Amatniecība, māksla un dizains – klasiskās vērtības

10_JesenaPK_Trauku-meti-m

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Skārņu ielā 10, Rīgā) turpina apmeklētāju iecienīto ciklu “Klasiskās vērtības” un jaunajā sezonā piedāvā četras lekcijas, kuras būs veltītas 19. un 20. gadsimta mijas periodam, kad tika likti pamati latviešu dizaina un profesionālās amatniecības attīstībai.

Rudens sesiju 19. septembrī plkst. 17.30 iesāks  EDĪTE BĒRZIŅA, mākslas vēsturniece, dizaina pētniece, LDS biedre, kura savā lekcijā “Amatniecība, māksla un dizains – robežas un robežsituācijas Latvijas dizaina vēstures kontekstā” iepazīstinās ar interesantu faktu materiālu kopumu, kurā būs rodams skaidrojums dizaina attīstības sākumam Latvijā.

10. oktobrī plkst. 17.30 svarīgas nianses vēstures lappusēs izklāstīs pētnieks Mag. hist. MĀRIS STINKULIS, sniedzot ieskatu mēbeļu izgatavošanā Rīgā un Latvijas pilsētās 19. un 20. gadsimta mijā. Lekcijā klausītāji uzzinās par pirmajām latviešu galdnieku darbnīcām, mēbeļu fabrikām un veikaliem, kas piedāvāja plašu produkcijas sortimentu dažādām gaumēm.

14. novembrī plkst. 17.30 mākslas zinātniece RŪTA RINKA lekcijā “Mākslas keramika Latvijā 20. gadsimta sākumā” atklās divus attīstības ceļus, kas iezīmējās latviešu lietišķās mākslas skolas tapšanas laikā.

Cikla noslēgumā 5. decembrī plkst. 17.30 mākslas zinātniece, Latvijas Mākslas akadēmijas profesore Dr. art. SILVIJA GROSA pastāstīs par lietišķo mākslu un industriālā dizaina sākumiem Latvijā periodā no 1840. līdz 1890. gadam. Vakara gaitā tiks aplūkota ne tikai rūpnieciski ražotā produkcija, kas imitēja vēsturisko stilu formas un ornamenta motīvus un padarīja to pieejamu plašam patērētāju lokam, bet arī unikāli priekšmeti.

Visas lekcijas papildina bagātīgs vizuālais materiāls.

Aicināts ikviens interesents!

Vienas lekcijas cena:

pieaugušajiem – 3,00 EUR

skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1,50 EUR

Pasākumos apmeklētājiem ir iespēja apskatīt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas.

Interesentus lūdzam pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni (+371) 67 83091767 222235 vai rakstot uz e-pastu Agrita.Pore@lnmm.lv.