LatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi lauk

 

Atklāj Latvijas laikmetīgā dizaina ekspozīciju “SITUĀCIJA”

DM_SITUACIJA_logo_RGB_2

Ekspozīcijas SITUĀCIJA atvērta no 1. līdz 31. oktobrim katru dienu no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00 un pasākumu laikā.

1. oktobrī Latgales vēstniecībā GORS (Rēzekne, Pils iela 4) tiks atklāta Latvijas laikmetīgā dizaina ekspozīcija SITUĀCIJA, kurā tiks demonstrēti Latvijas laikmetīgā dizaina starptautiska mēroga sasniegumi, informējot arī par aktuālo situāciju dizaina jomā Latvijā. Šī būs noslēdzošā ekspozīcija Latvijas laikmetīgā dizaina ekspozīciju un notikumu ciklā DIZAINA MANIFESTĀCIJA (video – skatīt šeit>>> ).

thumb_show

Ekspozīcija SITUĀCIJA uzsver Latvijas dizaina labo sniegumu un dizaina domas oriģinalitāti dažādās dizaina jomās. Tā manifestē – Latvijai ir labs dizains un starptautiskā reputācija! Zini, lepojies un lieto labu Latvijas dizainu!

Ar šo ekspozīciju tās kuratori vēlas vairot vietējās un starptautiskās sabiedrības izpratni par Latvijas laikmetīgo dizainu un rosināt meklēt veidus, kā efektīvāk izmantot starptautiski iemantoto labo reputāciju, lai izcilais sniegums biežāk un veiksmīgāk pāraugtu visai Latvijai taustāmā ieguvumā, kā arī informēt sabiedrību par aktuālo situāciju dizaina nozarē Latvijā. Fakti tiek atspoguļoti infografikos, kas apkopo pavasarī notikušā ekspozīciju un notikumu cikla DIZAINA MANIFESTĀCIJAS dalībnieku aptaujas rezultātus.

Ekspozīciju svinīgi atklās Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece Dace Vilsone, un ievadvārdus teiks arī Latgales vēstniecības GORS pārstāve Maija Brēķe un projekta DIZAINA MANIFESTĀCIJA kuratori.

Ekspozīcijas atklāšanu papildinās Dizaina seminārs ar četrām tēmām: Dzintra Purviņa (Kultūras ministrija) “Dizains valsts politikā”; 
Dita Danosa (Latvijas Modes palāta) “Dizaina pievienotā vērība Latvijas ekonomikā”; 
Evija Vasiļevska (LMA Latgales filiāle) “Dizaina principu izpausme lietišķajā mākslā Latgalē. Tradīcijas un mūsdienas”
un Ingūna Elere (Dizaina birojs H2E) “Dizaina manifestācija. SITUĀCIJA”

Ekspozīcijā SITUĀCIJA ir apskatāmi dizaina fakti par 19 izciliem Latvijas dizaina objektiem produktu, iepakojuma, grafikas, modes, interjera, ekspozīciju, mobilo lietotņu un dizaina menedžmenta jomā. Tā pārstāv tādus vārdus kā an&angel, Cliq Premium, Riga ChAIR, MÁDARA Cosmetics, MAREUNROL’S, Latvijas Banka, !Mooz, aģentūra CUBE, GIGI Bloks, Maija Rozenfelde, Marta Zariņa-Ģelze, Voldemārs Dūdums, dizaina studija NEOKLASIKA, Zaigas Gailes birojs u.c. Tos vieno ne tikai dizaina domāšanas izcilība, bet arī iegūtās prestižās balvas starptautiski atzītos dizaina konkursos – World Summit Award Mobile Content, red dot design award, Cannes Lion, SEGD Global Design Award, Art Directors Club Europe, Design Management Europe Award, Festival of Fashion and Photograhy in Hyeres, iF Design award, Creative Business Cup, Swatch Art Rules, World Coin News, European Property Awards.

Ekspozīcija SITUĀCIJA ir Latvijas laikmetīgā dizaina ekspozīciju un notikumu cikla DIZAINA MANIFESTĀCIJA ceturtā un noslēdzošā ekspozīcija. DIZAINA MANIFESTĀCIJA ir atjaunotās Latvijas vēsturē unikāls projekts, kas četrās savstarpēji saistītās ekspozīcijās – REPUTĀCIJA, HUMANIZĀCIJA, INFORMĀCIJA un SITUĀCIJA − ar vēl nebijušu vērienu reprezentē mūsu valstī radītā dizaina sniegumu pēdējos piecpadsmit gados. Katra no ekspozīcijām un notikumiem veltīti kādai dizaina šķautnei un dizaina jomā esošās situācijas manifestācijai.

Paralēli trim notikušajām ekspozīcijām – REPUTĀCIJA, HUMANIZĀCIJA un INFORMĀCIJA – Rīgā norisinājās arī citi dizaina notikumi – Modes manifestācija, dizaina pastaigas, sarunas, diskusijas un darbnīcas, kuru mērķis bija veicināt sabiedrības izpratni par tiesībām uz dizainu, kā arī demonstrēt dizaina pielietojuma veidus un iespējas.

Dizaina ekspozīciju cikla DIZAINA MANIFESTĀCIJA autoru grupa ir starpdisciplināra komanda, kura Latvijas Republikas Kultūras ministrijas izsludinātā konkursa ietvaros kopā ar dizaina biroju H2E ieguva tiesības izstrādāt un realizēt Latvijas laikmetīgā dizaina ekspozīciju ciklu. Cikla finansētājs ir Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Autoru grupa: dizaina biroja H2E radītāji/vadošie dizaineri un Mākslas akadēmijas mācībspēki Holgers Elers un Ingūna Elere, dizaina domāšanas trenere un Latvijas Mākslas akadēmijas docētāja Barbara Ābele un uzņēmēja, Latvijas Modes palātas vadītāja un Banku augstskolas docētāja Dita Danosa.