Diskusija DIZAINS SAVIENO/design unites us

diskusija

12.04.18. plkst. 12.00 Latvijas Dizaina gada balvas organizatori aicina uz diskusiju “Dizains savieno / Design unites us”.

Šajā diskusijā Latvijas Dizaina gada balvas 2018 žūrijas dalībnieki dalīsies pieredzē un apspriedīs to, kā 21. gadsimtā mākslinieciskā dizaina jaunrade izmanto sistēmdomāšanu, lai spētu risināt dažāda mēroga, sarežģītas problēmas produktu dizaina, izstrādes un inovācijas jomās, kā arī sniegs ieskatu žūrēšanas procesā un atbildēs uz jautājumiem konkursa dalībniekiem un interesentiem

Šī gada diskusijas dalībnieki, vērsīs auditorijas uzmanību uz starpnozaru mijiedarbību un attīstīs diskusiju par kvalitatīva dizaina nepieciešamību. Kā arī dalīsies savās zināšanās un pieredzē par sabiedrības iesaistīšanu dizaina inovāciju procesa pilnveidē.

Diskusijas tēma ietvers jautājumu par starpkultūru saskarsmes jūtīgumu, jaunākām kopradīšanas stratēģijām, tendencēm un metodēm.

Diskusijas mērķis ir aicināt dalībniekus pētīt vietējo kopienu dzīves paradumus un iespējamo dizaina risinājumu daudzveidību, izmantot sociālo empātiju un savstarpējo subjektu adaptāciju principus.

Latvijas Dizaina gada balvas žūrijas dalībnieku prezentācijas palīdzēs veidot izpratni par īstermiņa un ilgtermiņa kopradīšanas procesu ietekmi un salīdzināt dažādas mūsdienu dizaina paradigmas.

Diskusijā ar lekcijām uzstāsies ilggadējais zīmola “G–Star RAW” radošais direktors un dizainers, stratēģiju dizaina un interjera dizaina eksperts Pīters Kūls (Pieter Kool), pasaulē vadošās muzeju ekspozīcijas dizaina aģentūras “Ralph Appelbaum Associates” (RAA) Berlīnes biroja direktors, izstāžu dizaina un muzeju plānošanas eksperts Timotijs V. Ventimiglija (Timothy W. Ventimiglia), “Accenture Latvia” Digitālo pakalpojumu dizaina nodaļas vadītājs Kaspars Auzarējs-Auzers, kā arī starptautisku atzinību guvušais, Amsterdamā dzīvojošais produktu, grafikas un interjera dizainers no Latvijas Germans Ermičs.

Kā arī diskusijā piedalīsies Latvijas Dizaina gada balvas 2018 žūrijas dalībnieki – arhitekte, žurnāliste, LNB Izstāžu centra vadītāja Ieva Zībārte, zīmola “Madara Cosmetics” līdzdibinātāja, Latvijā pazīstamu zīmolu identitātes autore, grafikas dizainere, un pasniedzēja Liene Drāzniece, mākslas kurators un teorētiķis, labdarības fonda “ABLV Charitable Foundation” mākslas programmu vadītājs Kaspars Vanags.

Diskusiju moderēs: Jānis Gailītis (Mag. MDes.) – Latvijas Mākslas akadēmijas lektors un Mākslas zinātnes doktorantūras students. Jānis maģistra grādu dizainā ieguvis Honkongas Politehniskās Universitātes Dizaina skolā. Pētnieciskās intereses saistītas ar dizaina domāšanu, zīmolvadību, semiotiku, vizuālo komunikāciju, kā arī jaunu vizuālo tehnoloģiju un satura attīstību.

NORISES VIETA: Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Konferenču zālē (1. stāvā; Jaņa Rozentāla laukums 1. Rīga).

DALĪBAS MAKSA:
Ieeja bez maksas

Darba valoda: angļu

PIETEIKŠANĀS: Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot anketuhttps://ej.uz/ts6x

PAPILDU INFORMĀCIJA:
Diskusija tiks filmēta un fotografēta. Iegūtie materiāli var tikt publicēti

Diskusija tiek veidota Latvijas Dizaina gada balvas sadarbības ietvaros ar Latvijas Mākslas akadēmiju un Latvijas Nacionālā mākslas muzeju.