Dizaina filmu festivāls

Screen shot 2015-06-13 at 19.08.46

Nedēļas nogalē no 31. jūlija līdz 2. augustam Kuldīgā norisināsies trešais Dizaina filmu festivāls, kura programmā būs iekļautas pasaulē atzītas jaunākās modei, gleznošanai, fotogrāfijai un dizainam veltītas dokumentālās filmas. Tāpat festivāla ietvaros norisināsies vairāki citi ar dizainu un mākslas jomām saistīti notikumi. Šī gada grafiskā identitāte izstrādāta sadarbībā ar modes zīmolu „BlankBlank”.

Dizaina filmu festivāls, kura idejas autori un kuratori ir Singapūras dizaina studija „Anonymous”, radies 2010. gadā un pievēršas ne tikai dizaina, bet arī citu mākslas jomu, pilsētvides un sociāliem jautājumiem. Pasākuma programmu papildina tematiskas konferences, radošās darbnīcas un atvērto durvju dienas arhitektūras un dizaina studijās. Festivāls Singapūrā norisinās katru gadu un paralēli ceļojis arī uz vairākām citām pasaules pilsētām, tostarp Portlendu, Berlīni, Taipeju, Kaohsiungu un Bangkoku. Jau trešo gadu pēc kārtas Dizaina filmu festivāls notiek arī Kuldīgā, Latvijā.

Šis ir pirmais gads, kad Latvijas Dizaina filmu festivāla grafiskā identitāte tiek izstrādāta sadarbībā ar vietējiem māksliniekiem. Ja iepriekšējos gados tika izmantots dizaina studijas „Anonymous” grafiskais dizains, tad šogad par to parūpējās Latvijas modes zīmola „BlankBlank” veidotāji Mārtiņš un Linda Blanki, kas kopš dibināšanas 2011. gadā ir iekarojuši stabilu vietu uz alternatīvās ielu modes skatuves, gūstot panākumus vietējā tirgū un ārvalstīs.

Trešā Dizaina filmu festivāla grafiskā identitāte ir veidota, izmantojot „BlankBlank” jaunākās pavasara–vasaras kolekcijas „Virszemes straumes”(Streams of the overground) estētiku, kas sakņota Islandes nepieradinātās dabas neparastajās krāsās, gaismās un zemes formās, pētot dabas apakšzemes un virszemes straumes un to mijiedarbību ar straumēm pašā cilvēkā. Rakstos atrodamas vulkānisku iežu struktūras, karsto avotu dūmakas, meži, kalnu strauti un okeāns.

Modes mākslinieki Mārtiņš un Linda Blanki savu stilu dēvē par poētisko urbānismu — tas ir kvalitatīvs, ikdienišķi ērts un ilgtspējīgs dizains, kam piemītošo izsmalcinātību un inteliģenci rada atturīgā krāsu palete un unikālās apdrukas. „BlankBlank” modes valodai, kas kļuvusi par labi atpazīstamu identitātes zīmi, raksturīgi vienkārši piegriezumi, kas padara apģērbu gan ērti valkājamu, gan piešķir tam nepretenciozu eleganci. „BlankBlank” jaunākās kolekcijas audumu raksti un kvalitātes caurauž arī šī gada Dizaina filmu festivāla grafisko matēriju.

Festivāla filmas tiks demonstrētas Kuldīgas Kultūras centra kinozālē, bet brīvdabas seansi norisināsies Pils parka kinoteātrī „Goldingen Knight Cinema”. Drīzumā tiks izziņota informācija par visiem festivāla notikumiem un seansiem.

Festivālu rīko Kuldīgas Mākslinieku rezidence sadarbībā ar kinoteātri „Kino Bize”, „Goldingen Knight Cinema”, Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļu, Singapūras dizaina studiju „Anonymus”. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes plānošanas reģions un Kuldīgas novada pašvaldība.

Dizaina filmu festivāla jaunumiem un precīzākai programmai sekojiet Dizaina filmu festivāla Facebook lapā: skatīt šeit>>> un kinoteātra „Kino Bize” mājas lapā: skatīt šeit>>>.

Informācija no “Kino Bize” mājaslapas: skatīt šeit>>>.