LatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi lauk

 

Konkurss „Labākais iepakojums Latvijā 2014”

LIA 250x200 Dpi lauk

 Jau 18. reizi Latvijas Iepakojuma asociācija rīko nacionālo konkursu „Labākais iepakojums Latvijā”. Iepakojuma pasūtītāji, dizaineri, izgatavotāji, iepakotāji un preču izplatītāji aicināti iesniegt darbus dalībai konkursā līdz 30. septembrim. Latvijas konkursa „Grand Prix” balvas ieguvējs piedalīsies 2015. gada Pasaules Iepakojuma organizācijas (World Packaging Organisation) rīkotajā starptautiskajā konkursā WORLDSTAR FOR PACKAGING.

Konkursantu darbi tiks eksponēti starptautiskajās izstādēs RIGA FOOD (4.-7. septembris) un DESIGN ISLE (2.-5. oktobris), kuru apmeklētāji vērtēs un balsos par labākajiem. Darbi tiks publicēti arī internetā, kur par labāko elektroniski varēs nobalsot ikviens. Līdz ar to dalība konkursā sniedz iespēju iepazīstināt ar savu produkciju un tās iepakojumu ne tikai speciālistus, bet arī potenciālos klientus un plašu patērētāju loku.

Konkursa gaitā profesionāli iepakojuma eksperti vērtēs darbus pēc tādiem kritērijiem kā preces aizsargfunkcijas, oriģinalitāte materiālu un konstrukciju izmantošanā, funkcionalitāte, iepakojuma materiālu ekonomija, vides aspekti, dizains (reklāmfunkcija, atbilstība produktam, u. c.), atbilstība likumdošanas normām (teksti, kodi, marķējums utml.).

Konkursam ir vairākas dalības grupas un atbilstoši tām notiks darbu vērtēšana: tirdzniecības iepakojums pārtikas un nepārtikas produktiem, dzērieniem, farmaceitiskajiem produktiem, kosmētikai, sadzīves ķīmijai; preču transportiepakojums, prezentācijas iepakojums, “jaunais vecā vietā”, displeji un stendi; iepakojuma palīglīdzekļi (etiķetes u.c.). Īpašu uzmanību ekspertu žūrija veltīs ekoiepakojumam – lai veicinātu videi draudzīga iepakojuma ražošanas attīstību un progresīvo ekomateriālu ražošanas un iepakošanas tehnoloģiju ieviešanu Latvijā.

Konkursa noslēgums un uzvarētāju apbalvošana notiks 2014. gada novembrī.

Konkursa atbalstītāji: VARAM, Latvijas Zaļais punkts, Latvijas Iepakojuma sertifikācijas centrs, Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācija, Latvijas nacionālās automātiskās identifikācijas organizācija GS1, izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 u.c.

Vairāk informācijas par konkursu: www.packaging.lv, tel. 67326597, e-pasts: guna@packaging.lv