LatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi lauk

AttelsR_LOGO_blue

LMA studente Santa Celitāne uzvarējusi starptautiskajā jauno dizaineru konkursā „SaloneSatellite WorldWide Moscow”

Satellite_red-2

No 2014. gada 15. līdz 18. oktobrim Maskavā, laikmetīgajā izstāžu centrā „Crocus Expo”, desmito reizi Itālijas dizaina izstādes „I Saloni WorldWide Moscow” ietvaros norisinājās jauno dizaineru darbu konkurss „SaloneSatellite”. Šī gada konkursa akcents bija „Design. Innovation + Craftsmanship” – dizains ir inovāciju un amatniecības apvienojums. Konkursā uzvarējusi Latvijas Mākslas akadēmijas studente Santa Celitāne ar darbu „Ribbon Rak”.

Santa_Celitane_SalonSatellite.jpgKonkursa „SalonSatellite” uzvarētāja Latvijas Mākslas akadēmijas studente Santa Celitāne. Foto: no „SaloneSatellite WorldWide Moscow 2014” publicitātes materiāliem

Kopumā no Latvijas Mākslas akadēmijas konkursā piedalījās seši dalībnieki: Karīna Sidorova ar darbu „CRINKLE” (Vides mākslas apakšnozares 4.kursa studente sadarbībā ar vannu fabriku PAA), konkursa uzvarētāja Santa Celitāne ar darbu „RIBBON RAK” (Funkcionālā dizaina apakšnozares 3.kursa studente ar RDMV diplomdarbu), Anna Pantejeva ar darbu „COCCON” (Vides mākslas apakšnozares 4.kursa studente), Ieva Petkune ar darbu „REST” (Vides mākslas apakšnozares 4.kursa studente sadarbībā ar vannu fabriku PAA), Tatjana Davidova ar darbu „BC” (Funkcionālā dizaina apakšnozares MA programmas absolvente sadarbībā ar DK Tukuma mēbeles), Sanita Mūrmane-Miķelsone ar darbu „SUMMER” (Vides mākslas apakšnozares BA programmas absolvente).

Darbus vērtēja divpadsmit starptautiskās žūrijas dalībnieki – arhitekti, dizaineri, žurnālisti, dizaina kritiķi, industriālo uzņēmumu vadītāji, akadēmiskās vides pārstāvji un „SaloneSatellite” izveidotāja Marva Grifina Vilšīra (Marva Griffin Wilshire).

Paralēli darbam savos stendos jaunajiem dizaineriem bija iespēja noklausīties arī trīs profesionālās pieredzes stāstus, kurus stāstīja arhitekti Rikardo Blumers (Riccardo Blumer), Mario Kučinella (Mario Cucinella) un Marko Romanelli (Marco Romanelli).

Šogad studentu dalībai izstādē bija viens atbalstītājs – Latvijas Mākslas akadēmija, kas uzskata, ka dizaina studentiem un mācībspēkiem ir ļoti svarīgi regulāri piedalīties tādos starptautiski svarīgos dizaina notikumos kā pasaules lielākās dizaina meses „I Saloni” Milānā jauno dizaineru sadaļā „SaloneSatellite” un „SaloneSatellite WorldWide Moscow”, „Stockholm Furniture Fair” Stokholmā jauno dizaineru sadaļā „Greenhouse”, tādejādi vairojot studentu un mācībspēku kompetences dizaina izglītības, konkurences un komercializācijas aspektos.

Izstādi veidoja izstāžu organizētāja kompānija „Salone del Mobile Milano”, kas ik gadu producē „I Saloni” dizaina mesi Milānā, kā arī izstādes citviet pasaulē – Maskavā, Ņujorkā, Pekinā un citur. Plašāka informācija: www.salonemilano.it.

„I Saloni WorldWide Moscow” bija arī daļa no Maskavas Dizaina nedēļas (Moscow Design Week) pasākumiem, kas jau piekto gadu vērienīgi un vienlaicīgi norisināsies Maskavas radošajos kvartālos – bijušajās industriālajās teritorijās „Art Play”, kā arī muzejos, izstāžu zālēs, un augstskolās. Plašāka informācija: http://www.moscowdesignweek.ru/en/.

Informāciju sagatavoja:

Barbara Ābele
Latvijas Mākslas akadēmijas
Dizaina nodaļas asociētā profesore