PV2 250x200 Dpi laukAXOR-250x200-Dpi-laukAMfurnitura 250x200 Dpi laukIntarsija 250x200 Dpi laukir-250x200-Dpi-lauk

Latvijas mebeles 250x200 Dpi laukLatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi lauk

 

Andas Munkevicas stikla skulptūras izstādē ”Nospiedumi” Sanktpēterburgā

Foto:Ilmars Znotins

Latvijas dienās Sanktpēterburgā notiks latviešu mākslinieces Andas Munkevicas mūsdienu stikla skulptūru  izstāde “NOSPIEDUMI”. Izstāde būs atvērta apmeklētājiem no 15. maija līdz 17. jūnijam.

Stikla māksla ir kā ledus…tik trausla un tai pašā laikā spēcīga un majestātiska!

Vēl pavisam nesen – aptuveni pusgadu atpakaļ – mākslinieces darbi bija skatāmi Mākslinieku savienības galerijā izstādē “Stikla dārzs”.

Andas Munkevicas stikla skulptūras ir izaicinoši monumentāli vērienīgas, tās apliecina nevainojamu tehnikas un tehnoloģiju pārzināšanu. Tai pašā laikā tās ir smalkām  emocijām  piepildītas..

Plastiskās stikla skulptūras, kuras variējas ar  konstruktīviem darbiem,  atklāj neierobežotās iespējas stikla mākslas dizainā ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē.  Anda nebaidās eksperimentēt, uzstādīt sev augstus mērķus un rast tiem risinājumu.

20171101 Riga. LMSG. Anda Munkevica. Stikla makslas iztade.  Photo/ Ilmars Znotins
 Anda Munkevica. Stikla mākslas isztāde. Foto – Ilmārs Znotiņš

cross-stich. blue (3) Baneris (4)

Daudzās starptautiskās izstādēs un konkursos mākslinieces darbi ir pamanīti un novērtēti. Tie ir atstājuši neizdzēšamu nospiedumu pasaules stikla mākslā, atklājot Latvijas valsts identitāti, kas sakņota Latvijas tautas mākslā, kultūrā.

Andas mākslas valoda ir radoša, skaidra un saprotama kā apmeklētājam, tā arī profesionālam vērtētājam.

Anda rada ne tikai tehnoloģiski sarežģītus uzdevumus, bet arī monumentālus darbus . Pie tiem pieskaitāmi stikla skulptūra ,, Ainava. Auss. ( Landshaft. Uxo)” Nikolskas pilsētā, Krievijā, stikla skulptūra- piemineklis Zolitūdē, kas veltīts 2013 gada bojāgājušo piemiņai, Rīgā, Latvijā, vitrāžas- lielformāta kausējumi Doma baznīcas Marijas kapelas logos, kas veltītas barikāžu piemiņai, Rīga, Latvija.

Māksliniecei ir bijušas vairākas nozīmīgas personālizstādes Latvijā, kā arī pasaulē. Viņas darbi atrodas muzejos Japānā, Krievijā, ASV, Japānā, Vācijā, Beļģijā, Ķīnā, Ukrainā, Ungārijā Igaunijā, Latvijā.

Pēterburgas Stikla muzejā autore izstādīs 40 stikla darbu oriģinālus , kā arī tiks eksponēta vairāku mākslas darbu lielformāta drukas kolāža.

Izstāde ,,Nospiedumi” skatāma Jelaginas salas muzeja kompleksa Stikla muzeja Baltajā zālē .

Izstādes atklāšana – šā gada 15. maijā, plkst. 16.00.

Izstādes kuratori – Ināra Liepa un Dainis Gudovskis