Pieteikšanās dalībai interjera priekšmetu ražotāju tirdzniecības misijai un produktu ekspozīcijai Itālijā, izstādes “Salone Internazionale del Mobile 2016” laikā (Milānā)

Salone_Mobile_2016_07

Pieteikšanās līdz 2016. gada 8. aprīlim mājas lapā: skatīt šeit>>>.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas interjera priekšmetu un mēbeļu ražotājus piedalīties tirdzniecības misijā un produktu ekspozīcijā Itālijā, kas norisināsies starptautiskās izstādes “Salone Internazionale del Mobile” laikā  2016. gada 12.-17. aprīlī Milānā

Tirdzniecības misijas ietvaros plānota produktu ekspozīcija Milānā, Dizaina nedēļas aktivitāšu “FUORISALONE” ietvaros. Divpusējās tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem gan ekspozīcijas ietvaros, gan apmeklējot izstādi ”Salone Internazionale del Mobile 2016”.

Programma

Salone Internazionale del Mobile (Salone del Mobile. Milano)” ir viena no pasaules vadošajām interjera priekšmetu un mēbeļu izstādēm, kas pirmo reizi notika 1961. gadā ar mērķi veicināt itāļu mēbeļu un interjera aksesuāru eksportu, bet kopš tā laika katru gadu ir attīstījusies un kļuvusi par starptautiski atzītu dizaineru, ražotāju un iepircēju tikšanās platformu.

Izstāde aizņem vairāk kā 150 tūkstošus m2 lielu platību un 2015. gadā to apmeklēja vairāk kā 310 840 apmeklētāju no visas pasaules. Šogad papildus notiks arī virtuves un vannas istabu aprīkojuma izstādes (“EuroCucina” un “Salone Internazionale del Bagno”), kas notiek reizi 2 gados.

Izstādes ietvaros notiek Milānas Dizaina nedēļa, kuras laikā dažādās vietās ārpus izstādes norisinās vairāk kā 1200 pasākumi – dažādu organizāciju un uzņēmumu rīkotas dizaina un produktu izstādes, instalācijas, performances, neformālas tikšanās utml., ar mērķi popularizēt dizainu, atrast jaunas idejas, produktus, risinājumus, kā arī jaunus sadarbības partnerus. Minētā aktivitāte ir ieguvusi nosaukumu “FUORISALONE” (‘’ārpus izstādes”), to spontāni 1980.-os gados aizsāka mēbeļu un industriālā dizaina uzņēmēji, šobrīd tā ir augusi arī citos saistītajos sektoros, piemēram, māksla, mode, automobiļu u.c. augstās tehnoloģijas, telekomunikācijas, pārtika. “FUORISALONE” aktivitātes nekoordinē neviena institūcija, informācijas apmaiņai ir izveidots portālshttp://fuorisalone.it , kur tiek publicēta informācija par visām aktivitātēm.

Kopumā tiek lēsts, ka Milānas Dizaina nedēļa pulcē vairāk kā 400 000 apmeklētāju, tai skaitā potenciālos iepircējus un klientus no vairāk kā 160 pasaules valstīm un šai laikā iniciēto darījumu apjoms pārsniedz 250 miljonus EUR.

FUORISALONE” pasākumi notiek visā Milānā, bet koncentrēti 3 galvenajās zonās – Tortona, Brera, Lambrate. Tortona ielas rajons ir vieta, kur vēsturiski aizsākās “FUORISALONE” un šobrīd ir kļuvis par pazīstamu dizaina un modes kvartālu, aizvadītajā gadā šeit tika atklāts Milānas Kultūras muzejs “MUDEC”, kurš būs arī viena no XXI Milānas Triennāles “21st Century. Design After Design” (02.-12.09.2016) ekspozīciju vietām.

Tortona ielas rajonā, kvartālā OPIFICIO 31 (Tortona ielā 31), 2016. gada 12.-17. aprīlī plānota Latvijas interjera priekšmetu ražotāju produktu ekspozīcija sadarbībā ar Itālijas Amatniecības un MVU konfederāciju “CNA” projekta “The Future of Italian Heritage” ietvaros. Projektā paredzēts izstrādīt keramikas, koka, tekstila, stikla un marmora dizaina un interjera priekšmetus. Sīkāka informācija itāliešu valodā mājas lapā: http://fuorisalone.cnamilano.it

Minētajā vietā “FUORISALONE” aktivitātes notiek jau kopš šīs kustības aizsākumiem un pulcē arhitektus, dizainerus, salonu īpašniekus un citus potenciālos iepircējus, kā arī nozares uzņēmējus, žurnālistus, kā arī citus interesentus. 2015. gadā apmeklētāju skaits sasniedza 115 000, no kuriem 75% bija nozares profesionāļi, 45% no ārvalstīm.

Ekspozīcijas vietā 13. un 14. aprīlī notiks arī sadarbībā ar Eiropas Uzņēmējdarbības atbalsta tīklu “Enterprise Europe Network(EEN)” organizēta uzņēmēju kontaktbirža ar potenciālajiem sadarbības partneriem. Galvenie sektori – dizains, mēbeles, mājas tekstils, dekori, dažādi materiāli utml.

Dalībnieku atlasi dalībai tirdzniecības misijā veiks LIAA pēc pieteikuma anketā iesniegtās informācijas. Dalībai tiks apstiprināti pretendenti, kuri ieguvuši augstāko punktu skaitu atbilstoši atlases kritērijiem šeit.

Uzņēmumiem jārēķinās ar savu pārstāvju komandējuma (transports, naktsmītne, dienas nauda) izmaksu segšanu, kā arī aviobiļešu rezervēšanu un citām izmaksām.

Izdevumi, ar ko uzņēmumam jārēķinās:

  • Ekspozīcijas platības nomas izmaksas;
  • Mārketinga materiālu maketēšanas, drukāšanas, transportēšanas un izplatīšanas izmaksas;
  • Eksponātu transportēšanas izmaksas;
  • Ceļa un uzturēšanās izmaksas.

Precīzas dalības izmaksas būs iespējams noteikt, kad būs zināms dalībnieku skaits.

Dalības izmaksu segšanai dalībnieki varēs pretendēt uz de minimis atbalstu Eiropas Savienības fondu programmas “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros.

De minimis atbalsts tiks piešķirts, pamatojoties uz Iesniegumu par atbalsta saņemšanu un Atbalsta līgumu starp LIAA un tirdzniecības misijas dalībnieku. Aizpildāmie dokumenti atbalsta saņemšanai pieejami šeit.

Dalībnieki varēs pretendēt uz de minimis atbalstu arī ceļa (transporta) un bagāžas maksas izdevumu segšanai trim personām, pēc pasākuma iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus.

Tāpat informējam, ka atbilstoši Eiropas Komisijas nosacījumiem Eiropas Savienības fondu programmā “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” atbalstu varēs saņemt tikai mazie un vidējie uzņēmumi, kas atbilst EK Regulas Nr.641/2014 1.pielikumā 2.pantā minētajām pazīmēm.”

De minimis atbalsta apjoms būs zināms pēc tirdzniecības misijas dalībnieku apstiprināšanas un organizatorisko izdevumu precizēšanas.

Par šiem un citiem jautājumiem tiks sarīkota sanāksme ar iesaistītajiem uzņēmumiem uzreiz pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Piesakies ŠEIT!

Vairāk info LIAA mājaslapā: skatīt šeit>>>.