Automatizēta atsauču savaldīšana – tiešsaistes seminārs

gramata

Arī dizaina un kultūras pētniekiem ir svarīgi rakstīt produktīvāk, izmantojot automātiskos atsauču pārvaldības rīkus.

Kas tie tādi un kā tos labāk darbināt, tas tiks noskaidrots šajā seminārā – 2021. gada 10. februārī, pulksten 18.00.

Mūsdienās darbam ar atsaucēm pieejami dažādi automātiski rīki, kas ievērojami atvieglo atsauču glabāšanu, noformēšanu un literatūras saraksta izveidi pētnieciskajos darbos.

Šis seminārs dos ieskatu trīs populāru atsauču pārvaldības rīku funkcijās, demonstrējot Mendeley, Zotero un Endnote lietošanu.

Par Mendeley stāstīs Liene Spruženiece, Endnote – Una Kojalo, un par Zotero – Jānis Daugavietis.

Reģistrēšanās –  līdz 9. februārim  šeit >>>

Pasākums notiks ZOOM platformā.

Vairak par runātājiem
Liene Spruženiece- ieguvusi doktora grādu ģeozinātnēs no Macquarie Universitātes, Austrālijā. Šobrīd turpina pētniecību Vācijā un darbojas Latvijas Jauno zinātnieku apvienībā (LJZA) un SkeptiCafe.

Una Kojalo- docētāja un pētniece Rīgas Stradiņa universitātē. Pasniedz epidemioloģiju, konusultē statistikas jautājumos, pēta ciparus veselības aprūpē.

Jānis Daugavietis- Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes izglītots sociologs. Pētnieciskās jomas pamatā nosaka veiksmes un neveiksmes projektu konkursos. Pētnieks Latvijas Universitātes Literatūras, fokloras un mākslas institūtā. Akadēmiskais hobijs – mūzikas socioloģija.

Semināru sērija “Zinātnieka izdzivošanas komplekts” radās pateicoties aktīvistiem grupā “Grupa doktorantiem” un LJZA biedriem, kuri piekirta brivprātīgi dalīties ar savām zināšanām, lai palīdzētu citiem akadēmiskajās gaitās.

Organizē LJZA, informatīvi atbalsta Latvijas Antropologu biedrība, Latvijas Sociologu asociācija