīku palīdzību, tostarp – digitālo, grafisko un produkta dizainu, kā arī ar modi. Kampaņa sasniedz savus mērķus ar humoru un asprātību, kā arī uzkavējas cilvēku atmiņās. Tā parāda nācijas psihi sirsnīgi apburošā veidā ar bagātīgu satura klāstu. Mēs ceram, ka kampaņa turpinās iesākto.”

Balvas galvenā partnera – IT uzņēmuma “Accenture” specbalvu “Labākais digitālais dizains 2019” saņēma mobilā lietotne “Asya” pārdomātām sarunām, autors: “Graftik”, savukārt –  3 atzinības – 1) informācijas vietne “Sieviete un Darbs”, autores: Vineta Kreigere un Rūta Jumīte, maģistra darba vadītāja prof. Barbara Ābele; 2) mobilā lietotne “Derec”, autors: “CUBE Systems”; 3) mobilā lietotne “Jordānijas Banka”, autors: “UX Design Agency”.

“Viedām tehnoloģijām ir nepieciešams ne tikai viedāks domāšanas veids, bet arī viedāks dizains. Mani īpaši priecē, ka šogad 12,21% darbi bija iesniegti digitālā dizaina jomā. Izskatot iesniegtos darbus, uzņēmums vērtēja digitālo dizainu un tehnoloģiju spēju palīdzēt cilvēkiem kļūt produktīvākiem un zinošākiem. Šogad “Accenture” balvu pasniedz lietotnei “Asya”, kas palīdz uzlabot savstarpējo komunikāciju. Digitālais dizains ir funkcionāls, kas piesaista uzmanību, bet vienlaikus nav uzmācīgs un ietver ērtu un saprotamu lietojamību, kas ir labs piemērs citiem uzņēmumiem. Arī šā gada “Accenture Technology” pētījumā (Post-digital era) galvenā uzmanība ir pievērsta cilvēku savstarpējās komunikācijas uzlabošanai,” skaidro “Accenture” vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs.

Avots: http://www.dizainabalva.lv/lv/jaunumi/latvijas-dizaina-gada-balvu-2019-iegust-kampana-esesmuintroverts