Līdz pieteikšanās termiņa beigām
Dienas
Stundas
Min.
Sek.


LatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi laukAnitra_logo_mazs
AttelsR_250x200
Kronospan_250x200ACS_LV_AJ-Logo-mazais
sadolin_250x200

“Creative Business Cup 2015” Latviju pārstāvēs “Connection Codes”

Strūklakas «Moses» vizualizācija. Attēls — «Connection Codes»

18. jūnijā Jauno uzņēmēju centrā «Jobs & Society» norisinājās konkursa «Creative Business Cup» nacionālais fināls, kurā par iespēju pārstāvēt Latviju pasaules radošās uzņēmējdarbības čempionātā sacentās astoņi pretendenti. Pirmo vietu vietu izcīnīja uzņēmums «Connection Codes» — laboratorija, kas pēta dažādu interaktīvu tehnoloģiju izmantojamību publiskā vidē.

Otro vietu ieguva «Brum Brum» bērnu balansa skrejriteņi, savukārt trešajā vietā ierindojās zīmols «Drawies» ar kustības attīstošiem māla krītiņiem dažādās krāsās un formās. Visi trīs finālisti ieguva iespēju piedalīties «Creative Business Cup Bootcamp» apmācībās, kas notiks 9.–11. oktobrī Stokholmā.

Prezentācijas vērtēja profesionāla žūrija no Jauno uzņēmēju centra «Jobs & Society», Dānijas Kultūras institūta, Kultūras ministrijas, «Demola Latvia», «ZGI Capital», kustības «The Red Jackets», kā arī Ilona Viļuma, Latvijas pārstāve un 2. vietas ieguvēja 2014. gada «Creative Business Cup» konkursā. Pretendenti tika vērtēti pēc vairākiem kritērijiem: idejas radošuma un unikalitātes, risku izvērtēšanas un tirgus potenciāla.

«Connection Codes» nodarbojas ar interaktīvu fizisku un digitālu risinājumu izveidi. Starp uzņēmuma zināmākajiem darbiem var minēt «The Reader» iekārtu, kas transformē smadzeņu impulsus daudzkrāsainos fraktāļu attēlos, un «Nauda, kas palīdz attīstīt Latviju» video instalāciju uz Finanšu ministrijas ēkas, abi tapuši festivāla «Staro Rīga 2014» ietvaros. Šobrīd komanda strādā pie interaktīvas strūklakas «Moses» izveides, lai jau augustā nonāktu pie gatava prototipa un izveidotu pirmo interaktīvo strūklaku par godu Latvijas simtgadei.

Turpinājumu lasiet FOLD mājaslapā: skatīt šeit>>>.