Līdz pieteikšanās termiņa beigām
Dienas
Stundas
Min.
Sek.


LatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi laukAnitra_logo_mazs
AttelsR_250x200
Kronospan_250x200ACS_LV_AJ-Logo-mazais
sadolin_250x200

Latvijas Architektūra. Konkursa Latvijas Dizaineru savienības balva dizainā 2016 laureāti.

LDS BD 2017 2

Latvijas Architektūra >>> LA_Nr,127

Rīgas starptautiskās dizaina izstādes Design Isle 2016 un starptautiskās mēbeļu, interjera un apgaismojuma izstādes Baltic Furniture 2016 atklāšanas dienā, 30. septembrī, tika nosaukti konkursa Latvijas Dizaineru savienības balva dizainā 2016 laureāti. Latvijas Dizaineru savienība jau astoto gadu pēc kārtas rīko konkursu, šogad labākos darbus nosakot četrās kategorijās – Interjera, Vides, Lietu un Saziņas dizainā – gan profesionālajā, gan dizaina skolu konkursa grupā. Kopumā bija pieteikti vairāk nekā 120 darbi. Balvas un atzinības saņēma 20 profesionālā un 14 skolu konkursa dalībnieki.

Ar Latvijas dizaineru labāko darbu skati varēja iepazīties izstādē Design Isle 2016, kas ir radošas un dinamiskas saskarsmes gada notikums dizaina nozarē, kurā visu paaudžu dizaineriem ir iespēja dalīties ar gada laikā uzkrāto pieredzi un veidot sadarbību ar citu nozaru profesionāļiem. Arī Latvijas dizaina profesionālās skolas un augstskolas ar savu audzēkņu darbiem sevi spilgti apliecināja kā pamatu nozares tālākās attīstības iespējamībai. Turklāt šogad pirmo reizi izstādē notika Baltijas dizaina gadatirgus, kur varēja iegādāties mūsdienīgus interjera priekšmetus, apģērbus, aksesuārus, dzīves stila produktus un vēl daudz ko citu.

Trīs dienu garumā mēbeļu un dizaina daudzveidīgo piedāvājumu aplūkot bija ieradušies 21 112 apmeklētāji no 17 valstīm. Kopumā izstādē piedalījās 146 Eiropas mēbeļu nozares pārstāvji un 123 Baltijas dizaina nozares uzņēmēji, dizaineri un citi radošo industriju pārstāvji. Izstādē vienkopus varēja iepazīties ar Latvijas dizaina sasniegumiem un jaunākajiem, tirgū jau pieejamiem dizaina izstrādājumiem un pakalpojumiem.

Darbus katrā kategorijā vērtēja nozares profesionāļi  – Interjera dizains – žūrija: Zane Tetere-Šulce, Urmo Vaikla, Imants Rubīns, Mārtiņš Heimrāts, Dace Zeltiņa; Vides dizains – žūrija: Gunārs Platpīrs, Gvido Princis, Jānis Andris Osis, Jānis Sauka, Inta Maldupe; Lietu dizains – žūrija: Jasmīna Grase, Evelīna Ozola, Aldis Circenis, Arvīds Endziņš, Jānis Straupe; Saziņas dizains – žūrija: Iveta Krauja, Ieva Bečere, Marko Kekishev, Agris Dzilna.

LDS balva dizainā 2016 rīko LDS sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latvijas Republikas Patentu valdi un Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1. Darbu apskats design.lv

KONKURSA LDS BALVA DIZAINĀ 2016 LAUREĀTI

PROFESIONĀLAIS KONKURSS

LDS Gada balva 2016 kategorijā INTERJERA­ DIZAINS piešķirta «xcelsior» komandai – Artūram­ Martinsonam, Egitai Lubiņai, Annijai Leimanei par Lattelecom biroju Mettropole.

Gada balva apakškategorijā Biroju interjera­ dizains «xcelsior» komandai – Artūram­ Martinsonam, Egitai Lubiņai, Annijai­ Leimanei par Lattelecom biroju Mettropole.

Gada balva apakškategorijā Sabiedrisko telpu interjera dizains – Līgai Apinei un Mārim Pērkonam, SIA «PUNA arhitekti» par ARS Diagnostikas klīnikas projektu.

Atzinība, divas otrās vietas – Anitai Grasei par dizaina kafejnīcu Mākonis un Artūram Lapiņam par Rēzeknes Zaļo sinagogu.

Gada balva apakškategorijā Dzīvojamās vides interjera dizainsArtūram Martinsonam, Zanei Bergmanei, Baibai Ripai par Konstantīna Pēkšēna vēsturiskā īres nama dzīvokļa interjera izstrādi.

Atzinība, otrā vietaArtūram Martinsonam, Anitai Lūsei par Mansarda apartamentiem Kungu ielā.

Atzinība, divas trešās vietasDacei Vulfai un Ditai Melbārdei par dzīvokli daudzdzīvokļu kompleksā Pārdaugavā un Agnes Rudzite­, piedaloties Marijai Rudakovai, par dzīvokli starp debesīm un zemi.

