Dizaina izstāde ”Seko Latvijai” Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā Briselē

Latvijas prezid Brisele

Eiropas Savienības Padomes prezidējošajām valstīm ir tradīcija savas prezidentūras laikā veidot nacionālā dizaina ekspozīciju Padomes mītnē – Justus Lipsius ēkā Briselē. Latvijas dizains šajā pusgadā būs redzams izstādē Seko Latvijai. Dizaina ekspozīciju atklāja Latvijas vēstniece Eiropas Savienībā Ilze Juhansone.

Izstādi Seko Latvijai veido trīs galvenie elementi – Latvijas ainavu un kultūras mantojuma lielformāta fotodarbi, interaktīvs Dejas ceļš, kas atklāj latviešu tradīciju vitalitāti, un Latvijas dizaineru mēbeļu kolekcija. Tā Latvijas un latvieša dabu, tradīcijas un prasmes interpretē mūsdienu dizaina valodā. Mēbeļu kolekcijai izvēlēti dizaina zīmoli, kas pārstāv gan roku darba kvalitāti un vienreizīgumu, gan lakonismu un pamatīgumu.

 

Justus-Lipsius-Vestibils

Justus Lipsius vestibils. Foto: H2E

 

Justus Lipsius ieejas vestibilā izvietots ceļš ar latviešu tautas dejas Spriguleitssoļiem. Tā ir vienkārša un atraktīva deja, kas ir pavisam viegli apgūstama, sekojot pēdu rakstam uz paklāja. Ar deju sākas vizuāla iepazīšanās ar Latviju. Deju, pateicoties Latvijas Institūta atbalstam, iespējams izdejot arī Latvijas FB lapā If you like Latvia, Latvia likes you.

 

Ekspozīciju atklāj modulāra mēbeļu sistēma Meet Me!, bet logi uz Latviju ir lielformāta fotodarbi ar ainavām un izciliem kultūras objektiem. Ziemeļniecisko minimālismu un dizaina kvalitāti, kā arī veiksmīgu rūpnieciskās ražošanas piemēru apliecina MINT mēbeļu grupa, bet Latvijas dizaineru panākumus –Bloom taburete, kas apbalvota ar prestižo RED DOT balvu.

Dizaina izglītības potenciālu un jaunās paaudzes inovatīvismu reprezentē Spriego pats ķeblīši, bet spēcīgu māju sajūtu interjerā rada Mammalampa gaismas ķermeņi – stāvlampas The Bride un The Wise One. Ekspozīciju noslēdz dizaina risinājumu izlase, kas veidota no starptautisku atzinību guvušiem Latvijas autoru darbiem ne vien produktu, bet arī modes, izstāžu un iepakojumu dizainā un dizaina menedžmentā.

 

Vestibils_Spriego_Pats

Priekšplānā: Spriego Pats mēbeles, dizainers: Ģirts Arājs. Foto: H2E

 

 

Uzgaidama_telpa_MINT

Uzgaidāmā telpa 50. stāvā – MINT krēsls Bloom. Foto: H2E

 

 

pienemsanas_telpa_MINT

Pieņemšanas telpa 50. stāvā – MINT atpūtas krēsls Comfy, dizainers: Jānis Rauza. Foto: H2E

 

Ekspozīcijas autors ir dizaina birojs H2E, kas ir viens no ietekmīgākajiem dizaina uzņēmumiem Latvijā. Uzņēmumu radījuši un vada Ingūna Elere un Holgers Elers, kuri ir arī Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas mācībspēki.