LatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi lauk

 

“Baltic Fashion & Textile Riga 2016” – izstāde modes un tekstila nozares profesionāļiem

baltic fashion&textile

No 7. līdz 9. aprīlim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā jau 21. reizi norisināsies starptautiskā tekstila industrijas izstāde “Baltic Fashion & Textile Riga 2016”. Tas ir prestižākais nozares pasākums Baltijā, kurā savas preces un pakalpojumus piedāvās dalībnieki no 26 pasaules valstīm. 

Ar plašu izejmateriālu klāstu, ko prezentēs gan Latvijā līdz šim zināmi, gan mazpazīstami zīmoli, izstādē varēs iepazīties kā lielražotāji un dizaineri, tā ikviens, kas mode biznesā ienācis nesen. Kvalitatīvus vilnas, kašmira, zīda un kokvilnas audumus prezentēs Itālijas ražotāji, greznus audumus svētku un kāzu kleitām piedāvās Lielbritānijas ražotāji, savukārt augstvērtīgus kokvilnas audumus – ražotāji no Krievijas. Šobrīd Eiropā visvairāk pieprasīto kašmira trikotāžas dziju Cashwool prezentēs itāļu ražotājs „Zegna Baruffa Lane Borgosesia”, unikālus modes aksesuārus – zīmoli „Pierre Cardin” un „Passoti”, „Yaroslavna” un citi.

Izstādē būs pieejams plašs sieviešu un vīriešu, bērnu apģērbu, kā arī veļas, trikotāžas, mājas tekstila un modes aksesuāru piedāvājums no Lietuvas, Itālijas, Polijas un Ukrainas, Latvijas, Turcijas, Igaunijas, Nepālas un citām valstīm. Savukārt Lietuvas, Ukrainas un Itālijas nacionālajos stendos gaidāms daudzpusīgs apģērbu un materiālu piedāvājums. Turklāt piedāvājumā neizpaliks arī tekstilizstrādājumu ražošanas procesam nepieciešamie šūšanas aksesuāri un instrumenti. 

Iepazīties ar aktuālajiem nozares jautājumiem un tendencēm piedāvās starptautisks modes seminārs „Mode un dizains”, kurā Francijas uzņēmuma „Group Carlin International” vadošais lektors stāstīs par 2017. gada pavasara / vasaras sezonas modes tendencēm.

Lektoru vidū būs tādas personības kā „Carlin Creative Trend Bureau” (Francija) eksporta menedžere Šarlote Delobella, „H&M” radošā konsultante un ilggadēja galvenā dizainere Margarēta van den Bosa (Margareta van den Bosch) un “BBC London News” mākslas, kultūras un izklaides korespondente un Mākslas universitātes vieslektore Brenda Emanusa (Brenda Emmanus) u. c. Semināru vadīs Latvijas Modes palātas valdes priekšsēdētāja Dita Danosa.

Savukārt interesantās paneļdiskusijās izstādes apmeklētāji varēs uzzināt par šā brīža dizainera lomu un vietu industrijā, veiksmīga biznesa attīstības faktoriem, jaunākajiem pētījumiem ilgtspējīgu un ētisku dizaina instrumentu lietošanā u. c. jautājumiem.

Tāpat izstādes apmeklētāji no 7. līdz 9. aprīlim varēs vērot apģērbu ražotāju piedāvātās modes skates, piemēram, „Yaroslavna” un „Varan Latvija” sieviešu apģērbu kolekciju, kā arī Polijas ražotāju bērnu un sieviešu apģērbu modes skates.

Savukārt jaunos talantus, no kuriem smelties radošas idejas, varēs redzēt topošo modes mākslinieku konkursā „Habitus Baltija 2016”.

Vairāk par izstādi: www.balticfashiontextile.com