LDS Gada balva 2016 kategorijā VIDES DIZAINS piešķirta Deividam Kukam (David Cook), apstādījumu koncepcijas autorēm Lindai Zaļajai, Ilzei Rukšānei, Madarai Lezdiņai par strūklaku Fregate VALZIVS un Lielā laukuma labiekārtojumu Ventspilī.

Gada balva apakškategorijā Vides labiekārtojuma objekti Deividam Kukam (David Cook), apstādījumu koncepcijas autorēm Lindai Zaļajai, Ilzei Rukšānei, Madarai Lezdiņai­ par strūklaku Fregate VALZIVS un Lielā­ laukuma labiekārtojumu Ventspilī.

Gada balva apakškategorijā Ilgtermiņa un īslaicīgie vides objekti – Ilzei Kalnbērziņai Praz par stendu dizainu izstādei «Civilizācijas nospiedumi: grāmatu kultūra senajā Ķīnā».

Gada balva apakškategorijā Fasāžu krāsojumu, izkārtņu un skatlogu dizains Aijai Raibai par Ziemeļblāzmu, Biznesa augstskolas Turība ēku kompleksa fasādes krāsojuma risinājumu.

LDS Gada balva 2016 kategorijā LIETU DIZAINS – Lāsmai Kondrātei (darba vadītāja asoc. prof. Barbara Ābele) par Paiesimies…

Gada balva apakškategorijā Rūpniecisko­ izstrādājumu dizains – Jānim­ Briškam par darbu Rupucis – maza laiviņa maziem ūdeņiem.

Gada balva apakškategorijā Individualizētu izstrādājumu dizains – Davim Bočokam un Fricim Pirtniekam par kājas protēzes kosmētisko vairogu.

Gada balva apakškategorijā Dizainparaugi, dizaina koncepcijas – Lāsmai Kondrātei (darba vadītāja asoc. prof. Barbara Ābele) par Paiesimies…

LDS Gada balva 2016 kategorijā SAZIŅAS DIZAINS piešķirta kalendāra «Lielais Dzintars 2016» komandai – dizains Tatjana Raičiņeca, foto Mārtiņš Sīlis, teksts Ieva Hmieļevska.

Atzinība, otrā vieta – Evai Freidenfeldei par taktilo ilustrāciju grāmatu Māra Čaklā dzejolim «…Uz zemeslodes, zem saules».

Atzinība, trešā vieta – Matīsam Kūlim par «Saskarņu māksla. Datori. Grafika. Dizains».

AUGSTSKOLU KONKURSS

LDS Gada balva 2016 kategorijā INTERJERA DIZAINS piešķirta Natālijai Kolosovai par Bauhaus – iedvesmas avots Ludzas bērnu un jauniešu interešu centra interjera risinājumā.

Atzinība, otrā vieta Diānai Jurkevičai par Mūsdienu tendences publiskas bibliotēkas interjera dizaina izveidē.

Atzinība, divas trešās vietas Santai Rokjānei par Daugavpils 12. vidusskolas ēdnīcas kompleksa interjera dizaina risinājums skandināvu stilā un Laumai Augstkalnei, LU, PPMF par transformējamu mēbeļu izmantošanu veikala interjerā.

LDS Gada balva 2016 kategorijā SAZIŅAS­ DIZAINS piešķirta Sarmai Liepiņai, LU, PPMF (darba vadītājs Aivars­ Plotka) par grāmatas «Nāve pienāk tuvāk» dizainu.

Atzinība, otrā vietaKārlim Kārkliņam, LU, PPMF (darba vadītājs Aivars Plotka) par enciklopēdiju jauniešiem «Zooplanktoni».

Atzinība, trešā vieta Irēnai Ivanovai (darba­ vadītāja Aina Strode) par Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas konferences «Māksla­ un mūzika kultūras diskursā» vizuālo­ identitāti.

SKOLU KONKURSS

LDS Gada balva 2016 kategorijā INTERJERA­ DIZAINS piešķirta Annai Līvai­ Traumanei par PIKC RDMV bibliotēkas interjeru.

Atzinība, divas otrās vietas Vitālijam Maslošam par Mākslas galerijas interjeru un Danielai Proškinai par Siguldas 1. pamatskolas izstāžu zāles interjeru.

Atzinība, trešā vieta Andrim Gailītim par Ķeguma sociālās aprūpes centru «Senliepas».

LDS Gada balva 2016 kategorijā LIETU DIZAINS piešķirta Filipam Pēterim Staņislavskim, RDMV (projekta un darba vadītājs Ivars Miķelsons) par salokāmo drēbju pakaramo Jor.

Atzinība, otrā vieta Sofijai Katerīnai Jākobsonei, RDMV (projekta un darba vadītājs Jānis Zvirgzds-Zvirgzdiņš) par darba apgaismojuma statīvu L55.

Atzinība, trešā vieta Kristīnei Sarkanei, RDMV (projekta vadītāja Daina Zvanītāja, darba vadītājs Ivars Miķelsons) par gaismas objektu Radījums.