Līdz pieteikšanās termiņa beigām
Dienas
Stundas
Min.
Sek.


LatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi laukAnitra_logo_mazs
AttelsR_250x200
Kronospan_250x200ACS_LV_AJ-Logo-mazais
sadolin_250x200

Dizains kā konkurētspējas palielinātājs

Dizains kā konkurētspējas elements.

Dizains ir viens no Eiropas vislielākajiem resursiem un tas ir ātri kļuvis par pamatelementu novatoriskam un veiksmīgam biznesam. „Eiropas dizaina vadība” (DME- Design Management Europe) ir Eiropeiska iniciatīva pierādīt un veicināt izpratni par labas dizaina vadīšanas prakses komerciālo izdevīgumu uzņēmējdarbībā. „Eiropas dizaina vadība” ir pamatā  „PRO-INNO Eiropā” iniciatīvai.

ADMIRE.
„Eiropas dizaina vadība” (DME) aizsākās kā ADMIRE divu gadu projekts Eiropas PRO-INNO programmā (Eiropas Komisijas DG Uzņēmumi un Rūpniecība).

ADMIRE konsorcijs tiecas stimulēt uzņēmumus – sevišķi mazos un vidējos uzņēmumus – lai tie uzsāktu un uzlabotu jauninājumu ieviešanu un celtu savu uzņēmumu konkurētspēju ar labas dizaina vadības īstenošanu, veiksmīgi ieviešot jauninājumus un dažādojot viņu produktus un pakalpojumus, kas kopumā veicinās reģionu un Eiropas novatoriskās ekonomijas iekšējo spēku.

„Dizaina Vadība Eiropā” balva.
Viena no iniciatīvām DME tīklā ir „Eiropas dizaina vadība” balvas nodibināšana. DME balva ir biznesa balva, ar kuru tiek novērtētas dizaina vadības prasmes un pārzināšana, lai īstenotu komerciālus sasniegumus ieviešot savā uzņēmējdarbībā labu dizaina vadības praksi.
Sabiedrības un organizācijas visā Eiropā tiek aicinātas piedalīties DME balvas konkursā un parādīt kā dizains ir iekļauts viņu uzņēmuma stratēģijā, vadīšanā un procesos lai īstenotu jaunievedumus un sasniegtu komerciālos mērķus.

Dizaina vadība jaunievedumiem.
„Eiropas dizaina vadība” arī izaicina Eiropas reģionālos vadītājus veicināt jaunievedumus ar mūsdienīgu dizaina vadības pielietošanu reģionālā līmenī. DME Tīkls nodrošinās ar padomiem un atbalstu, u.c. lai attīstītu vienotu interešu grupas (clusters) un dizaina veicināšanas pasākumus. Bez tam DME tīkls attīstīs profesionālās zināšanas par dizaina vadīšanu.

Mērķu sasniegšana.
Lai arī dizains ir strauji kļuvis par konkurētspējīgu elementu biznesa stratēģijā, daudz mazo un vidējo uzņēmumu nav zinoši par iespējām, ko šāda pieeja var piedāvāt biznesa stratēģijai vai kā to īstenot.
DME pievēršoties šim zināšanu deficītam starp Eiropas uzņēmumiem, tiecas stimulēt Eiropas uzņēmumus – sevišķi mazos un vidējos – lai rastos un uzlabotos viņu konkurētspēja, veiksmīgi  īstenojot dizaina vadības stratēģiju uzņēmumā.

Lai sasniegtu šos uzstādījumus, ir izvirzīti šādi uzdevumi:
* Stimulē jauninājumu ieviešana Eiropas mazajos un vidējos uzņēmumos ceļot izpratni, veicinot ar stimuliem un iespējām, izplatot zināšanas par (uzzinot par vislabāko pieredzi) Dizaina vadību.
* Organizēt ikgadēju Eiropas dizaina vadības balvu (DME Balva) kas godina un veicina labu Dizaina Vadības praksi Eiropas uzņēmējdarbībā.
* Izveidot pastāvīgu DME tīklu zināšanu apmaiņai iesaistot tajā dizaina centrus, kompetentas institūcijas un uzņēmumus.
* Lai sekmētu Dizaina vadību, tiks rosinātas jaunas aktivitātes, tādas kā “DME darba  kārtība” lai izceltu labu Dizaina Vadību sabiedriskajā un uzņēmējdarbības pārvaldē.

 

DME balva – izaicinājums Eiropas uzņēmējiem.

DME balva nav tikai vēl cita dizaina balva. Tā ir biznesa balva kas novērtē vadības vadīšanas prasmes un tās pārzināšanu lai komerciāli veiksmīgi ieviestu dizainu savā uzņēmējdarbībā. Dizains ir viens no Eiropas vislielākajiem resursiem un tas ir ātri kļuvis par pamatelementu novatoriskam un veiksmīgam biznesam.
Uzņēmumi un organizācijas visā Eiropā tiek aicinātas piedalīties DME balvas konkursā lai demonstrētu kā dizains ir iesaistīts viņu uzņēmuma stratēģijā, pārzināšanā un procesos lai sasniegtu komerciālus ieguvumus. DME balvai ir sešas kategorijas: lielajiem, vidējiem, mazajiem  un mikro uzņēmumiem, bez peļņas/valdības organizācijām un pirmās reizes dizaina projektiem.

Teicamas kvalitātes un veiksmīgas dizaina vadīšanas atzinums.
DME balva tiecas kļūt par pastāvīgu ikgadēju konkursu kas apbalvos paraug uzņēmumus un organizācijas. Pretendentu skaits un vispārējā pieteikumu kvalitāte ilustrē šīs jaunās balvas 2007. un 2008. gada konkursu panākumus un pierāda ka daudzi uzņēmumi ir jau iepazinuši pozitīvo ietekmi kāda ir dizaina nozīmei uzņēmējdarbībā.

Balvas žūrijas atzinīgs novērtējums pierāda šī uzņēmuma vadošo lomu ieviestajos jauninājumos un īstenotajās izmaiņās tā ieviešot augsta līmeņa dizaina vadību. Uzvarētāji saņems oficiālu atzinību par viņu veiksmīgo un lielisko kvalitāti dizaina vadībā no izcilas starptautiskas auditorijas un piedalīsies ceļojošā izstādē tā iepazīstinot ar savu Dizaina vadības pieredzi gan sabiedrību, gan arī mēdijus. Šajā ziņā DME Balva ir arī lielisks tirgvedības instruments lai parādītu savu kvalitāti un konkurētspēju ne tikai pircējiem un klientiem, bet arī paša uzņēmuma personālam tā palielinot to komandas garu un produktivitāti.