Līdz pieteikšanās termiņa beigām
Dienas
Stundas
Min.
Sek.


LatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi laukAnitra_logo_mazs
AttelsR_250x200
Kronospan_250x200ACS_LV_AJ-Logo-mazais
sadolin_250x200

8. jūlijā mūžībā devies Gunārs Glūdiņš

GGG

Latvijas Dizaineru savienība klusās skumjās paziņo, ka šodien, 2020. gada 8. jūlijā no rīta,  mūžības takās devies viens no LDS dibinātājiem, tās pirmais priekšsēdētājs, ilggadējs Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējs, ievērojams Latvijas dizainers Gunārs Glūdiņš. 

Gunāra Glūdiņa LDS biedrakartes numurs bija un vienmēr būs 1.
Tagad aiz viņa vārda un uzvārda iekavās tiks rakstīti divi gadskaitļi –  dizainers Gunārs Glūdiņš (1938. – 2020.).

Atvadīšanās no aizgājēja – otrdien, 14. jūlijā, pulksten 14.00, Rīgas krematorijas Lielajā atvadu zālē.

Latvijas kultūra ir zaudējusi vēl vienu lielu vīru; vīru, kas mēdza radīt – piešķirt lietām veidolu – skaisti iecerēt, rūpīgi izauklēt, noslīpēt un pasaulē laist savus lolojumus; vīru, kas savā karstajā sirdī nesa lielu dizaina domu; vīru, kas bija patiess, godīgs, pārliecināts un skarbs vārdos. Vīru, kuru kolēģi ļoti cienīja.

Latvijas Kultūras kanonā, kas  izveidots kā izcilāko un ievērojamāko mākslas darbu un kultūras vērtību kopums, lai atspoguļotu latviešu nācijas visu laiku nozīmīgākos sasniegumus kultūrā, ir iekļautas Latvijas kultūru raksturojošās vērtības septiņās dažādās mākslas un kultūras jomās, ar kurām lepojamies.  Viena no šīm jomām ir arhitektūra un dizains, un tajā ir atrodams arī Gunāra Glūdiņa kopš septiņdesmitajiem gadiem pazīstamais darbs – mopēds RĪGA 12.

Arhitektūras un dizaina sarakstu ar 18  vienībām kanonā izveidojuši eksperti ap 2007. gadu – Rīgas pilsētas arhitekts Jānis Dripe, arhitekti Jānis Lejnieks, Ieva Zībārte, Dizaina informācijas centra projektu vadītāja Inese Pētersone, Latvijas Arhitektūras muzeja vadītāja Ilze Martinsone – un tajā kā vienu no divām rūpnieciskā dizaina vērtībām ir parādījuši dizainera Gunāra Glūdiņa vadībā radīto mopēdu RĪGA 12, kas raksturots kā rūpnīcas „Sarkanā Zvaigzne” ražotais un dizainera Gunāra Glūdiņa modelētais mopēds „Rīga-12”, Latvijas padomju okupācijas perioda rūpnieciskā un tehnikas dizaina spilgts sasniegums, ar kuru padomju ļaudis brauca daudzus gadus visā bijušās Padomju Savienības teritorijā, tas ir simbols latviešu radītās mototehnikas unikālajam dizainam 1970. gados.

 

Vairāk par mopēdu “Rīga 12” iespējams uzzināt  šeit >>>

Edītes Bērziņas rakstu par Gunāru Glūdiņu un viņa darbiem iespējams lasīt  šeit >>>

Izsakām visdziļāko līdzjūtību piederīgajiem,  bijušajiem kolēģiem, draugiem, godātā dizainera Gunāra Glūdiņa daudzajiem skolniekiem.

 

V. Ieviņa