Izstāde PURVĪŠA BALVA 2021

pozitrons

Līdz 8. augustam iespējams apmeklēt Purvīša balvas 2021 izstādi, kas notiek LNMM galvenajā ēkā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1).

Ekspozīciju veido spilgts glezniecības, instalāciju, porcelāna un videomākslas kopums, ko radījuši septītajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2019. un 2020. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie astoņi mākslinieki un autoru kolektīvi – Skuja Braden, Valdis Celms (arī LDS biedrs), Krista un Reinis Dzudzilo, Kaspars Groševs, Ieva Kraule-Kūna un Elīna Vītola, Rasa un Raitis Šmiti, Aija Zariņa, Amanda Ziemele.

 

Purvīša balvas 2021 ieguvēju noteiks starptautiska žūrija septiņu profesionāļu sastāvā, izvērtējot fināla kandidātu veikumu viņu kopējā izstādē. Jau piektdien, 11. jūnijā, plkst. 18.00 tiešraidē tiks nosaukts laureāta vārds.

Savukārt līdz 9. jūnija plkst. 23.59 ikvienam ir iespēja nobalsot par savu favorītu no minēto mākslinieku un mākslinieku apvienību vidus portāla “Delfi” sadaļā https://www.delfi.lv/kultura/purvisa-balva-2021/#purvisa-balva-2021. Skatītāju simpātijas balsojuma uzvarētājs, tāpat kā laureāts, taps zināms 11. jūnijā.

Turpinot pirms diviem gadiem aizsākto tradīciju, tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu mākslā. Šogad Purvīša balvas orgkomiteja to piešķīrusi gleznotājai Maijai Tabakai.

 

Balvas pasniegšanu jebkurš interesents varēs vērot tiešsaistē portālā “Delfi.lv”, kā arī Purvīša balvas un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Facebook kontos (@purvisa.balva, @LNMMmuzejs).