Izsludināts metu konkurss lata piemiņas skulptūrai Ventspilī

1_lats_2

Ir izsludināts atklāts metu konkurss par latam veltītas skulptūras izveidi Ventspilī.

Gaidot Latvijas nacionālās valūtas – lata ieviešanas simtgadi 2022. gadā, Ventspils pilsētas pašvaldība plāno izveidot lata piemiņas skulptūru, un aicina māksliniekus un dizainerus sniegt savu redzējumu par lata kultūrvēsturiskās nozīmes attēlojumu skulptūras veidolā.

Nacionālā valūta, līdzās ģerbonim, karogam un himnai, ir viens no nozīmīgākajiem suverēna valstiskuma simboliem.

Monētas un banknotes, kuru dizainā ir iekļauti nozīmīgākie valsts, sabiedrības un kultūrvēsturiskie simboli, liecina par   valsts vēsturi, kultūrvēsturiskām īpatnībām, un pat politisko uzbūvi. Nacionālā nauda, tās fiziskajās izpausmēs, reprezentē valsti citu valstu saimē un veic savdabīgu nacionālpatriotiskās audzināšanas funkciju valsts iekšienē, ikdienas apgrozībā atgādinot tās lietotājiem nozīmīgākās konkrētās sabiedrības vērtības un simbolus.

Ventspilij saite ar nacionālo valūtu – latu – ir bijusi īpaša, jo daļa no 1922. – 1926. gadā Lielbritānijā kaltajām sudraba viena un divu latu monētām, transportējot tās no Londonas, tika izkrautas Ventspils ostā, tādējādi pirmo reizi nonākot uz Latvijas zemes tieši Ventspilī.

Atzīmējot šī notikuma simtgadi, Ventspils pilsētas pašvaldība plāno izveidot lata piemiņas skulptūru Ventspils pilskalnā, no kura paveras skats uz Ventspils ostu.

Lai iecerētā lata piemiņas skulptūra kļūtu par augstvērtīgu publiskās mākslas darbu, kas bagātina pilsētvidi, 2021. gada 27. janvārī ir izsludināts atklāts metu konkurss “Metu izstrāde Lata piemiņas skulptūrai, Ventspilī”, aicinot māksliniekus un dizainerus līdz 2021. gada 29. martam (plkst. 11:00) sagatavot un iesniegt savus priekšlikumus skulptūras veidolam.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties  šeit >>>

Papildu ziņas, zvanot Andai Mendriķei, Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļas galvenajai māksliniecei, uz tālruņa numuru  63601138.

Lata skulpturas novietne