Līdz pieteikšanās termiņa beigām
Dienas
Stundas
Min.
Sek.


LatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi laukAnitra_logo_mazs
AttelsR_250x200
Kronospan_250x200ACS_LV_AJ-Logo-mazais
sadolin_250x200

Kuldīgā norisināsies piektais Dizaina filmu festivāls

dizaina_filmu_festivals

Piekto gadu pēc kārtas, 2. un. 3. jūnijā Kuldīgā notiks Dizaina filmu festivāls, kurā varēs baudītu labāko jauno kino, kas veltīts dizaina un mākslas tēmām, kā arī apmeklēt vairāku izstāžu atklāšanas.

Dizaina filmu festivāls kā ierasts apskatīs ar dizainu saistītas tēmas dažādu mākslas jomu kontekstā. Filmu seansus kino izrādīšanas vietās iekštelpās un brīvdabā papildinās tematiskas lekcijas, radošās darbnīcas un izstādes. Dizaina filmu festivāla programmā būs iekļauts jaunākais kino no visas pasaules, tostarp stāsts par simtiem gleznotāju Ķīnas pilsētā, kas reproducē Van Goga slavenākos gleznojumus, mēnesi garš unikāls ieskats monumentālā Londonas mākslas centra Bārbikana aizkulisēs, spriedzi pārsātinātas nedēļas kopā ar ikgadējās Ņujorkas Metropolitēna mākslas muzeja izstādes rīkotājiem, kas kļuvis par vienu no visgaidītākajiem notikumiem Ņujorkā un ko visā savā krāšņumā atklāj popdīva Rianna. Divos vakara brīvdabas seansos varēs sekot līdzi slavenā dizainera Stefana Sagmeistera (Stefan Sagmeister) egocentriskiem, bet visnotaļ mākslinieciskiem un komiskiem laimes meklējumiem, kā arī Džoija Skagsa (Joey Skaggs) spējai vairāku dekāžu garumā izjokot plašāku sabiedrību un medijus ASV. Šogad atsevišķā programmā būs apkopotas arī īsfilmas no Latvijas.

Šī gada Dizaina filmu festivāla grafiskā identitāte ir izstrādāta sadarbībā ar dizaineri Ievu Balodi, kas paralēli dizaina darbiem rīko eksperimentālā kino seansus, lekcijas un darbnīcas, kā arī kopā ar citiem interesentiem ir nodibinājusi Baltijas analogā kino biedrību. Pavasara sākumā Ieva sarīkoja pirmo Eksperimentālā kino festivālu Process.

Savukārt 2. un 3. jūnijā Kuldīgas Mākslas namā un Kuldīgas Mākslinieku rezidencē tiks atklātas trīs izstādes – Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības bakalauru darbu izstāde, Glezniecības rezidences izstāde, Ievas Maurītes personālizstāde.

Dizaina filmu festivāla programma tiks demonstrēta Kuldīgas Mākslinieku rezidences ierīkotajā kinozālē (ieejas maksa 2,50 Eur), bet brīvdabas seansi bez maksas norisināsies Pils parka kinoteātrī Goldingen Knight Cinema. Filmas būs skatāmas oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu un angļu valodās.

FESTIVĀLA PROGRAMMA

Vairāk info Kino Bize mājaslapā.