LatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi lauk

 

Ineses Līnes TRAUSLAIS SPĒKS Bauskā

Inese_Liine_m

No 10. jūnija līdz 2. augustam Bauskas muzejā (Bauskā, Kalna ielā 6, turpat pāris soļus uz priekšu aiz autobusa pieturas, pārbraucot tiltam no Rīgas puses) aicinām apskatīt mūsu kolēģes – dizaineres, keramiķes, mākslinieces Ineses Līnes porcelāna darbu izstādi  “Trauslais spēks”.

Šoreiz tomēr akcents Ineses profesijas apzīmējumā būtu liekams uz vārda MĀKSLINIECE, jo šī būtu vairāk saucama par mākslas darbu, par mākslas keramikas izstādi, lai arī Inese ir arī profesionāla dizainere un pāris gadu desmitus radoši strādājusi “Latvijas Keramikas” eksperimentālajā cehā. Kad pirms neilga laiciņa kādā Dizaineru savienības pasākumā apskatījām vēsturiskās keramikas  fabrikas ēkas, Inese vēl rādīja bijušo, sen pamesto darba vietu  un iepazīstināja ar saviem radītajiem, ilgu periodu rūpnīcas ražotajiem un tirgotajiem trauku paraugiem. Un tādu bija patiesi daudz.

Jā, iespējams, varētu runāt arī par unikālo dizainu kā izstādes porcelāna objektu apzīmējumu, bet tomēr to funkcija lielākoties ir augstākas pakāpes, ne tieši pakārtota cilvēka fizisko vajadzību apmierināšanai, bet gan dvēseles veldzēšanai, acu priecēšanai, sapņu raisīšanai,  atmosfēras nodrošināšanai, vienkāršoti sakot – telpu dekorēšanai. Tāpēc šī tomēr ir mākslas izstāde.

Droši vien katrs, kas interesējas par Latvijas mākslā notiekošo, zina Ineses Līnes vārdu un spēj atpazīt mākslinieces daiļrades rokrakstu, porcelānā veidotu. Augsta profesionalitāte. Smalku,  sarežģītu tehnoloģisko zināšanu pārzināšana un precīza ievērošana, atzīstama apjomu, proporciju, faktūru, krāsu un nokrāsu kopā likšana un vīšana, radot to sievišķīgi spēcīgo, Inesei vien raksturīgo, mežģīņoto un mirdzošo, romantiski atbruņojošo tēlaino stāstījumu par dzīvi – ziedu dzīvi, sievietes dzīvi, vīrieša dzīvi.  Bieži mākslinieces izmantots paņēmiens ir torsa apvienojums ar fantāzijas elementiem, sievietes-tauriņa, sievietes-puķes tēls un ģeometriska raksta pārklājums, viegla pāreja, pārplūdums brīvās, līganās skulpturālās formās. Ineses Līnes bagātā iztēle aizvien piespēlē negaidītus risinājumus. Rombiņi, pumpiņas, ziedlapu ritms ņirbināt ņirbina. Dzīvesprieks un kaislīgums. Bet kopiespaids ir stabils un tik dziļš, cik nu mēs katrs tur spējam no sevis ieraudzīt un no saviem pārdzīvojumiem un savas pasaules izjūtas ielikt.

Vēl tikai jāpiebilst, ka Inese ir ne tikai Mākslinieku savienības, bet arī Dizaineru savienības biedre, kas aktīvi piedalās gandrīz visos LDS rīkotajos pasākumos un kopizstādēs. Viņa ir arī mākslas priekšmetu pasniedzēja Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā, kuras daudzie audzēkņi tālāk nes savas pedagoģes dotās zināšanas un prasmes.

Turklāt, savu izstāžu rīkošanā tieši viņa ir viena no ražīgākajām visā Dizaineru savienībā. Prieks par to. Mums pārējiem tikai atliek labajam paraugam sekot un censties kaut nedaudz līdzināties…

 

Bauskas muzeja darba laiks

Darbadienās (izņemot pirmdienu) –    10.00 – 18.00
Sestdienās, svētdienās –                    10.00 – 16.00

 

Vairāk par ļoti interesanto Bauskas muzeju iespējams lasīt   šeit >>>

 

V.Ieviņa