PV2 250x200 Dpi laukAXOR-250x200-Dpi-laukAMfurnitura 250x200 Dpi laukIntarsija 250x200 Dpi laukir-250x200-Dpi-lauk

Latvijas mebeles 250x200 Dpi laukLatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi lauk

 

Ielūgums uz Zanes Mellupes veidoto izstādi “Kopienas hospitālis” Šanhajā

vilnisauzinspage

Sestdien, 5. septembrī Šanhajā tiks atklāta izstāde „Community Hospital” („Kopienas slimnīca”), kurā eksponēti arī latviešu mākslinieku, Latvijas Dizaineru savienības biedra Viļņa Auziņa un Zanes Mellupes darbi. Izstādi organizē “WhyWhyArt” ar mērķi atbalstīt Ķīnas un citu valstu māksliniekus, kuru darbi atspoguļo aktuālus filozofiskus, personiskus un sociālus jautājumus. “Community Hospital” ir pirmā “WhyWhyArt” izstāde bijušās Šanhajas slimnīcas telpās Yuyuan ielā. Vairāk info par V. Auziņa darbu atradīsiet šeit>>>.

“Kopienas slimnīca” – laikā no 2015. gada 5. septembra līdz 10. oktobrim būs mākslinieku grupas izstāde koloniālisma laikmeta celtnes telpās – agrākajā ķīniešu medicīnas klīnikā. Divdesmit starptautiski atzīti mākslinieku darbi izstādē sev un skatītājiem uzdod filozofiskus, personiskus un sociālus jautājumus. “Kopienas slimnīcā” starp-mediju mākslas darbos aizskartās problēmas var tikt pētītas, paustas, definētas un, iespējams, pat ārstētas. Atklāšanas dienā, 5. septembrī arī citiem māksliniekiem tiks aicināti papildināt izstādi ar saviem darbiem.

Izstādes saturu veido dažādu vizuālās mākslas nozaru pārstāvji, kuri kādu norišu vai parādību apjēgumu, savu sapratnes reakciju pauž cenšoties kādas problēmas redzējumu akcentēt pārsātinot vai izceļot un iespējams tādā veidā mēģinot meklēt ārstēšanas metodi. Autori lieto dažādu mēdiju savienojumus un hibrīdu risinājumus atbilstoši mūsdienu komunikāciju vides raksturam.

“Community Hospital” izstādē piedalās mākslinieki no Amerikas Savienotajām Valstīm, Apvienotās Karalistes, Francijas, Vācijas, Itālijas, Austrijas, Ķīnas un Latvijas.

Izstāde “Community Hospital” ir daļa no pasākumu programmas par godu Eiropas Savienības un Ķīnas Tautas Republikas diplomātisko attiecību četrdesmitgadei. Izstādi atbalsta Latvijas Republikas vēstniecība Ķīnā, Gētes institūts, Francijas un Austrija goda konsuli Ķīnā.

Vairāk par „Community Hospital” („Kopienas slimnīca”) izstādi un māksliniekiem: whywhyart.com

Par Vilni Auziņu (1948): latviešu fotogrāfs, kino un foto režisors, foto projektu organizators, fotomākslas kritiķis, fotogrāfijas estētikas vēstures lektors. V. Auziņš absolvējis Maskavas Kultūras institūtu Mākslas administrācijas un kino-foto režijas specialitātē, lasījis lekcijas augstskolās ASV, Austrijā, Francijā, kā arī Fotofestivāla ietvaros Slovākijā un Rumānijā. V. Auziņš bijis kurators un dalībnieks vairāk nekā 200 izstādēs (no tām –  60 personālizstādes) Latvijā un ārvalstīs.

Par Zani Mellupi (1981): 2004. gadā Ķīnā ieguvusi bakalaura grādu ķīniešu valodas mākslā un literatūrā. 2007. gadā – maģistrs mākslas zinātnēs Londonas Mākslas universitātē. Laikā no 2007.-2010 gadam strādājusi par radošo direktori „island6” mākslas centrā (2007- 2010), un dibinājusi „Liu Dao” mākslas kolektīvu. No 2010. līdz 2012. gadam Zane attīstīja „YongkangluArt” mākslu, izmantojot eksperimentālas telpas un īstenojot dažādus publiskos pasākumus Yongkang ielā – Šanhajas Franču koncesijā – mazā ieliņā agrākajā Šanhajas Franču koncesijā, veicinot arī  konkrētās apkaimes ģentrifikāciju un pilsētvides atjaunošanu. Laikā no 2007. līdz 2015. gadam Zanes darbi izstādīti Ķīnā vairāk nekā 50 izstādēs, viņa organizējusi vairāk nekā 40 starptautiskas mākslas izstādes lielākajās Ķīnas pilsētās. www.zanemellupe.com

Par „WhyWhyArt” ir bezpeļņas organizācija Ķīnas jauno vietējo mūsdienu mākslinieku atbalstam. Tā sadarbojas ar starptautiski un lokāli pazīstamajiem cilvēkiem, kurus interesē dažādas mākslas formas, kā arī – profesionāliem mākslas kolekcionāriem. „WhyWhyArt” dibinājusi māksliniece Zane Mellupe, izstādes „Community Hospital” kuratore.

Screen shot 2015-08-29 at 02.31.21

Digitālais ielūgums uz izstādi: skatīt šeit>>>.

Vairāk info par izstādi: skatīt šeit>>>.