PV2 250x200 Dpi laukAXOR-250x200-Dpi-laukAMfurnitura 250x200 Dpi laukIntarsija 250x200 Dpi laukir-250x200-Dpi-lauk

Latvijas mebeles 250x200 Dpi laukLatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi lauk

 

Konkurss arhitektiem un interjera dizaineriem

konkurss_SKOLA

RE SCHOOL 2018 ARCHITECTURE COMPETITION

Mūsdienās pasaule strauji urbanizācijas un industrializējas, tā prasa nemitīgi attīstīt cilvēces intelektu. Lai risinātu šodienas izaicinājumus, nākamām paaudzēm  ir jābūt gatavām efektīvi tikt galā ar gaidāmajām pārmaiņām. Tikai izglītība var būt spēks, kas spēj palīdzēt  mainīties.

Konkursa dalībniekiem jāplāno izveidot daudzfunkcionālu skolu 200 skolēniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem. Šīm telpām arī vajadzētu darboties kā interaktīvai  vietējās kopienas mācību vietai.

Konkursam izvēlētā objekta – izglītības telpas –  novietnei jābūt reģionā, kur izglītība ir nepietiekama. Skolas projektētā platība nedrīkst pārsniegt 500 kvadrātmetru izmēru.
Izstrādātajām mācību telpām jābūt inovatīvām, tām jāveicina izglītības apguves process, jāstiprina vietējās kopienas gars. Dizainam vajadzētu veicināt novatoriskas darbības, kas stimulētu paātrinātu mācīšanos un vispārēju attīstību.

Pēdējās desmitgadēs izglītība ir kļuvusi par būtisku nepieciešamību visas pasaules cilvēkiem. Tā ir svarīgs sociālo pārmaiņu avots, izglītība ne tikai palīdz gūt zināšanas un veidot vērtību sistēmu, bet arī, veicinot jauniešu intelektuālo attīstību, palielina sabiedrības  iespējami labvēlīgu izaugsmes ceļu. Izglītība var palīdzēt izskaust daudzus sociālos ļaunumus – nabadzību, slimības, pārtikas un ūdens trūkumu, piesārņojumus un citus draudus.

Izglītība ir visspēcīgākais ierocis, kuru iespējams izmantot, lai mainītu pasauli.

UNICEF  kampaņas “Izglītība visiem” mērķis ir izglītot 110 miljonus bērnu, palīdzot viņiem atrast skolu, tādējādi spējot efektīvi risināt mainīgās pasaules pieaugošās problēmas. Miljoniem cilvēku visā pasaulē negūst iespēju mācīties, jo viņiem nav pieejamu skolu.

Arhitektūra un dizains var ievērojami palīdzēt daudzu pasaules bērnu dzīves uzlabošanā, nodrošinot viņiem tuvumā izglītību . Telpām ir liela ietekme uz cilvēkiem, kas tās apdzīvo.  Izstrādājot labu projektu izglītībai, miljoniem bērnu var gūt labumu. Tas ir mūsu atbildība šajā procesā, risinot sociālos jautājumus, izmantot dizainu kā galveno rīku.

Konkursa dalībnieks var būt jebkurš students vai jebkuras jomas profesionālis, piedalīties var arī autoru grupas, kurās nav vairāk par 3 dalībniekiem, ir dalības maksa, kas netiek atmaksāta.

Kopējais balvu fonds paredzēts 4000 ASV dolāru.

Konkursam ir jāreģistrējas, tiks atsūtīts unikāls dalībnieka kods, kas būs jāizvieto uz A1 planšetes sagatuves, tās izšķirtspēja – 150 DPI, jāiesniedz elektroniski, iesniedzot  jpg, formātā, tas jānosūta rīkotājiem līdz 2019. gada 25. janvārim plkst. 23.59. 

Vairāk par konkursu lasiet šeit >>>