LDS biedri iesaistās SkillsLatvia 2017 konkursa norisēs

22.04.2017. Skills Latvia 2017. Nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss.

No šī gada 20.04. līdz 22.04. norisinājās Valsts izglītības attīstības aģentūras organizētais pirmais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2017, kurā noteikti 53 medaļu ieguvēji 16 dažādās profesijās.

SkillsLatvia 2017 konkursanti sacentās par iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajos meistarības konkursos EuroSkills un WorldSkills, kam pasaulē ir jau 60 gadus ilgas tradīcijas. Pasākumā satiekas profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, viņu mācībspēki un darba devēji, kas cieši sadarbojas profesionālās izglītības un tās audzēkņu konkurētspējas attīstībā, ejot kopsolī ar straujo tehnoloģiju attīstību un darba tirgus prasībām.

Trīs dienās 96 konkursanti cīnījās par medaļām, izpildot starptautisko profesionālās meistarības konkursu standartiem līdzvērtīgus uzdevumus kādā no 16 profesijām starp kurām bija arī tādas ar dizainu saistītas profesijas – WEB lapu izstrādātājs, skatlogu noformētājs, grafiskais dizaineris, apģērba dizaineris, apģērba izgatavotājs, mēbeļu galdnieks.

“Meistarības konkurss SkillsLatvia 2017 ir atlasījis talantīgākos, prasmīgākos un mērķtiecīgākos jauniešus no Latvijas profesionālās izglītības iestādēm. Katrs no viņiem jau šodien ir vērtīgs darbinieks, par kuriem darba devēji izrāda interesi. Konkursa atmosfēra pārbauda ne tikai zināšanas un prasmes, bet arī dalībnieku spēju izturēt, koncentrēties, kā arī pieņemt lēmumus sarežģītos darba apstākļos. Esam gandarīti, ka jau pirmajā SkillsLatvia konkursā jūtama nozaru atsaucība, tādējādi darba devējos veicinot novērtējumu profesionālajai izglītībai. Jāuzsver, ka SkillsLatvia 2017 laureāti cīnīsies par iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajos meistarības konkursos EuroSkills un WorldSkills,” informē VIAA direktore Dita Traidās.

LDS līdzdalība:

LDS biedre Aija Bāliņa – eksperte konkursa sagatavošanas posmā Skatlogu noformētāju profesijā, izstrādāja uzdevumus un vērtēšanas sistēmu atbilstoši starptautisko konkursu  Euroskills  un Worldskills standartiem un bija žūrijas komisijas locekle Skatlogu noformētāju profesijā .

LDS valdes locekle Česlija Čable-Zibene – eksperte konkursa sagatavošanas posmā  apģērbu izgatavotāju profesijā, izstrādāja uzdevumus un vērtēšanas sistēmu atbilstoši starptautisko konkursu  Euroskills  un Worldskills standartiem un bija žūrijas komisijas priekšsēdētāja Apģērba dizainera profesijā gan konkursa pusfinālā, gan finālā.

LDS valdes locekle Dace Runča  – sadarbībā ar BT1 nodrošināja Skatlogu noformētāju darbnīcas iekārtojumu, materiālus un bija atbildīga par konkursa  norisi trīs dienu garumā Skatlogu noformētāju profesijā.

LDS piešķīra arī savas simpātiju balvas:

  • Luīzei Mihailovai no Liepājas Mākslas un dizaina vidusskolas 2. vietas ieguvējai Skatlogu noformētāju profesijā;
  • Annijai Jannei Jannovai 1. vietas ieguvējai Apģērbu dizainera profesijā no PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas.

SkillsLatvia 2017 laureāti >>>